Skocz do zawartości

[wycieczka] Szukam kompana


Rafal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pod koniec czerwca 2011 wybieram się na jednodniową wycieczkę licząca około 345km. Startuję z Częstochowy, a kończę w Przemyślu. Znaczna część tej trasy wiedzie przez Wasze województwo. Dlatego to właśnie w Waszym województwie szukam eskorty, która pomoże mi sprawnie przejechać przez podkarpackie i pomoże mi osiągnąć mój cel. Do karpackiego wjadę w okolicy Szczucina i będę poruszał się mniej więcej na trasie Pustków, Rzeszów, Dynów, aż do małej miejscowości pod Przemyślem.

Najprawdopodobniej (jeśli wszystko pójdzie z planem) do świętokrzyskiego wjadę ok. 10:00 rano, a koniec przewiduję ok. 20:00

Liczę na Waszą znajomość terenu, a przede wszystkim miłe towarzystwo i wsparcie psychiczne podczas jazdy. To dla mnie bardzo ważne. Liczę na wasze towarzystwo nawet na niewielkich odcinkach.

Oprócz tego będę potrzebował waszej pomocy w wyznaczeniu najkorzystniejszej trasy przez Wasze województwo. Jest to tym ważniejsze, że jadę szosówką i potrzebuje dróg w dobrym, a najlepiej bardzo dobrym stanie.

Chętnie odpowiem na pytania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

345km od Częstochowy, a od granic Świętokrzyskiego 10h. Nie zniechęcajcie chłopaka bo dystans nie jest taki straszny jeśli ktoś ma wsparcie i dużo jeździ. Właśnie o wsparcie w tym temacie Rafał prosi, więc zamiast biadolić nad długością trasy lepiej by było jak by ktoś się zgłosił z tamtych terenów :D z drugiej strony czasu jeszcze bardzo dużo więc jestem pewien, że ktoś się znajdzie ;) .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odcinek od Łańcuta, już się nie martwię, bo jeden z forumowiczów pomógł mi wyznaczyć trasę i eskortować mnie na tym odcinku. Jednak to tylko ok. połowy mojej trasy przez województwo. Czekam więc na odpowiedzi, zwłaszcza od osób z Rzeszowa, Kolbuszowej, Mielca, Łańcuta i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dystans to tylko szosowym rowerem i trzeba jechac przecietnie okolo 40/h

Szukasz eskorty a nie piszesz o jaka Ci chodzi.Jak dolacza na MTBkach i spowolnia jazde to nie przejedziesz.

Odlicz postoje na posilki bo jednym ciegiem chyba nie pojedziesz.Trzeba wziasc tez pod uwage niekorzystny wiatr.

Jezdziles juz takie dystanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a że większość osób dysponuje klasycznymi MTB więc na pewno spowolnią twoją drogę, pozatym jak kolega u góry zauważa niezbędne są postoje na posiłki więc wątpię że dasz rady zrobić 350 km w 10 h - bądźmy realistami, taką wyprawę nie można jechać dziko tylko trzeba mieć wszystko zaplanowane w najdrobniejszym szczególe. A pozatym średnia 40 km/h jest bardzo trudna do utrzymania, na drodze na pewno są jakieś wzniesienia na których prędkość wyraźnie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand231 w opisie masz Rybarzowice.To te niedaleko Bielska ?

 

Ja 300 nie jezdzilem ale okolo 250.

Chcac pojechac 350 nie szukalbym przygodnego towarzystwa tylko kompana do jazdy co da jakas zmiane

Trasa to nie problem bo mozna sobie wyznaczyc siedzac przy kompie.

Chyba jakis przelajow nie szukasz tylko trasa droga wiec nie ma problemu z nawigacja.

Moim zdaniem poszukaj kompana do jazdy a najlepiej dwoch.

bagaz tylko podreczny z podstawowymi narzedziami i troche kasy w razie czego.

A na grupie poszukaj sobie asekuracji w postaci telefonow do kilku osob na trasie.

W razie potrzeby wyszukujesz najblizszego zeby pomogl jak by wynikla taka potrzeba

Jak cos ja sluze numerem jestem z Debicy

Druga opcja to rozlozyc podroz na dwa dni i po drodze poznawac miejscowych bikerow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak ale bliżej mam do Szczyrku jakieś 3 km.

rowerujesz cos zima?

ja weekendy w Bielsku i na Kozia albo Szyndzielnie jezdze.

Ze Szczyrku na Klimczok byc moze tez by dalo rady ta droga za kosciolkiem

moze sie kiedys wybierzemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję tempo ok. 22km/h (wliczając w to krótkie przerwy). Tempo podczas jazdy ok. 25km/h.

Przyznaję, że błędnie określiłem przybliżoną godzine wjazdu do świętokrzyskiego (powinienem napisać podkarpackiego).

Całość trasy czyli ok. 350km chcę pokonać w ciągu max. 20h, przy czym liczę, że zajmie mi to mniej czasu.

Trasa przez podkarpackie to ok. połowa mojej całej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam dosc dobrze drogi podkarpacia a moj (jak na razie) rekord to 220 km w jeden dzien w bieszczadach, chetnie cie poprowadze przed podkarpacie, w ciagu roku szkolnego mieszkam w rzeszowie. odezwij sie na priv albo maila odpowiednio wczesniej i ustalimy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem identyczną trasą jak w linku. Wcale nie było tak tragicznie. Pobocza raczej szerokie, asfalt w dobrym stanie (dla szosy). Tyle że ja na mtb-ku to zrobiłem w 2 dni.

 

Trasa ma małe przewyższenia. Dla lepszych widoków, trzeba by skręcić bardziej na południe za Rzeszowem.

Ale jadąc wg mapy, pagórki zaczynają sie dopiero za Łańcutem.

 

Tutaj widok gdzie zaczynają sie jakieś górki (górki podniesione trochę by było widać. W Rzeczywistości 2 razy mniejsze)

mapa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszych widoków, trzeba by skręcić bardziej na południe za Rzeszowem.

 

Dla ladnych widokow mozna skrecic duzo wczesniej.na poludnie od DK4 to juz goreczki i trasa duzo bardziej przyjemna widokowo

ale wolniejsza i dluzsza.Sporo roznych atrakcji mozna po drodze odwiedzic po tej wlasnie stronie drogi.Rejonow polnocnych od DK4 nie znam juz tak dobrze ale na pewno duzo bardziej plaskie czyli szybsze do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może na powrót wybiorę bardziej widokową trasę i rozłożę ją na 2 dni. Na razie jednak skupiam się na tej, którą zamierzam przejechać w ciągu jednego dnia. Chcę ułatwić sobie to zadanie, więc nie wybiorę trasy bardziej urozmaiconej, choć z pewnością jest ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle co znam teren podaje moja propozycje trasy od Rzeszowa.

 

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Rzesz%C3%B3w&daddr=49.82583,22.32857+to:Przemy%C5%9Bl&hl=pl&geocode=FXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g%3BFSZI-AId-rRUASk9BdnIHGI8RzHnTn7ey_Xthg%3BFTak9wIdr2hbASnRaLYf3347RzHwP5m7ARf8Hg&mra=dpe&mrcr=0&mrsp=1&sz=10&via=1&sll=49.932575,22.410085&sspn=0.496792,1.234589&ie=UTF8&ll=50.017005,22.034798&spn=0.06199,0.154324&z=13

 

kapitalne widoki, nie duzy ruch w dni powszednie, prosta, oznakowana trasa (mniejszy ruch niz w trasie podanej w linku, bezpieczniejsza). dobra lokalizacja gastronomiczna.

 

trase znam jak wlasna kieszen i gwarantuje zadowolenia. jest to moja ulubiona trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki btrx! Co prawda miałem już wyznaczoną trasę na tym odcinku (podobno dobrą), ale może wybiorę Twoją. Tyle, że tam miałem zapewnioną eskortę na całym odcinku z Rzeszowa do Przemyśla. Poza tym ta jest nieco dłuższa. Nie wiem, czy kapitalne widoki nie są zasługą bardziej urozmaiconego terenu przez który przebiega trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, jest dluzsza, ale szybsza. od strony rzeszowa dlugie zjazdy z gorek. i nie ma dlugich wiosek ktore sa nudne i pelne biegajacych psow tylko ciekawe gorki ktore sprawiaja ze droga szybko leci. moge cie poprowadzic ta trasa, decyzja nalezy do ciebie. termin ktory mi napisales bedziemy mi najprawdopodobniej pasowal. co to za wioska pod przemyslem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...