Skocz do zawartości

[RoweR] Scott Scale 60 - 2010


philip100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Philip, ale ja nie neguję Crossmaxów jako takich- po prostu wybierajac koła w pewnym zakresie cenowym może się okazać,że wygląd pozostaje jedym kryterium ( łożyska maszynowe to oczywistość, mocowanie pod tarcze to nie problem, UST to już z urzędu,waga- przynajmniej deklarowana- zbliżona). Stając niedawno przed wyborem kół ostatecznie zdecydowałem się na Fulcrumy z dwóch względów- powszechność, a w zasadzie jej brak i wygląd- być może powodem było "opatrzenie" Maviców.

Czarny amor zdecydowanie nie- obecny współgra z mostkiem ( co dla mnie dziwne, bo nie przepadam za białymi komponentami).

Brałeś pod uwagę pedały Look'a ?

http://www.bike-center.pl/index.php?p2425,look-quartz-biale-pedaly

albo Time( jedna,jedyna wada to masa)

http://www.bike-center.pl/index.php?p4126,time-atac-xs-absalon-pedaly

ewentualnie nowe XTRy

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=54879

chociaż nowe Candy jest całkiem ,całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te look'i są rzeczywiście fajne, szczególnie w białej wersji :rolleyes: . Ale w tak newralgicznym miejscu chyba jednak tylko czarny/stalowy- błoto, otarcia... W sumie z niebieskimi candy 3 będzie podobnie więc jeśli już to też tylko wersję czarną. Time'y to dla mnie trochę za droga zabawa jak na tą wagę, no i kolorystycznie nijak :) . A XTR cóż, to typ pedałów jakie najbardziej by mi odpowiadały- takie hybrydy- ale swoje niestety ważą więc zostawiam je jako ewentualność.

Na placu boju zostały więc cranki Candy3, look quartz Carbon (za przemawia waga 230g. i cena, na nie- trwałość carbonu w takim miejscu) i XTR'y ze względu na uniwersalność.

Pytanie teraz jak z wpinaniem/wypinaniem się, które z powyższych będą działały najlepiej?

 

btw. teraz lepszy kask by się przydał :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A propos Look'ów- mam wersję zwykłą ( korpus z tworzywa) i mimo kilku(nastu lub dziesięciu) uderzeń nie ma na nich większych uszkodzeń. Wpinanie, w porównaniu z systemem SPD jest trochę lepsze ( aczkolwiek w błocie nie ma drastycznej różnicy in plus), wypinanie natomiast jest bardziej "miękkie" choć wymaga większego wygięcia stopy.

Time'y to zupełnie inna, wyższa liga- biją SPD i Looki w każdym jednym punkcie.

Cranków nie znaju.

CZekam,aż Looki się zajada i nastepne będa Time'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, nie mogę znaleźć realnych wag tej 3T.

Pomijając już wszystko, w obu przypadkach drażni mnie mocowanie siodła... nie mogę się doszukać fajnej i lekkiej karbonowej sztycy z mocowaniem podobnym do mojego obecnego bontragera które jest wygodne i pewne.

Btw. jest tu jakiś diobeł? bo chętnie zaprzedam duszę za ten stem :rolleyes:

arx%20ltd%20100.png

bagatela 1000zł...

 

Ps. @Rauf, moje wnioski odnośnie czarnego widelca to po pierwsze- czarny stem, po drugie czarne piasty, po trzecie czarne heble i po czwarte ciemniejsza kanapa. A tak (pomijając heble) wyglądało by to realnie:

Obrazek2s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca wymieniona- nowy nabytek 3T Dioric LTD. Poza specem takie mocowanie znalazłem jeszcze u ritchey'a ale wersja karbonowa z takim mocowaniem kosztuje fortunę więc... :/

 

Trochę się w osprzęcie zmieniło więc podaję nowy config:

 

Rama: Scott Scale 60 - 2010

Amortyzator: RS Reba RL 2011 (120mm)

Stery: Ritchey OE 1 1/8" semi integrated

Mostek: Bontrager Race X Lite

Kierownica - Pro XCR UD - Carbon

Chwyty: Ritchey WCS Truegrip Ergo Locking Foam

Kapsel: Scott Comp

Opony: Schwalbe RoRo EVO 2.1 / Schwalbe RaRa Evo 2.25

Dętki: Schwalbe Extra light

Koła: Mavic Crossmax ST 2011

Zaciski kół: KCNC blue

Korba: Shimano XT FC-M770

Suport: Deore XT

Pedały: Crank Brothers Candy 3

Kaseta: SRAM PG980

Łańcuch: SRAM PC991 Hollow Pin

Linki / Pancerze: Nokon white

Przerzutka przednia: Shimano XTR FD-M970

Przerzutka tylnia: SRAM X0 Long Cage + kółka 11T KCNC blue

Manetki: SRAM X9 Trigger Shifter + Avid Matchmaker

Hamulce: Avid Juicy Ultimate

Tarcze: XTR SM-RT97 - 180mm

Sztyca: 3T Dioric LTD

Zacisk sztycy: KCNC blue

Siodło: Selle Italia SLR XC Gel Flow 2011 - Vanox Rails

Rogi: brak (bo w sumie wogóle z nich nie korzystałem)

Koszyk: Elite Custom Race

 

Fotki, jak pogoda pozwoli, w najbliższym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NIe obawiasz się o pręty siodła w swoim SLR? 3T Dorc ma takie same mocowanie jak KCNC? Z tego co wiem to tak jest, a spotyka się pęknięte pręty właśnie przez takie mocowanie.

 

Obawiam się, ciągle sprawdzam czy nie dzieje się coś złego ale na razie -odpukać- nie widać żadnych oznak zmęczenia prętów. Czas pokaże...

 

Btw. Rower w poprzednią sobotę przeszedł test na wytrzymałość komponentów, zrobiłem stromy leśny zjazd z masą kamoli, korzeni, błota i paroma hopkami. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach (ja się niestety do tego grona szczęśliwców nie zaliczam :) )nie rzucił by się na ten zjazd z rowerkiem stricte XC. Byłem przekonany że coś siądzie ale jestem bardzo miło zaskoczony. Tyłek mi oczywiście strasznie wytłukło, poza tym nie zdiagnozowałem żadnych luzów, skrzywień czy innych usterek a trasa jak na lekki rower XC raczej bardziej niż ekstremalna. Po experymencie stwierdzam że na kamieniste traski muszę się pozbyć racing-ralph'a z tyłu bo strasznie zawodzi na kamyczkach...

 

(...) Zaje***ste zdjęcia, kolory, kadry itd :P Czym robione?

Dzięki, zdjęcia focone tanią lustrzanką- Pentax k-x z kitowym, plastikowym obiektywem. B)

 

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...