Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] Shimano Acera, kłopot z działaniem


pepik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, podczas regulacji przerzutki tylnej S.Acera mam mały kłopot. Po ustawieniu wózka przy pomocy H i L, mam problem z przerzucaniem biegów. Jakbym nie regulował śrubą baryłkową, nie jestem w stanie uzyskać płynnej zmiany przełożeń. Albo płynnie przerzuca od najwyższego biegu do najniższego, ale za to nie chce z 2 na 3 i z 5 na 6.Od razu przeskakuje o dwa przełożenia, gdy wrzucę następny. Albo płynnie przerzuca do góry, ale za to pomija 5 bieg przy zmianie w dół.Muszę na manetce wrzucić 4, wtedy przerzuca na 5 na wielotrybie, no i dopiero przełączenie na manetce z 4 na 5 pozwala na pracę na biegu piątym. Jak napisałem powyżej, regulacja śrubą baryłkową pozwala na uzyskanie tylko tych dwóch stanów pracy przerzutki.

Co może być przyczyną takich kłopotów? Co mogę ewentualnie zrobić, by uzyskać płynność?dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakieś istnieją, np. brudne pancerze i linki, linka gdzieś się haczy czy coś w tym stylu, może być źle przykręcona teoretycznie itd. Sprawdź najpierw czy jest coś skrzywione, bo to najprostsza diagnoza, a potem się będziemy martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne próby regulacji niewiele pomogły. Jutro spróbuję pokazać komuś, kto ma trochę większe doświadczenie niż ja.

Zaprzyjaźniony serwis też nic nie pomógł. Wymieniliśmy linki i pancerze i niewiele lepiej. Serwisant zwrócił uwagę na luzy na nitach i sugeruje wymianę przerzutki za jakiś czas. Na razie da się jeździć. Wszystko pewnie po wywrotce, którą miałem miesiąc temu. Dzięki za wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...