Skocz do zawartości

[Historia] Sachs niespotykana linia " sachs 6 "


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy znajdzie sie ktos znajacy historie firmy sachs? znam modele neos wavey quartz plasma ale model 6 czy 5 jest mi zupelnie obcy. w jakich latach byly one produkwane i w jakich rowerach montowane? czy to mtb czy turystyczne. nie spotkalem sie z tym produktem do tej pory i dlatego jestem ciekaw jego historii , jesli ktos ja zna to chetnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o cala linie komponentów... przerzutki, korby, klamki, hamulce cantilever, piasty.

jesli chodzi o przerzutki to bardzo przypominaja grupe neos... ale nic wiecej nie wiem na ich temat :)

postaram sie jutro wrzucic ich zdjecia :)

 

http://allegro.pl/przerzutka-tyna-szosowa-sachs-5-warszawa-okazja-i1321993719.html

to jest przyklad sachs 5 ale raczej nie powiedzialbym ze to seria szosowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 i trzy kropki zamiast zer ;) Generalnie przerzutki z tej jak i innych serii Sachs (a raczej francuskiego Huret-a, którego Sachs wykupił) były dosyć dobrym sprzętem porównywalnym z ówczesnym Shimano, niestety firma nie potrafiła podbić rynku (do czasu aż z "pomocą" przyszli Amerykanie).

Inaczej było za to z piastami Sachs-a z tamtego okresu, które to cieszyły się bardzo dobrą opinią i nawet Cannondale namiętnie montował je do większości swoich rowerów, oczywiście pod nazwą CODA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś oficjalna strona Sachsa? Jak to się ma do dzisiejszych czasów? Produkowany jest Sachs jeszcze?

 

Na szybko poszperałem, ale jedyne co udało mi się znaleźć http://pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Sachs :icon_wink:

 

@EDIT

Przedsiębiorstwo to zaczęło się w międzyczasie specjalizować w produkcji komponentów samochodowych. Dział produkcji piast i komponentów rowerowych został w 1997 roku wykupiony przez amerykański koncern SRAM.

 

Głupi Artro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty jeszcze nie rozbieralem ale wydaje mi sie ze tam sa konusy z kulkami. A jesli mozna zapytac to w jakich rowerach montowano w tamtych czasach sachsa? Moze jakis skan z katalogu z tamtych czasow? Ja mam z 97 i 98 roku ale tam juz sa quartze neosy i centery :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...