Skocz do zawartości

[sklep] Sparrow-bike i zatarte numery seryjne


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Moglibyście sprawdzić, czy na częściach kupionych w Sparrow-bike macie wybite przez producenta numery seryjne ?

 

Ja na swoim starym Juicy 7 nie miałem.

Okazuje się, że kolega z tego tematu też się z tym spotkał : http://www.forumrowerowe.org/topic/78943-zestaw-hamulcow-tarczowychavid-bb7ilinkaccent-bladecarbonowe-klamki/

 

Jakiś czas temu kolega zakupił u nich BB7 i to samo - brak numerów. Teraz próbowaliśmy sprzedać hamulec, ale jest to niemal niemożliwe - potencjalni kupujący obawiają się, że towar jest kradziony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak nabial pisze, to Andrew padł ofiarą tego przekrętu. Ja bym wogóle nie bawił się w reklamacje czy coś, tylko od razu urząd praw konsumenta, a następnie sprawa na policję/prokuratura, ponieważ jakby nie patrzeć od sprawnych hamulców zależy nasze zdrowie a nawet życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to mozna mu zasunac proces z powodztwa cywilnego, ktory juz na starcie jest wygrany.

Pytanie tylko czy komus bedzie sie chcialo, a warto bo mozna wyrwac zarypiaste odszkodowanie z tytulu narazenia zycia.

Sprzedawca usuwajac # seryjne badz sprzedajac hamulce z usunietym numerem, nie ma najmniejszych szans by udowodnic ze sprzet uczestniczyl w jakim kolwiek tescie jakosciowym na etapie produkcyjnym, a co za tym idzie, nie jest w stanie udowodnic ze sprzet zostal odpuszczony do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze: sprawa jest banalnie prosta IMO -> albo są wadliwe serie, ktore NIE powinny być sprzedawane albo jest to najstarszy sposób na odrzucenie każdej reklamacji "hamulec posiada zatarty numer seryjny zatem reklamacja zostaje odrzucona ponieważ nie jesteś w stanie stwierdzić, ze jest to ten sam egzemplarz, który został zakupiony w firmie sparrow bike" Swoją droga to ile oni mieli już kont na alleprowizji? Ja się na 3 cim zatrzymałem i to było wtedy jak w sklepie stacjonarnym zaczęli handlować rzeczami do akwariów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w S-B set BB7 z zatartym numerem seryjnym. Służyły mi dobrze i bezawaryjnie przez przeszło rok czasu. Nie miały lekko, a nigdy nie odmówiły posłuszeństwa. Tym samym teoria o hamulcach pozagatunkowych nie znajduje w moim przypadku potwierdzenia. Może sprzedawca spod znaku S-B chciał ukryć coś innego? Nie wiem.

 

Co do miejsca wybicia numerów seryjnych w BB7, to w moich egzemplarzach znajdowały się w spodniej części zacisku, bodaj na prawo od otworu w który wchodziła tarcza (patrząc w kierunku jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gothic niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nikt normalny nie siedzi i nie zaciera numerów. Gdybym ja był sprzedawcą i się nudził to bym sobie strzelał z folii bąbelkowej a nie numery wycierał. Numerów pozbywasz się wtedy kiedy nie chcesz żeby dana rzecz została zidentyfikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to mozna mu zasunac proces z powodztwa cywilnego, ktory juz na starcie jest wygrany.

 

 

po 10 latach i koszty i nerwy o 700 złotych.

 

mam od nich korbe musze sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czego sie spodziewaliscie, ze otrzymacie odpowiedz:

'Szanowny Panie,

Usuwamy numery bo krecimy walki. Tylko prosze pozostawic ta wiadomosc dla siebie....

z powazaniem zespol S-B'

 

Chyba tu nie trzeba bys Sherlockiem H. zeby wydedukowac ze chlopaki uprawiaja jakas lewizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym takiego komponentu po pierwsze ze względu na gwarancję a po drugie w razie TFU TFU utraty roweru KAŻDY numer seryjny jest przydatny.

Zacznijmy od tego, że ja nie kupiłbym niczego, nawet za marną złotówkę, od sprzedawcy, który ma tysiące negatywnych opinii na rożnych forach i grupach dyskusyjnych i który ma na allegro już 3 lub 4 konto, pod innym nickiem :) Jest paru takich, np. extreme-shop i właśnie ten cały sparrow-bike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lajtspid ja niestety nie zaryzykuje takiego twierdzenia z prostego powodu, kiedyś był taki moment kiedy tylko on miał to czego szukałem. I pupa zbita. U niego na stanie a potem nic. W końcu jakoś to załatwiłem inaczej, chyba zrezygnowałem z tej konkretnej rzeczy po prostu jednak są takie chwile kiedy nic nie poradzisz...

 

Swoją drogą po tylu LATACH handlu w sieci to naprawde powinni mieć już doświadczenie i wiedzę jak nie zdobyć tak fatalnej renomy i  czasami się zastanawiam czy oni są tak głupi czy to jest zła wola w handlu.

 

@McWolf ja też, jak każdy w tym smutnym kraju..., patrzę bardzo dokładnie na cenę ale w przypadku jakiś wątpliwości albo biorę gdzie indziej, ale czekam tyle ile potrzeba i biore tam gdzie się po prostu nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w SB kilka lat temu siodełko WTB. Cena była atrakcyjna, zresztą potem i oni podnieśli jego cenę. Dostałem siodełko, fakturę i jakąś książkę rowerową, chyba za to że wysłali paczke ze sporym opóźnieniem.

Albo miałem szczęście, albo od tamtego czasu zmienili swoją strategię PR :thumbsup:

W każdym bądź razie obecnie nic "poważnego" bym od nich nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...