Skocz do zawartości

[złamany nos] Nastawianie skrzywionego nosa


Kropka89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prawie tydzień temu miałem złamany nos no i nadszedł czas na korekcje. Oddychać mogę raczej normalnie, ale wizualnie widać 1-2 mm skrzywiony nos (trzeba się delikatnie przyjrzeć by zobaczyć delikatnie przesunięty garb nosa). Mam wyznaczony termin zabiegu na poniedziałek no i mam małe wątpliwości:

1. Czy tak małą różnice da się dobrze skorygować? Słyszałem, że nos po zabiegu potrafił powrócić do nieprawidłowej pozycji.

2. Czy zabieg nastawiania nosa będzie wyglądać podobnie jak zabieg w przypadku krzywej przegrody nosa? Druty do środka wpychane na siłę, naruszanie nosa (łamanie) ?

3. Czy warto? W poradni Pani doktor tylko raz spojrzała a przegrody, które raczej wyglądały normalnie, a jedynie uwagę przyciągnął delikatnie skrzywiony nos. No i sama dała mi wybór czy chce nastawiać czy nie, zatem teraz chcę się dowiedzieć czy jest warto?

 

Chciałbym mieć jak najmniejszy problem po zabiegu z bólem, brakiem nosa na parę dni, zwłaszcza że oddycha mi się bez problemów. Domyślam się, że bez drutów mogą własnie wystąpić małe problemy z drożnością, ale czy to takie konieczne, żeby wpychać tak głęboko i na żywca :icon_mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego czekałeś tak długo? W dniu urazu nos można nastawić bez zabiegu, napierając palcem z odpowiedniej strony. Oczywiście to zależy od stopnia skrzywienia, ale mnie tak właśnie nastawiano. Po złamaniu miałem pozorną możliwość wyboru - nastawianie teraz lub zabieg na drugi dzień, lekarz wziął mnie podstępem, że niby tylko obmaca, trach i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu, w ktorym bylem opatrywany nie bylo laryngologa (cud ze byl rentgen^^) no i tak czekalem do wtorku (od soboty) na konsultacje. A i jak pisalem to mam delikatnie skrzywiony nos wiec wczesniej przy ogromnej opuchliznie ciezko bylo dostrzec co bylo raną, co opuchlizną, a co skrzywieniem wymagajacym korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dosyć poważnym dzwonie na rowerze, zrobiłem to tak:

1. Zaraz po zdarzeniu, szybko do domu.2. Stanąć przed lustrem.

3. Sprawdzić w którą stronę jest krzywy nos.

4. Zacisnąć zęby i wyprostować nos / przegrodę:)

5. Zgłośić się do lekarza, czy wszystko ok.

 

Wiem, że od razu sie powinno iść do lekarza, ale w szoku byłem i nieśmiertelnośc się włączyła. Szkoda, że czekałeś tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...