Skocz do zawartości

[rama] lekka do XC do 1500zl


Adish

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś:

http://www.bikekatal...kfire.Hydro.XT/

W Twomarku za ok.1400,-zł. Niektórzy porównują do Treka 8500, nie testowałem ale miałem w ręce. Robi wrażenie. Gdyby zmienić malowanie można pomylić z Trekiem. W Colexie w Poznaniu ok.1500,-zł.

Na Śniegockiej 2 w Warszawie jeszcze w październiku mieli niektóre rozmiary po chyba 799, nie pamiętam dokładnie. Za taką cenę jak najbardziej, chociaż nowinek nie uświadczysz. Ale rama zła nie była.

hyhy, warunek konieczny - brak zmyslow

Ale da się, bo w tym sklepie te ramy leżą obok siebie, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój budżet najlepiej w okolicach 1000zł (ostatecznie +500zł jeśli rama jest tego warta...).

 

Mierze 176cm, waga 72-74kg, odległość stopa-krocze 80cm. Przeznaczenia: jazda w beskidach, rama ma dobrze się wspinać i być słuchana na zjazdach.

 

Obecnie jeżdżę na El Niño accenta 17" i rozmiar oraz geometria mi pasuje. Składam rower stricte w teren, a accenta+większość starych części chce przerobić na rower na szosę.

 

moje zestawienie dwóch ram:

lapierre pro race 300 i no saint angel:

ramyq.jpg

 

cenowo, wagowo i rozmiarowo moim faworytem jest no saint (w rozmiarze 18" będzie ważył pewnie podobnie do pro race 300).

 

jest jeszcze XTC. Tylko obawiam się tej ramy, bo Giant lubi robić problemy reklamacyjne. Znajomemu pękł XTC w okolicy główki ramy w okresie gwarancji i giant nie wymienił tej ramy. Ktoś aktualnie sprzedaje również nowego XTC (KLIK) właśnie po rozpatrzeniu gwarancji. Pewnie że każda rama może pęknąć, ale masowa produkcja gianta działa na jego niekorzyść.

 

i scott scale 40.

 

Tylko no saint mieści się w budżecie, ale która wg Was rama z wymienionych jest najbardziej przyszłościowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cenowo, wagowo i rozmiarowo moim faworytem jest no saint (w rozmiarze 18" będzie ważył pewnie podobnie do pro race 300).

 

Tylko no saint mieści się w budżecie, ale która wg Was rama z wymienionych jest najbardziej przyszłościowa?

 

Prawdopodobnie przy podaniu wagi tej ramy Lapierre Pro Race zasugerowałeś się informacją z tej oferty :

http://allegro.pl/lapierre-pro-race-200-nowa-rama-mtb-18-cali-i1347597740.html

 

Ale rama którą ty podałeś jest w kolorze srebrnym i bez lakieru proszkowego , co za tym idzie będzie sporo lżejsza , nie wiem tylko ile.

Odnośnie porównywania ramy No Saint i Lapierra Pro Race , to rama Pro Race jest produktem bardziej zaawansowanym technologicznie , ma bardzo ładnie wykonane łączenia rur oraz ich profilowanie przy zastosowaniu hydroformowania.

 

Biorąc pod uwagę tgzw. rozbudowę to rama Pro Race jest lepszym wyborem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

poszukuje ramy głownie do maratonów

mam 3 typy

 

1.Felt rxc team rok ok.2007 ale nie używany

2. Merida hfs 3000

3. wspominany Giant XTC(2010)

 

Wszystkie ramki kosztują ok.(1200-1400)

generalnie liczy się sztywność i waga również co myślicie???

co myślicie o widełkach karbonowych w felcie?? jako że nigdy nie jeździłem

na karbonoie mam drobne obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nas z teamu ludzie jeżdżą na tym Felcie i wszystko jest ok. Mało tego, znam gościa, który ważył swojego czasu 120kg i ramka dawała rade. Na pewno fajna opcja w kontekście absorbcji drgań. Co do wytrzymałości to się nie martw, rama zaniesie naprawdę wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć cube reaction ma geometrie która jest bardziej przystosowana do turystyki a ja wole bardziej agresywną geometrie. No i jeszcze masa ramy nie jest mała

 

czy ktokolwiek widział którąś z tych ram uszkodzoną lub połamaną w wyniku normalnej jazdy (XC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć cube reaction ma geometrie która jest bardziej przystosowana do turystyki

 

ooo , to ciekawe , a jaka według ciebie powinna być sportowa geometria ?

Opinie w stylu " ponoć ,chyba itp " trzeba omijać szerokim łukiem.

 

Rama Cube Reaction jest projektowana głownie pod kątem zawodów XC/Maraton w wydaniu amatorskim.

Dodatkowo ta rama zostawia konkurencję daleko w tyle pod względem sztywności i wytrzymałości .

Lakierowana ram Cube Reaction rozmiar ( 18 cali) waży 1700 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ponoć cube reaction ma geometrie która jest bardziej przystosowana do turystyki a ja wole bardziej agresywną geometrie. No i jeszcze masa ramy nie jest mała

 

czy ktokolwiek widział którąś z tych ram uszkodzoną lub połamaną w wyniku normalnej jazdy (XC)

 

XC to nie jest normalna jazda.

A co do geometrii to akurat reakction jest ramą jak najbardziej sportową (w stajni Cuba). Wagą nie powala ale cała reszta jest całkiem owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMA Cube Reaction Black Anodized ciekawa alternatywa. Pod jaką wysokość amortyzatora jest przystosowany ten cube - 80 czy 100mm?

 

w zestawieniu cube reaction, lappiere pro race 300 i no saint angel, która rama wyraźnie dominuje i czy różnice między lappiere i cubem są znaczące czy znikome... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jaką wysokość amortyzatora jest przystosowany ten cube - 80 czy 100mm?

 

w zestawieniu cube reaction, lappiere pro race 300 i no saint angel, która rama wyraźnie dominuje i czy różnice między lappiere i cubem są znaczące czy znikome... ?

 

100mm

 

Cube Reaction jest teraz w cenie 1100-1200 zł. Nie wiem ile kosztował wcześniej.

 

Lapierre jest ciekawą opcją podobna geometria do No Sainta i różniąca się od Cube'a. Chodzi mi tu głównie o kąty 72 i 70.

 

No Saint znowu jakoś mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Reaction jest teraz w cenie 1100-1200 zł. Nie wiem ile kosztował wcześniej.

No Saint znowu jakoś mi się nie podoba.

 

Rama No Saint Angel nie jest konkurencją dla ram Cube Reaction , Lapierre Pro Race , Giant XTC , Scott Scale ...

 

No Saint Angel jest skromniej wykonaną ramą bez zastosowania najnowocześniejszych i nie tanich technologii .

 

Cena detaliczna ramy No Saint Angel to 175 euro , a modeli :

Cube Reaction 499 euro.

Giant XTC 499 euro.

Scott Scale 40 499 euro.

Lapierre Pro Race 200,300 599 euro.

 

Wszystkie inne ceny są różnego rodzaju promocjami,wyprzedażami itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tego testu był już kilka razy wklejany przy podobnych tematach.

Ale proszę bardzo :

http://www.mountainbike-magazin.de/test/bikes/hardtails-13-bestseller-ab-1-400-euro-im-test.331475.2.htm?skip=3

 

Strona z tabelami pomiarowymi.

Jako kompletny rower w tym teście najlepiej oceniono Lapierre Pro Race 300 .

Jednak uwaga ! Był to model 2009 , a w roku 2010 Lapierre wprowadził nową ramę.

 

W teście jak to w teście , dużo ocen subiektywnych , ale trudno dyskutować z danymi laboratoryjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...