Skocz do zawartości

[Rower]GENESIS Matrix


gamper18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich

 

Mój rower to GENESIS MATRIX :) Kupiłem go tydzień temu rower bez rewelacji bo dopiero zaczynam przygodę z MTB :P,byc moze kiedyś kupie coś lepszego.

 

Rama: Alu 7005

Ogólne

Korba: FSA CK-300

Przerzutka przednia: Shimano Alivio 31,8mm

Przerzutka tylna: Shimano Alivio

Manetki: Shimano Acera Rapid Fire

Hamulce: Tectro Auriga Comp.Hydr. Disc 180/160

Dźwignie hamulców: Tectro Auriga Comp

Opony: MTB 26x2.1

Obręcze: Alu disc

Inne cechy: Przedni amortyzator: Suntour XCM-V2 100mm

Waga: 14,8kg ciężki;/

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=garage&do=view&tab=images&id=801

 

Co sądzicie o tym rowerze :D???? co jest do wymiany od razu w tym rowerze ?? proszę o szczerość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Matrixa od ponad roku. 2300 km przejechane. Na razie nic nie wymieniane i chodzi dobrze, tylko regulacja. W/g mnie - pojeździj rok, uzbieraj kasy i wtedy amortyzator, można korbę i co się tam zużyje - zależnie od portfela, najlepiej o oczko lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewcu masz tego samego matrixa ???

Zrobię chyba tak jak mówi kolega dozbieram i kupie coś nowego,lekkiego i w względnej cenie np ten Epicon. Tez właśnie myślałem żeby te opony zmienić tylko na jakie masz jakieś propozycje??.

 

Link do tego Duka za 350zł: http://allegro.pl/amortyzator-rock-shox-duke-reba-r7-tora-i1236966269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewcu masz tego samego matrixa ???

 

Genesis Matrix 30, 2009

 

Korba: Truvativ

Przerzutka przednia: Shimano Alivio

Przerzutka tylna: Shimano Deore

Manetki: Shimano Acera Rapid Fire

Hamulce: Shimano tarczowe

Dźwignie hamulców: Shimano

Opony: MTB 26x2.1

Obręcze: Alu disc

Inne cechy: Przedni amortyzator: Suntour XCM-V2 100mm

 

 

Opony - tez chciałem zmienić bo robię 90% po ścieżkach ale na razie chyba je dojadę, zima się zbliża.

Główną wagę tu robi niestety rama... Amor lżejszy, SPD, obręcze, opony, - tylko kasa Cie ogranicza;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660g to jakiś kosmos przy szerokości 2.0". Tym się nie odchudza bika tylko dociążą. Opon jest całe mnóstwo np SBE, Karma, Komodo Kevlar a z droższych Race King Supersonic, Crossmark eXCeption 120TPI.

Tylko dętek nie zmieniaj na lżejsze, bo z mojego doświadczenia wynika, że lekkie opony i lekkie dętki to murowany kapeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...