Skocz do zawartości

[kokpit, sztyca] Czy wylajtowane KCNC dadzą radę z 85kg obciążenia?


SteveY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponownie proszę o poradę, właściwie całe moje pytanie zawarłem w temacie :P

Mam zamiar nieco zmodyfikować rower, zacznę od kokpitu i sztycy. Pewnie spytacie czemu akurat od tego, właściwie ni to z gruszki nie pietruszki. Po prostu pozostałe komponenty mam zamiar wymieniać w miarę zużycia posiadanych.

Przeglądałem forum, oferty sklepów, wyszło mi, że wagowo/cenowo najlepiej wyglądają komponenty KCNC czyli:

 

- kierowniczka KCNC SC Bone scandium 31,8mm 128gr

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=152_159&products_id=1976

 

- mostek KCNC SC Wing st-31 100mm 31,8mm 98gr

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=152_156&products_id=1937

 

- rogi Rogi KCNC Bar Ends 1 48gr Czarne

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=152_160&products_id=2916

 

 

- sztyca tu nie jestem w ogóle zdecydowany, do kompletu może pasowała by np ta:

KCNC sztyca SC prolite 31,6 x 350mm 206gr

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_info.php?cPath=152_153&products_id=2191

 

 

i pytanie za 100 punktów, czy takie zabawki mają w ogóle sens, jeśli ważę w okolicach 85kg (bardziej co prawda 80 niż 85 ale co będzie po zimie to nie wiem :)

Czasami lubię się mocniej oprzeć na kierownicy... wolałbym na skutek tego nie stracić zębów.

Jak się ten materiał zachowaje, wygina się pod obciążeniem (pół biedy jeszcze) czy raczej pęka i łamie???

 

Mimo wszysto wolałbym nie wymieniać całego zestawu na nowy po miesiącu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy takie zabawki mają w ogóle sens, jeśli ważę w okolicach 85kg (bardziej co prawda 80 niż 85 ale co będzie po zimie to nie wiem :)

Czasami lubię się mocniej oprzeć na kierownicy... wolałbym na skutek tego nie stracić zębów...

 

A jak w/w zestaw będzie się zachowywał przy jeżdżącym o wadze 90-100 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się podobnym zestawem zamiast leciwego bontragera w moim rowerku zacząłem interesować.

i jeżeli chodzi o kierę i mostek to wagowych limitów nie znalazłem ale dla sztycy się udało coś znaleźć (link) czyli w MTB do 100kg

podejrzewam że mostek i kiera z tej samej serii bedą miały podobną wytrzymałość bo na przykład seria Ti jest do 85kg (link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony uk dystrybutora:

 

"Weighs 206g on my scales

 

SC Pro rider max. weight limit : 120kg for Road, 100kg for XC"

 

Dla Ti Pro Scandium:

 

"Weigh 158g on my scales, quoted as 165g!

 

Ti Pro rider max. weight limit : 120kg for Road, 85kg for XC"

 

... to sie z lekka powtorzylem....

 

Wlasnie zakupilem mostek i kiere do szosy Ti Pro Scandium, waze troche wiecej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komponenty KCNC są bardziej wytrzymałe, niż Bontragera(też się nad nimi zastanawiałem)?

 

Czy są bardziej wytrzymałe to ciężko powiedzieć bo nawet nie myślałem o zmianie na lżejsze części z bontragera, a to co teraz mam (kiera, mostek, sztyca i siodełko) było w momencie zakupu Garego.

I w sumie to powoli zmierzam w kierunku takim że za jakiś czas ( kasa z nieba nie leci:) ) z podstawowego roweru zostanie tylko rama :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do zmiany kokpitu na nowy sezon. Szczerze mówiąc cena mostka od KCNC mnie z lekka przeraziła. Accent Airplane przy długości również 100mm i kierze 31,8mm waży 112g - na necie znalazłem po 130zł, u mnie w mieście po 100zł da radę dostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz bo poprzedniego posta nie zdążyłem wyedytować (uroki pisania z pracy).

Jeśli admin byłby na tyle miły to proszę o usunięcie mojego poprzedniego wpisu.

 

Kokpit mam teraz w następującej konfiguracji:

kierownica: Far and Near Scandium - 116g

mostek : KCNC SC Wing st-31 100mm - 103g

chwyty : KCNC HandleBar Grip, korki - 20g

rogi : KCNC Bar Ends - 48g

top cap : Far and Near - 7g

 

zaoszczędzone w porównaniu z oryginałem ok poł kilograma.

Wrażenia z jazdy? Bonus co najmniej dziesięciu punktów do morale :icon_lol:

 

Przekulałem się w weekend mniej więcej 70km. Na razie wszystko się trzyma i jest odpowiednio sztywne.

Zobaczę co będzie dalej. Najbardziej obawiam się czy z kierownicy nie zrobi się banan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...