Skocz do zawartości

[rama] lekka do XC do 1500zl


Adish

Rekomendowane odpowiedzi

kilka informacji na temat modelu 2011 znajdziecie tutaj, a tutaj mały opis z katalogu 2011 który dostałem na płytce:

 

"Rama MTB. Wykonana ze stopu aluminium 6069-T6. Górna i dolna rura ramy potrójnie

cieniowane. Rura podsiodłowa o śred. wew. 31,6 mm i śred. zewn. 34,9 mm. Mufa

sterowa przystosowana do widelców 1,5”. W zestawie stery zintegrowane FSA Orbit C-40

1,5”x1-1/8” (ahead), 1 podkładka karbonowa stożkowa, 4 podkładki dystansowe na trzon

widelca oraz obejma podsiodłowa z zaciskiem. Waga ramy: 1,65 kg (19”)."

 

I najważniejsze- cena- 949zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla porównania- Duratec Sonix waży 1330 gram ( zakładam,że waga dotyczy najmniejszego rozmiaru bez dodatków). Ale jest odrobinę droższy.

Mwegrzyn- dla mnie najważniejsze jest utrzymanie sztywności niezależnie od rozmiaru i wagi.

 

Tak waży 1330 przy rozmiarze 15,7" , zakładając że dane katalogowe pokryją się z rzeczywistością.

Zaryzykuję stwierdzenie że przy rozmiarze 18'1" rama będzie cięższa o 150-200 gr, i gdyby tak było ro ważyła by około 1500-1520 gram. Przy cenie ramy 759 Euro ( odrobinę droższa :P ) sprawia że jest produktem drogim . Chyba że jest jakaś oferta niższa . Trudno jest wykonać dobrą ramę w rozmiarze 18 cali z aluminium przy wadze 1500 gram i nie wysokiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam stoję przed dylematem wyboru ramy w takich pieniądzach i też dorzucę od siebie inne propozycje.

 

Mianowicie może jakiś lapierre?

http://allegro.pl/lapierre-pro-race-200-nowa-rama-mtb-18-cali-i1347597740.html

http://allegro.pl/lapierre-pro-race-300-nowa-rama-mtb-18-cali-i1354991817.html

 

Co mozecie o tych ramach powidziec?

 

Ewentualnie jeszcze cube bo nie wiem czy był.

http://allegro.pl/rama-cube-reaction-black-anodized-18-nowa-i1344332099.html

 

Jak te ramki maja się do XTC, Scale badz ewentualnie Treka 8500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja także podepnę się po temat z swoim dylematem. Waham się pomiędzy:

 

- Giant XTC

 

- Boplight Marathon Team

 

- Corratec Super Bow World Cup

 

Z jednej strony sprawdzony i niezawodny XTC, z drugiej bardzo lekki Boplight a z trzeciej bardzo sztywny i zwrotny Super Bow. Liczę na fachową odpowiedź i pomoc z waszej strony. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria to jedno a drugie to sztywność i waga podanych ram. Z Boplightem nie miałem styczności ale superbow jest wyraźnie sztywniejszy niż xtc co nie znaczy ze jeździ sie na nim przyjemniej. Czuć ze to totalna "decha" nie do złamania, ale to xtc lepiej tłumi nierówności i pomimo sportowej geometrii daje frajde z jazdy. Z moim już sie pogodziłem, ale dopiero po zmianie mostka i przekreceniu na - i zastosowaniu sztycy bez ofsetu - siłowa jazda na tej ramie to pomyłka :) i dopiero mocno pochylona pozycja pozwala na... komfortową jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja także podepnę się po temat z swoim dylematem. Waham się pomiędzy:

 

- Giant XTC

 

- Boplight Marathon Team

 

- Corratec Super Bow World Cup

 

Z jednej strony sprawdzony i niezawodny XTC, z drugiej bardzo lekki Boplight a z trzeciej bardzo sztywny i zwrotny Super Bow. Liczę na fachową odpowiedź i pomoc z waszej strony. Pozdro

 

Co do Corrateca, kolega ma i co mogę o nim powiedzieć:

+ bardzo sztywny

+ super na podjazdy

+ wygląd, jak wygląda każdy widzi, zintegrowana sztyca, do tego taka rura górna, choć mi osobiście nie podobają się rurki, wszystkie takie okrągłe:D

- mało zwrotny wbrew temu co piszesz, kolega się władował w drzewo na krętym singletracku w czasie gdy ja na luzie pokonywałem zakręty i to bynajmniej nie wina umiejętności :P

Nie wiem czy to atut czy minus w każdym razie bardzo krótka rura górna, gdy jedziesz to głowę masz za kierownicą :P Co do wagi raczej przeciętna w tej cenie, bo jest zintegrowana sztyca w końcu :)

 

Osobiście wolałbym jednak w tej cenie Gianta XTC :) Z Boplightem bym nie ryzykował, przy tej wadze będzie raczej mało sztywny, w ogóle to mostek Boplighta jest bardzo mało sztywny :P

 

A miał ktoś do czynienia z Whistle Tonkawa? Może ktoś coś o nim powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scale waży ok 1700 g. w emce, górna rura jest dużo krótsza ( ma 580 ) ale ma tez niską głowkę. Co do wykonania - spawów brak, jedynie na widełkach są widoczne i robi to faktycznie wrażenie, malowanie kwestia gustu - moim zdaniem 70 jest najładniejsza. W tym teście http://download.bikeboard.pl/pdf/aluminium_xc.pdf masz opis ram, wrażeń z jazdy, sztywości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Goldbloom ujeżdżał takiego Centuriona więc mógłby ewentualnie skrobnąć co nieco. :-)

 

na 2. stronie już jest ta recenzja :)

 

znalazłem jeszcze coś takiego :)http://allegro.pl/ok...1346357881.html

 

 

Chciałem już wcześniej zaproponować jednakże ciężko dostać tą ramę, no i cena jest dość NIEADEKWATNA do oferowanych korzyści z Jej zakupu.

 

Sam jestem posiadaczem ramy Canyon AL F8, nabyłem nową za 850zł. ;-)

Niestety nie jeździłem jeszcze i nie wiele mogę napisać na temat trwałości, sztywności etc. ;-)

Czytałem na zagramanicznych forach pozytywne opinie więc polecę na fali optymizmu w nowy sezon na owym sprzęcie.

Rama ma kilka nietypowych rozwiązań, główka ramy tapered (dół 1.5 cal, góra standard 1 1/8 cal), linki przerzutek prowadzone ramie, przerzutka e-type, tylko pod DSC, tylny adapter hamulca PM, no i na koniec wspomnę o tylnych widłach które poprzez swoją nieproporcjonalność mają podobno zapewnić lepsze tłumienie drgań (dolna rura masywna , górne rachityczne dość) - system VCLS.

 

Mój egzemplarz w rozmiarze 16.5 cala (41cm) wraz ze sterami Acros AiX-03 (standardowe w tych rowerach/ramach) waży +/- 1554g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...