Skocz do zawartości

[rower] GoSport ktory wybrac?


Dawid422

Rekomendowane odpowiedzi

A z tego co ja się orientuję, jest jeden pracownik gosportu - nawet się wypowiadał w tym temacie. I jeszcze powtórzę swoje wątpliwości o wieku autora tematu. Gdy ja byłem w 1-gim, mój najniższy kolega miał 158 cm, a było to wyjątkowo mało. Moja siostra - która ma 9 lat, ma ok. 140 cm. Więc wiek autora bym obstawiał na 10-11 lat, prawda - ekspercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że wierzy że "sprzedawca powiedzial, a on wie lepiej niż te debile w necie". Może. Tylko jak ostatnio się przeszedłem do intersportu, i usłyszałem wypowiedź sprzedawcy gdy wciskał komuś rower. Brzmiała ona tak: (dotyczyła osprzętu shimano) "Jest tak: Tourney - bardzo dobra grupa; Acera, Alivio, Alrus - świetne grupy; i nad nimi ta królewska - Deore". I taki jest oto poziom zaawansowania takich sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...do tego scrapera ar 1 nie jestem jeszcze pewien na 100% (ale na 97% go kupie)...no to powiedzcie mi jaki moze byc jeszcze fajny rower-ktorego moge zakupic w kielcach ???? ....bo z tego co mi sie wydaje to wszystkie sklepy rowerowe ktore znajduja sie w kielcach sa baaardzo drogie i pozostaje chyba tylko go-sport i scraper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go sport akurat tani jeśli chodzi o rowery zbyt nie jest, teraz są promocje i dasz radę wyrwać jakiegoś kellysa na ramie 15,5 w cenie tego go-sporta i lepiej będzie ci się na nim jezdzic, kilka sklepów w kielcach http://www.kellys-bicycles.com/index.php?id=pl_dealers&countries_id=170&countries_name=pl&locality=59 , w gre wchodzą jeszcze krossy które też dostaniesz w kielcach i na mniejszej ramie niż go sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po pierwsze, jak możesz powiedzieć że ceny są zawyżone, nie znając się na sprzęcie, i jego cenach.

2. Założę się że jak pojedziesz (np. z ojcem albo matką, z kimś kto umie się pytać sprzedawców), i się zapytasz (lub ktoś inny), to w tych sklepach na 10000000% będzie rower w cenie do 1300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sparawdzlaem wszystkie sklepy w miescie i w go-sporcie jest najtaniej...na sprzecie znam sie srednio ale przedwczoraj chodzilem z kolega po wszystkich sklepach rowerowych w miescie..(kolega zna sie na rzeczy) wedlug niego najlepsza prpozycja dla mnie jest albo ten affix 17 cali albo scraper 17 cali...affix ma jeszcze rame 15 cali ale on powiedzial ze bedzie dla mnie za maly i 17 naprawde bedzie dobrym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega też ma 1,4m? Żartuję. Jeżeli powiedział że 17" cali będzie idealne, a 15" za małe, to "temu panu już dziękujemy". Piszemy Ci od kilku dni, że 17" to będzie za dużo, a ty nadal swoje. Jak tak, to ja powinienem mieć chyba 24" przy wzroście 187cm. Posłuchałem kiedyś w intersporcie (a gdzie indziej!), i kupiłem rower w rozmiarze 21, i teraz tego żałuję (nie znałem się wtedy na rowerach). W terenie prowadzi się jak krowa. Następną ramę wezmę 18 lub 20 cali.

 

Propozycja do moderatora: Zamknąć ten temat, młody wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Katalog rowerowy gosportu:

http://www.go-sport.pl/materialy/katalogi/rowery_2010/index.html

 

Przykład #1, Kellys Quartz:

GoSport - 1859zł

Allegro - 1329zł

Różnica w cenie: 38% (530zł)

 

Przykład #2, Kellys Quartz DSC:

GoSport - 2459zł

Allegro - 1729zł

Różnica w cenie: 30% (730zł)

 

Przykład #3, Kellys Scarpe:

GoSport - 1249zł

Allegro - 1049zł

Róznica w cenie: 17% (200zł)

 

Uśredniając GoSport jest droższy o ok 27%

 

Dalej uważasz, że GoSport jest taki tani? Zapewnie w internecie można znaleźć jeszcze taniej niż na allegro (choćby CR, gdzie dogadując się z jakimś użytkownikiem z forum uzyskałbyś 6% zniżki - czyli w tym wypadku ok 100zł). W tej cenie spokojnie dostaniesz Krossa A2, który posiada lepsze: przerzutki (tył Deore XT, przód Alivio), amortyzator (XCR), hamulce (mechaniczne Tektro Auriga). Jeżeli Twój kolega znałby się na rowerach odradziłby zakup w GoSporcie w takich cenach.

 

Jak rzecze stare przysłowie "beton zawsze będzie twardy", nie ma co dalej ciągnąć tematu -.-

 

*Podane ceny na allegro są najniższymi jakie znalazłem

**Ceny w GoSporcie mogą być wyższe niż w katalogu (zwykle tak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

safian nie wiem skad masz te informacje, sa jednak one mylne.

 

Quartz DSC kosztuje w go sporcie 2000zl(Jak nie mniej teraz, nie wiem mam urlop :)

Quartz okolo 1650zl

a co do scarpe'a sie zgodze. Jednak jezeli porownasz Scarpe'a z AR1 to niestety, wygrywa marka KROSS a nie Kellys. To ze na ramie jest napisz "GOSPORT" nie oznacza ze trzeba skreslac rower odrazu, bo jezeli chodzi o relacje ceny do jakosci to jest calkiem przyzwoity rowerek, malo tego w wielu sklepach taka AR1 (czyli KROSS LVL A2) w sezonie kosztowal w graniach 1600zl a w GOSporcie ciagle 1250. W dodatku mamy koniec sezonu i mysle ze jak w kazdym sklepie, my jako konsumencji jestesmy w stanie urwac cos z ceny.

 

Jezeli juz chodzi o sam rowerek, to tez mialem mozliwosc testowania tego roweru i jak ktos juz wczesniej powiedzial - niestety nie udało sie go zniszczyc :icon_lol: co innego moge powiedziec o rowerach kellysa, gdzie kazda obrecz byla do centrowania(Z tego co zauwazylem). Faktycznie opony nie przypadly mi do gusty jednak jak juz ktos wspomnial hamulce sa naprawde okej. Alivio - daje rade w blocie (czyt. dziala :) ) XCM jak XCM cudow nie ma ale tez nie narzekajmy, jest to amor niskobudzetowy, nie ma prawa wylapywac wszystkiego. Jezeli chodzi o rame 17 to jak na wzrost 140 to fakt- bedzie za duza, wiem co mowie bo troche tych rowerow sprzedalem. Jednak jezeli szukasz roweru na wyrost - to spoko, twoja sprawa :)

 

Co do rat, to bank cetelem z siedziba w wawie na ulicy kijowskiej. Kredyt dostajesz bez zaswiadczen o zarobkach. 10 rat, oprocentowanie 1% w skali miesiaca od sumy kredytu(1250 rower = placisz 1250 +125zl czyli 12,5 zl wiecej miesiecznie to nie wiele przy tej sumie)

 

Co do awaryjnosci, to bez wiekszych problemow - raz kolega musial wymienic suport. Rower wracajcy do serwisu przyjezdza w celu serwisowania, nie reklamacji. Wiec szczerze moge polecic, tez nie jestem osoba co sprzedaje fulle za 800zl - wrecz przeciwnie ODRADZAM

 

 

edit : safian co do twoich cen to chyba nie wziales pod uwage ROCZNIKOW, w Go nie ma modeli z 2009 :)

 

Ale co do wyboru, to jednak jak koledzy podpowiadali

http://allegro.pl/genesis-peak-16-5-cali-hydraulika-cudny-i1257593807.html#gallery - bez apelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie patrz na to:

osoba o wzroście 150 cm wybierze ramę 15"

osoba o wzroście 180 cm wybierze ramę 18"

przecież to "tylko" 7,5 cm różnicy w długości rury podsiodłowej, a 30 cm we wzroście. Genesis będzie na pewno lepszym wyborem niż scraper, jakby popatrzeć widać że genesis ma niższy przekrok, w dodatku ma dużo lepszy amor a ten xcm czy xcr będzie się pod tobą zachowywał jak sztywny widelec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...