Skocz do zawartości
  • 0

Trzeszczenie podczas naciskania pedały.


Gość Artur

Pytanie

Cześć. Mam od dłuższego czasu problem z rowerem a mianowicie chodzi mi o to że podczas jazdy jak naciskam na pedały to zaczyna coś trzeszczeć. Z początku było tak że jak mocniej nacisnę to trzeszczy ale teraz już mam tak cały czas. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, to równie dobrze mogą być tylko niedokręcone korby, jak również i masa innych rzeczy. Ja bym zaczął od sprawdzenia wszystkich śrub i wszelakich innych połączeń gwintowanych, które są na wierzchu - dokręcenie pedałów, ich ramek o ile są tam śruby, dokręcenie korb, misek suportu itd., a potem działał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy supporcie z reguly czuc to pod noga, nie kreci sie plynnie albo przeskakuje przy trzasku. Ja bym zaczal od tak banalnej rzeczy jak wykrecenie pedalow i wyczyszczenie i przesmarowanie gwintow ;). Potrafia calkiem glosno trzeszczec, kiedys dwa miesiace szukalem co mi trzeszczy w szosowce i rozkrecilem pol roweru, a to byly gwinty pedalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...