Skocz do zawartości

[pytanie]Nowy czy składany rower


Beymer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko, chcem chcę się dowiedzieć czy opłaca się składać rower kupując cały czas nowe części, np. jeśli dostałem rower(trekking), a ma stare części, już wymieniłem opony, błotniki, siodełko, nóżkę. Dodałem też parę osprzętu: licznik, oświetlenie, i kieszonkę pod ramę, a i jeszcze nowe klamki, ale nie zamontowałem jeszcze. Więc pytanie jest takie, czy lepiej kupić nowy rower, lub odnawiać ten stary.

 

Liczę na pomoc :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy jaką masz ramę, amortyzator i koła. Jeżeli te podzespoły są dobrej klasy, bądź odpowiadają Ci (pod względem rozmiaru, masy, wykonania, wyglądu) to wtedy warto inwestować w pozostałe szpeje. Kupowałem już 4 rowery, i co najmniej 5 innych składałem więc znam ten problem. No i kilka dni temu miałem podobny dylemat co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, ta rama jest stalowa, ciężka i nie nadaje się do tego, żeby w nią inwestować. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego roweru. Tylko żeby rower nadawał się do użytkowania bardziej ambitnego niż dojazd do szkoły czy pracy, trzeba wydać minimum 1000 PLN. Jeżeli nie jesteś w stanie zdobyć takiej gotówki, lub np kupić rower na raty, to jeździj na tym który masz i wymieniaj to co się zużyje lub zniszczy.

 

Możesz wymienić hamulce na jakieś v-brejki, bo te które masz są bardzo słabe i nie nadają się w teren. np. takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tymi hamulcami to pomyśle, bo mam jeszcze w zapasie tarczówki w innym rowerze, i miałem zamiar je założyć już na nowy sezon.

Dzięki za wszelką pomoc jakiej mi urzyczyliście, zwłaszcza cynamonowi ;)

Tylko jak ty chcesz w tej ramie tarcze założyć ?? Kwota jaką wymieniłeś ok 200zł to nie jest kwota jaką by mozna było zacząć jakiś sensowny up-grade roweru.

 

Co do głównego pytania kupić czy składać, Kupić wyjdzie zapewne taniej ale składając robisz to konkretnie pod siebie swoje widzimisie kolorystyczne i mechaniczne. Niestety taka zabawa wychodzi nawet dwukrotnie drożej czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj w ten rower szkoda kasy trenuj sobie na nim, a kase odkładaj zawsze jakiś grosz wpadnie np. allegro oferuje ciekawe propozycje cenowe rowerów używanych czasem są nowe i o wiele tańsze za 200zł byś miał dobra rame rowerową lub amortyzator,Teraz zbliżają się święta kasa na pewno jakaś wleci:)zamiast skarpetek słodyczy ^^ to poproś o jakieś części co uprzednio wybrałeś zrób listę i niech sobie np. rodzice wybiorą na co ich stać i na co mogą pozwolić i zarówno też będzie niespodzianka dla ciebie bo nie będziesz do końca wiedział co dostaniesz:P Chyba że masz sentyment do tego roweru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie inwestuj w ten rower szkoda kasy trenuj sobie na nim, a kase odkładaj zawsze jakiś grosz wpadnie np. allegro oferuje ciekawe propozycje cenowe rowerów używanych czasem są nowe i o wiele tańsze za 200zł byś miał dobra rame rowerową lub amortyzator,Teraz zbliżają się święta kasa na pewno jakaś wleci:)zamiast skarpetek słodyczy ^^ to poproś o jakieś części co uprzednio wybrałeś zrób listę i niech sobie np. rodzice wybiorą na co ich stać i na co mogą pozwolić i zarówno też będzie niespodzianka dla ciebie bo nie będziesz do końca wiedział co dostaniesz:P Chyba że masz sentyment do tego roweru:)

Ja bym kupił cały nowy, najlepiej na dobrej ramie i w miarę tanim osprzęcie, który sukcesywnie można wymieniać. Oglądaj allegro albo oferty wyprzedażowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...