Skocz do zawartości

[rower] Jak odchudzić mój rower


omyczek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój rowerek waży 14,3kg. Jest to Kelly's salamander po dużym performance czyli:amortyzator sr suntour epicon, obręcze kól AlexRims, szprychy sapim, piasty dartmoor, pedały author, gripy kelly's, hamulce terczowe unique, opony Continental Vapor 2.1, rama kelly's salamander, sztyca kalloy siodełko kelly's, mostek uno, kierownica kelloy, rogi kelloy, korba shimano acera, tylna przerzutka shimano deore, przednia przerzutka shimano alivio, łańcuch Sram... Na święta będę kupować korbę z SLX-a, tylną przerzutke deore XT, kasete deore XT i manetki deore XT. Moje pytanie jest następujące: Jak obniżyć wagę mojego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokpit:sztyca,siodełko,kierownica,mostek chwyty piankowe.

Rurki polecam boplight'a siodełko mam białe również tej firmy wygodne bardzo ale szybko się brudzi dlatego polecam wersje czarną,chwyty ritchey wcs lub kcnc :).

Boplight dobry stosunek waga/jakość/cena nic dodać nic ujać.Trochę staniał dlatego patrz w tą stronę. Lub smica to to samo

 

mostek 95zł

Kierownica 80zł

Sztyca 135zł

siodło 150zł

chwyty do 30zł

wynik:490zł

pomyśl też nad kołami

Edytowane przez Pr5Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po duzym performance? A co to znaczy? Gdybam że chodziło o tuning lub upgrade, jeśli już silimy sie na anglicyzmy.

 

Skoro po tych zmianach waży nadal ponad 14 kilo to źle zainwestowałeś pieniądze, jeśli zechcesz zbić masę (rower bez koszmarnych inwestycji może ważyć 11 kilo (evo chwialił się tanim dziesięciokilowcem :) ) To czekają cię kolejne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek zakładam że kolega co ma kellysa salamandera nie jeźzi po tatrach i jak dla mnie to 11-34 to fanaberia. ja mam własnie 11-28 i oczywiście na wypad w góry może sie dla kogoś niewprawionego okazać za mało ale mieszkając w łodzi i jeżdzac tylko w mazovii to wystarcza baaaaaaaaaaaardzo spokojnie a zysko w porównaniu do mojej starej deorki 11-32 to ponad 100gram wiec warto pokusić sie o taki manewr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie warto kupować rurek do twojego roweru, zaplacisz 500zł i bedziesz mial tylko lzejszy rower. Mozesz rownie dobrze wydac 500-1000 zł i miec nie dosc ze lzej, to jeszcze lepiej jeżdżący. A jak bedziesz mial caly sprzet na rownym poziomie. Mam na mysli przede wszystkim hamulce, jak beda wygladaly unique przy korbie slx? Hamulce mógłbyś wymienić np. na uzywane Formula oro k18. Albo uderz w koła, zaleznie, ile waza twoje obecne i w jakim sa stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubek zakładam że kolega co ma kellysa salamandera nie jeźzi po tatrach i jak dla mnie to 11-34 to fanaberia. ja mam własnie 11-28 i oczywiście na wypad w góry może sie dla kogoś niewprawionego okazać za mało ale mieszkając w łodzi i jeżdzac tylko w mazovii to wystarcza baaaaaaaaaaaardzo spokojnie a zysko w porównaniu do mojej starej deorki 11-32 to ponad 100gram wiec warto pokusić sie o taki manewr:)

Przejedź się tam gdzie jeździmy i powiedz to jeszcze raz... Koła, że tak powiem są prawie nowe, hamulce też uważam że do zmiany... Jednak hamują całkiem fajnie. Zrób tak jak Koen napisał, zestaw sobie części w excelu i policz na czym najwięcej zrzucisz przy najmniejszej wydanej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Napisze kilka zdan, bo rowniez mam salamandra z 2008 roku i wg katalogu wazy on14,38kg.

Sam amorek wazy prawie 2,6kg (rst gila); nie wiem skad ta waga u ciebie 14,3 skoro wymieniles amora na sr suntour epicon ktory wazy o ok 0,8kg mniej. Nie wiem ile mogles na kolach zyskac, ale czy ta roznica przy amorku poszla na uklad hamulcowy ?

 

Moje modyfikacje:

Korba - accent sonora - 700g w porownaniu do korby fabrycznej (Truvativ Isoflow -900g)

Suport pomijam bo nie pamietam jaki- zapewne kilkadziesiat gram tez zostalo urwane.

Komplet hamulcow v-brake Avid SD7

kierownica - boplight team

mostek- boplight team

rogi boplight team

chwyty piankowe- a nie gumowe jak bylo.

Caly kokpit jest o wiele lzejszy niz to co bylo w standardzie.Nie mam niestety mozliwosci zwazenia mostka i kierownicy- reszta zostala niestety skradziona.

Lancuch XT hg93

 

Jesli chodzi o sztyce to jest to problem. Znaleźć cos lekkiego w rozmiarze 30.4 to naprawde wielki sukces - to co mi sie udalo to nie jaki Guizzo - 274galbo guizzo carbon 240g

 

Kolejna zmiana to amortyzator gdzie mozna urwac prawie kilogram, ale wczesniej dojdzie siodlo max 300g.

 

I sadze ze na tym etapie (po wymianie amora i siodla) bedzie to w okolicach 12,5-6 kg...

 

Ostatecznosc to zmiana ramy , ktora wazy podobno 2400g ????

Wazylem swoja wraz z korba i suportem co prawda na wadze lazienkowej wyszlo 3,1- 3,2kg...

pozdrawiam

 

Ps. co do napedu.

To jesli chodzi o kasete to roznica wagowa pomiedzy xt a slx jest nie wielka. A porownujac do deore zyskujesz ~100g.

Manetki nie wiem czy jest sens tyle lozyc na xt ? Czytalem opinie ze LX w zupelnosci wystarczy , nawet i deore mg 530 jest ok . W tym przypadku tez nie wiele zyskasz na wadze w porownaniu do wlozonych pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam salamandera tylko dsc z '08 i waży mniej więcej ~12.9-13.2kg

wymieniłem:

cały napęd SLX

hamulce tarczowe, hydrauliczne SLX

siodło, ale jeszcze będę zmieniać jakieś selle rollar

piasty na slx

obie tarcze na 203mm SLX :)

 

przez zimę planuję zmienić obręcze, sztycę i kokpit} mam nadzieję że zejdę poniżej 12kg :)

a i zapominałem powiedzieć że oczywiście biorę lepszy amor, tylko jeszcze sie nie zdecydowałem

Edytowane przez jacekc12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to powiem tak: Z Salamandera została tylko kierownica i mostaekthumbsup.gificon_cool.gif. Rame wymieniłem na Author Vision (cała czerwona z rurami Columbusa) Amor to sr sundtour epicon, korba slx, przednia przerzutke wymieniam za tydzien na XT, Tylnia przerzutka już deore XT, kaseta deore, łańcuch deore, koła te co były, opony panaracer FireXCPro camp (czerwone) tarcze ashimy 85g (czerwone) zaciski kupuje jutro, siodełko Bontrager... Teraz mój rower jest DUUUŻO LŻEJSZY. Wazy niecałe 13kgicon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...