Skocz do zawartości

[rama] lekka do XC do 1500zl


Adish

Rekomendowane odpowiedzi

Geometria 19,5" RXC jest identyczna z SIX'em, także reszta rozmiarów także powinna być http://www.feltbicycles.com/International/2011/Mountain/Six-Series/Six%20Pro.aspx

 

Jak na swój wzrost, masz dość krótkie nogi - felt jest stosunkowo długi więc powinien pasować.

 

Co do jakości, połączenie karbon-alu nie najlepiej wykonano ale nie słyszałem by coś się stało. Ja mam podobne rozwiązanie u siebie w GF Ziggurat z górnymi i dolnymi karbo widełkami - rewelacji nie można się po tym spodziewać, ale np. na tzw. tarce czuć różnicę w porównaniu do standardowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy swoją opinię mógłby wyrazić jakiś użytkownik ramy Meridy HFS np(3000 lub 4000)

bo z tego co widziałem jest całkiem ładnie wykonana

 

miskov17

jak się jeździ na ramie z karbonowymi widełkami nie odczuwasz strachu że na połączeniu karbo-alu może się coś stać bo są to trochę inne materiały i inaczej pracują?? bo mnie samego również interesuje ta ramka felta co podał gremson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy11 jeśli byłbyś zainteresowany tym Felt'em RXC jest w Legionie na ul. Górczewskiej ale niestety cena z d... wzięta (+/- 2500,-) więc raczej celowałbym w jakąś używkę z allegro (jest chyba jeden biały za 900zł).

 

BTW.

Jakiś czas temu był Felt RXC Team za kup teraz 250zł, i co gorsza był w dobrym stanie... dry.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten felt w legionie jest za 1400 a do legionu mam nie daleko to bede musiał sie tam przejechać może sprzedawca coś mi powie a ze potrzebuje ramę do maratonu musi byc długa więc felt by mi odpowiadał mają też tam meride HFS 3000 ale 18' a jak sie mierzyłem to trochę była za mała kolejną alternatywą jest wspominany XTC on jest o tyle fajny że ma scigancką geo nie wiem na którą ramkę się zdecydować a dodam ze mam widelec 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tak maja ze ceny u nich są ok katalogowych a ja patrzyłem w ich sklepie internetowym i cena felt'a 1400 zawsze jak tam pogadasz to możesz wywojować jakiś rabat np ja tam kupiłem plecak source 2.0 za 160 a cenę miał 180, więc każdy kombinuje żeby zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17

jak się jeździ na ramie z karbonowymi widełkami nie odczuwasz strachu że na połączeniu karbo-alu może się coś stać bo są to trochę inne materiały i inaczej pracują?? bo mnie samego również interesuje ta ramka felta co podał gremson

Szczerze powiedziawszy, nigdy nie pomyślałem, aby miało się z tym coś stać :P Nie wiem jak wygląda łączenie, ale przy normalnej jeździe nic nie powinno się dziać.

 

A i jeszcze wracając do tego felta, wg mnie rozwiązanie z tylko górnymi, karbonowymi widełkami to średni pomysł - chyba bardziej do szpanu niż dla praktyczności ;) Przepaści między standardowym rozwiązaniem a karbonowym tylnym trójkątem nie ma, a co dopiero z tylko górnymi widełkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najgorszym metalem do połączeń z włóknem węglowym wydaje się być aluminium, które nie dość, że ma największy współczynnik rozszerzalności termicznej, to w dodatku tworzy z materiałami kompozytowymi ogniwo, łatwo koroduje i ma fatalną charakterystykę zmęczeniową.

 

źródło: http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/comparison.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest najlepszym materiałem ale jednak jest to rozwiązanie stosowane np przez cannondale nawet w ramach fs. Skoro producent daje wieczystą gwarancję na WADY MATERIAŁOWE I PRODUCKYJNE to chyba nie jest tak źle, bo wątpię by którąkolwiek firmę było stać na to by wymieniać wszystkim klientom ramy na nowe. ;) Oczywiście sporo jest fot scalpeli w necie, sprutych, ale myślę, że to ułamek na tle całej produkcji przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważam negatywnych skutków połączenia carbon-alu w moim Felcie RXC Team, jednak zaznaczam, że jest to rama od jazdy sportowej, mimo sporej długości ostro się prowadzi, jest to sprzęt raczej do wyścigów XC a nie do jazdy uniwersalnej.

Trochę ją uspokaja założenie amora o skoku 100 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam możliwość kupna ramy Scotta scale 70 (rocznik 2010) za 1300 zł. Czy ta rama jest warta tych pieniędzy czy ew targować się ze sprzedającym?. Rower zbudowany na tej ramie będzie przeznaczony do wypadów w góry oraz sporadycznie do startów w maratonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...