Skocz do zawartości

[6000-8000]Uniwersalny Full?


szkapa666

Rekomendowane odpowiedzi

Ty się wszędzie wtrącasz z Authorem, pracujesz w Velo ?, jak widzę , że jesteś z Gliwic, to myślę , że tak (napisz od razu ile będzie kosztował, ponieważ na stronie Velo jeszcze go nie ma) .

razorjack

ale tylne koło cały czas obraca się po wycinku okręgu (jedynie wpływ tylnego hamulca na zawieszenie zminimalizowali)

No właśnie, że nie , ponieważ zmniejszył się też wpływ napędu na usztywnianie zawieszenia, kupiłeś tą Meridę i w porządku,pasuje Ci - jeszcze lepiej, ale nie każdy musi się ograniczać do Twoich wymagań wobec roweru ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko miał bym do pracy, nie zarobił bym na dojazdy, masz jakieś ciekawsze przemyślenia, jakiś ciekawy rower ?

bez urazy, ale na całym forum gdzie się nie udzielasz są dziwne spięcia, jakieś negatywne emocje związane z Twoim udziałem.

Po za tym odnoszę wrażenie, że na wszystkim się znasz i wszystko wiesz, co i jak i gdzie itp.

nie odnoś tego jako krytykę, tylko taka wolna myśl przeszła mi przez głowę po raz kolejny jak przeczytałem twoją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się wszędzie wtrącasz z Authorem, pracujesz w Velo ?, jak widzę , że jesteś z Gliwic, to myślę , że tak (napisz od razu ile będzie kosztował, ponieważ na stronie Velo jeszcze go nie ma) .

 

No właśnie, że nie , ponieważ zmniejszył się też wpływ napędu na usztywnianie zawieszenia, kupiłeś tą Meridę i w porządku,pasuje Ci - jeszcze lepiej, ale nie każdy musi się ograniczać do Twoich wymagań wobec roweru :) .

Nie nie pracuje w Velo, ale jak trafnie zauważyłeś jestem z Gliwic, jeżdżę na Authorze (3cim z kolei) i wiele mogę powiedzieć na temat tych rowerów bo się interesuję modelami tej firmy. Po za tym jeśli już polecam jakiegoś Authora to ma jakiś związek z moimi doświadczeniami odnośnie użytkowania konkretnego modelu. Każdy broni tego na czym sam jeździ, a jak pewnie zauważyłeś przeglądając moje posty nie zawsze polecam rowery tej firmy :down: A ceny znam bo byłem na Demo Day tak jak zresztą pisałem. Żeby było śmieszniej to team do którego należę jeździ w większości na Feltach i reklamuję ta firmę. Na moim blogu możesz o tym poczytać.

 

A wracając do tematu zostanę przy swoim - Scott Spark 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie roweru Lapierre X-Cpntroll 310 , to niestety wszystkie w rozmiarze 18 cali zostały sprzedane .

Jest dostępny jeszcze ten model ale w rozmiarze L i kosztuje z obnizką 7699 zł.

http://allegro.pl/lapierre-x-control-310-slx-xt-fox-f32-rl-mavic-l-i1333071306.html

 

Jest też model 210 z innym wyposażeniem od fabrycznego z super kołami Easton XC90.

http://allegro.pl/lapierre-x-controll-ea-90-xc-sram-x9-nowy-i1341420235.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł się zmniejszyć tylko przez sposób zamontowania dampera nie na stałe do ramy a do dolnego wahacza, ale nadal tylne koło porusza się po wycinku okręgu.

Masz rację że porusza się po okręgu ale powiem Ci że, o ile nie miałeś okazji jeszcze się o tym przekonać, bardzo zdziwiłbyś się widząc jak bardzo zbliżone do okręgu są ścieżki we wszelkich 4-zawiasach - czy to vpp, maestro, horst czy inne. Po takim czymś człowiek zaczyna się poważnie zastanawiać co właściwie daje tym systemom przewagę nad jednozawiasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie zawiasów, nie jest ważna sama trajektoria ruchu, tylko to gdzie położone są zawiasy , wszak wszystkie te rowery (łącznie z Meridą) mają 4 zawiasy (uwzględniając zawias łącznika dampera).

Wszelkie systemy VPP mają zawiasy tak jak Horst, przed hakami koła, różne są długości ramion ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i właśnie to położenie zawiasów powoduje że trajektorie są różne i różnie zawieszenia działają :)

 

nie testowałem wielu zawieszeń, więc dużych różnic pomiędzy niektórymi zawieszeniami nie znam.

jeździłem np. przez chwilę Blurem XC i to co mnie zadziwiło, to to że podjeżdżając pod 5-7cm krawężnik w ogóle nie poczułem uderzenia tylnego koła o ten krawężnik, jedynie płynne bujnięcie.

podczas gdy w większości innych zawieszeń wyraźnie czuć to uderzenie.

w ostnich czasach też i damper ma duże znaczenie (jego charakterystyka i to jak został 'wykorzystany' - czyli przełożenie (i jego zmiana w trakcie skoku) skoku tylnego koła na to jaką drogę pokonuje tłok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie męczyć się tymi wszystkimi "bredniami", że fsr kopie lub ruch tylnego koła w maestro to jednak tylko częściowo łuk proponuje zaczać ogladanie od 6.15 Inaczej można się lekko zdziwić, bo o kłamstwie nie ma mowy - tym bardziej w kraju gdzie odszkodowania za "pomówienia" są jednak bolesne dla kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pojechali pokazując szarpanie za korby w FSR gdy w rzeczywistości przyrost długości łańcucha w FSR jest mniejszy niż w Idrive. I ładnie pojechali pokazując pionową ściezkę koła w Maestro podczas gdy w rzeczywistości do połowy skoku koło wyraźnie się cofa a dopiero w drugiej połowie skoku zaczyna wracać.

Sprytnie też pomineli kwestie jak to ich perfekcyjne zawieszenie w żaden sposób nie przeciwdziała siłom hamowania ;) Może jednak bez prawników się nie obejdzie?

 

Ale ale, sama zasada Idrive dla mnie wydaje się mieć sens. Po przesiadce z horsta (w którym koło prawie w całym zakresie ugięcia szło pionowo/do przodu) na anthema (w którym koło najpierw idzie wyraźnie do tyłu) od pierwszych dziur zaskoczyła mnie większa czułość (damper ten sam). Jest to o tyle paradoksalne że ten Cube z horstem jest uznawany za turystyczne wozidełko a Anthem za niekomfortowego ściganta ;) Ja tłumaczyłem to sobie tak że jeśli koło cofa się najeżdżając na przeszkodę, to przez moment porusza się wolniej niż reszta roweru, więc damper dostaje płynniejszy impuls i lepiej reaguje. Ale nie wiem czy to jest prawidłowe rozumowanie.

W Idrive koło cofa się jeszcze bardziej niż w Maestro więc możliwe że zawieszenie jest jeszcze czulsze, a cofający sie suport w jakimś stopniu zmniejsza kopanie w korby.

 

sciezki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie położenie zawiasów, cała reszta jest jest jego konsekwencją ;)

ok, widzę że zeszliśmy z tematu, tak, zawiasy odpowiadają za to, ale nie jest najważniejsze gdzie ona są (mogą być nawet pod siodełkiem), tylko jak zawieszenie w rezultacie pracuje :laugh:

 

hej @Koen, masz jakiś program do porównywania zawieszeń? możesz sprawdzić jak na tle innych wypada Scott Genius MC (125mm skoku, horst-link) ?

 

co do 'cofania' się koła, to wydaje mi się że zawieszenie może lepiej działać w tym momencie, bo ruch taki dla koła jest 'bardziej naturalny', gdy cofa się pod naporem przeszkody,

dzięki temu są mniejsze opory na łożyskach itp., w każdym razie ponoć VPP ma podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak oceniasz zawieszenie ramy?

 

Buja? Jeśli tak, na jakich przełożeniach najbardziej?

Czuć kopanie korby i napinanie łańcucha?

Usztywnia się czy bardziej ugina podczas sprintu na stojąco?

W wyboistym terenie usztywnia się podczas hamowania?

Duża różnica jest w działaniu zawieszenia bez i z platformą?

Jeździsz z wysoką kadencją czy siłowo?

Jest wrażliwa na zmianę sagu? Pomijam zwykłą twardość.

 

Mógłbyś uzasadnić dlaczego polecasz? Bo tak to możemy sobie wszyscy polecać cokolwiek.

 

teraz mogę Ci więcej odpowiedzieć, chodź już dużo czasu minęło od zadanego pytania.

Zrobiłem na niej około 800 km.

Zawieszenie ma tendencje do bujania, środkowa i duża tarcza, na stojąco mniej. Nie są to duże ruchy zawieszenia ale są i widać że zawias pracuje. W terenie jest bardzo czułe, liniowo pracuje.

Nigdy nie zauważyłem kopnięcia korby, nie ma czegoś takiego

Usztywnia się nieznacznie podczas sprintu

Usztywnia się nieznacznie podczas hamowania, ale dalej czuję pracę i wybieranie nierówności

Nie mam na tej ramie żadnego doświadczenia z platformą

Jeżdżę raczej siłowo

Nie jest wrażliwa na zmianę sagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...