Skocz do zawartości

[Okolice tylnego koła] dziwne ocieranie


Rekomendowane odpowiedzi

 

 panowie serwisanci  to też nie Bogowie , i raczej nie dojdą co trze , wezmę kase i dalej będzie nie tak 

jasnowidzenie ?   

 

 

 

 

Skoro wymienili kasetę , to wydaje mi się że masz luz na bębenku , przydało by się tam zajrzeć , a może zapadka się psuje lub sprężynka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie cepy, skasowali ci mam nadzieje za ta nowa kasete, jaka ci dali ? jesli im powiedziales ze kaseta nierowno pracuje to powinni automatycznie bebenek sprawdzic bo to na nim jest ona osadzona... mowie ci.. lepeij za te pieniadze co masz dac tym fuszerom kup sobie klucze i sam poszukaj przyczyny, klucze zawsze sie przydadza a i troska z jaka sam sobie wyczyscisz czesci bedzie na pewno wieksza niz ktos obcy kto mysli jak zarobic a sie nie narobic... jest jeszcze mozliwosc ze to cos nie tak z tymi kulkami w piascie? ze moze ktoras jest nierowna lub cos... albo cos ze smarem... chcialbym wiedziec jaki w serwisach daja smar ? albo moze inaczej jaki daja w fabryce, bo jak sie kupuje nowa piaste to zawsze chodzi tak fajnie, jak ja dalem łt 43 to juz inaczej chodzila... ten firmowy jest jak by gestszy ?

 

kiedyś sie dowiem i sobie kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,niby wzięli za kasetę,wymianę i regulację przerzutek po tym.To jest chyba kaseta Shimano CS-HG40.Nie wiem,czy te młotki sprawdzili bębenek.Skoro pływanie może mieć związek z tym,to może być jakiś trop.Pojadę jutro i im powiem żeby to obadali,bo mądrzy ludzie tak proponują(liczę,że nie użyją argumentu"ale było sprawdzane").Nawet jeśli będzie wyglądał na dobry,to chyba mogą założyć nowy i sprawdzić.Próbowałem nagrać dźwięk,ale sprzęt słaby i tylko wiatr słychać.A mam jeszcze pytanie,czy fakt,że dźwięku nie ma,gdy pedałuję rękoma,kiedy rower jest do góry kołami może wskazywać,że to coś w okolicach piasta-kaseta,bo pojawia się dopiero pod obciążeniem,kiedy siła idzie z nóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie, bo u mnie byl dziwny dzwiek wlasnie gdy krecilem lekko reką kołem... hmm szkoda ze nie slychac tego dzwieku.... dziwna sprawa... moze sprawdz jak mocno masz kolo zaciskiem docisniete, mysle ze nie musi byc bardzo mocno ale powinno byc z czuciem skrecone, tak bys mial pewnosc ze sie nie odkreci... sciagnij kolo i sprawdz jak chodzi oska, czy lekko czy cięzko, na razie nic innego nie przychodzi mi do glowy... tylko jutro nie daj sie skasowac, watpie ze im sie bedzie chcialo bebenek chcialo przekladac. jak by sie udalo to by bylo git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciskiem już się bawiłem,siła dokręcenia nic nie zmieniała.Postraszę ich,że pójdę do konkurencji,może się zmobilizują.Pewnie się zdziwią jutro,że jestem,ale po własnej jeździe i spostrzeżeniach,nie dam sobie wmówić,że to przez koszenie łańcucha.Dźwięki jest na 95% ze srodka.Mogę liczyć na jakiś schemacik działania samego bębenka i w "towarzystwie"(kaseta itp.)?Wiem,że pewnie gdzieś są takie schematy w necie,ale rano przez 3 godziny walczyłem z biurokracją(odbiór paszportu,wniosek o wizę do Rosji)i przyznaję się,że mi się nie chce po prostu szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niedawno sam rozbieralem bebenek aby go wyczyscic iopisalem to mniej wiecej w tym temacie ;) > http://www.forumrowerowe.org/topic/62602-bebenek-jak-rozkrecic/page__st__40

 

tu masz obrazkow kilka jak to wygląda obrazki kaset i piast z bębenkami

 

tam masz fotki bebenka, ten ze bębenek jest przykręcony do piasty.... a na bębenek sie poprostu nasuwa kasete i przykreca się ją taką okrogla nakrętka... dzwiek moze pochodzic z ulozyskowania bebenka lub oski w piascie bo nic innego sie tam nie rusza.... a jesli ci dzwoni (szumi) lancuch to go nasmaruj i sprawdz.. byle jakim olejem aby tylko sprawdzic czy to napeno nie lancuch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak coś obcierało/ piszczało czy coś... przy tylnym kole właśnie :) Kaseta też mi sie rusza na boki, jak koło szybko się kręci ale ja mam tak wdomu we wszystkich rowerach i się tym nie przejmuję. na razie jeździ to jest ok :icon_wink:

 

postawiłem rower do góry kołami, zakręciłem szybko kołem, i słuchałem co wydaje taki dźwięk... okazało się, że była to poprostu uszczelka piasty, która kręciła sie z kołem co kilka obrotów i obcierała o coś... Ściągnąłem ją, wyczyściłem, założyłem z powrotem i teraz cicho chodzi :icon_lol:

 

Nie wiem czy w piaście do halumców tarczowych też jest taka uszczelka, ale jak coś to możesz tego spróbować:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chwilową nieobecność,ale wczoraj przez moją okolicę przevhodziła nader aktywna elektrycznie burza,która "wyłączyła" z sieci energetycznej na dużą część dnia kilka wsi,w tym moją.Oprócz tego od przedwczoraj nie miałem internetu.

Wracając do tematu-byłem dzisiaj w dużo lepszym serwisie,na środę mam się stawić z rowerem,ale pan m.in zaproponował mi nasmarowanie właśnie uszczelki piasty od strony tarczy hamulca.Muszę to przetestować.

 

Javman,dzięki za przybliżenie tematu bębenka :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Obcieranie może być spowodowane tzw "ósemką". Jeśli posiadasz stojak serwisowy możesz to łatwo sprawdzić. Zaczepiasz rower na stojaku, i rozpędzasz tylne koło. Następnie stajesz za rowerem i patrzysz czy koło "równo jedzie", nie trzeba mieć nawet stojaka! Wystarczy odwrócić rower do góry kołami...

 

A jeżeli koło toczy się równo, sprawdź czy koło jest dokręcone. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...