Skocz do zawartości

[amortyzator] Sr Suntour AXON D-RL


amoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze na żadnym maratonie nie byłem i raczej się nie zapowiada:P Ale zdjęcia, owszem, porobię;) ale to dopiero jutro chyba, dzisiaj juz nie mam siły

 

prawdopobonie chodzi o linkę

jest ona dość niezabezpieczona

i syf się pewnie zbiera w pancerzu.

Jak się odpowiednio dużo ubzbiera

to linki ni hu hu nie ruszysz.

A własnie że nie, linka chodzi płynnie bez żadnych skoków, syfu na pewno nie ma, bo rower może był użyty ze 3 razy w zimę, potem może z 5 razy jak cieplej było, a tak to stał w domu. To nie kwestia linki. Czytałem że po jakimś czasie każdy ma problemy z tą blokadą, także lipa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu tej nakładki od blokady:

14644960wl0.th.jpg

a tutaj zdjęcie tłumika z blokadą:

52354516ac9.th.jpg

Jak zobaczyłem tłumik to w sumie nie wiedziałem co z nim zrobić. Z tego co przeczytałem to w nim jest jakis gaz i żeby tego nie rozkręcać bo ma wysokie ciśnienie, więc obsmarowałem tłok tym smarem który był na tłumiku, powciskałem kilka razy tłok i skręciłem. Gdy już wszystko było skręcone, właczyłem blokade, odczekałem troszke, wyłączyłem ją i odziwo wystarczyło już tylko raz mocno nacisnąć żeby działała amortyzacja, a nie 3-4 razy jak wczesniej, także nieco lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistyczne narzędzia to:

- zestaw imbusów

- klucz francuzki

 

Imbusy odkręcałem przy tej nakładce od blokady i na dole, przy mocowaniu piasty. W sumie to nie ma co skopać, syfu nie było, tylko smar na tłumiku i nic więcej, aż się zdziwiłem, bo myślalem że tam bedzie jakis bardziej skomplikowany mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to cakiem przyzwoity amor. Rozbujał sie, teraz buja gdzies do 8 cm. Blokada skoku tez dziala szkoda tylko ze juz 2 razy urwala mi sie linka. Najwiekszym chyba minusem jest lakier... Delikatne otarcie i juz widzimy wspaniale aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, lakier to bardzo słaba strona Axona, raz oparłem o murek i juz zadrapania takie ze ho ho ;/ Przy mojej wadze 80 kg jest całkiem mięciutki, przy użyciu siły nawet go dobiję, ale amorek całkiem całkiem, a kupiłem go za zaledwie 200 zł od użytkownika tego forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę powiedzieć, że mi się już skończyły kłopoty z AXONEM ;) Dałem go po raz 2 do serwisu, wymienili mi w nim bebechy i działa cudnie :P Kolega (Misiek^^) zauważył u mnie pewna tendencje xD że wjeżdżam we wszystkie dziury :)

No a co do lakieru, to jak na razie nic się z nim nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja juz zakupilem mojego Axona drl. Teraz czekam na nowa rame Accenta El norte i zobaczymy jak sie bedzie sprawowac za okolo tydzien. Generalnie chodzi plynnie gdy uginalem go rękoma.

Nie wiem czy Wy tez macie taki problem, ale moj amor ma 2 naklejki na 2 goleniach 'Axon' i niestety nie sa pod lakierem i obawiam sie ze zaraz sie zniszcza i podrapia... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...