Skocz do zawartości

[przewóz roweru] jaka cena pkp?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym tygodniu zamierzam pierwszy raz przewieźć rower w pkp. Bedę korzystał z przewozów regionalnych.

Widziałem wiele razy jak ludzie przewożą rowery w tzw. szynobusach. Czy juz ktos przewoził rower w szynobusach Przewozów regionalnych?

 

jaka jest opłata? były jakieś kłopoty z konduktorem albo coś? :)

 

pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rower przewoziłem pociągami przewozów regionalnych w dniach 29 czerwiec (jako, że był to środek tygodnia zapłaciłem 5zł) i 4 lipiec (obowiązywała opłata weekendowa 1zł). Wysokość tych opłat jest zryczałtowana. Zresztą co ja tu będę się rozpisywał ;)

http://www.przewozyregionalne.pl/przewoz-roweru.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w słowniku co to znaczy bzdura, a potem tego używaj.

Tak się składa drogi kolego, że wiem co oznacza to słowo i nie muszę zaglądać do słownika. Wiem, że pkp niczego nikomu nie da za darmo, tym bardziej przez całe wakacje!

Dla jasności koszt przewozu roweru:

przezwozy regionalne - 5 zł (w wakacyjne weekendy do końca września 1 zł)

pociągi spółki intercity - 9 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zmienia tak często, że nawet panie w kasach często nie wiedzą. Wracałem niedawno z Zakopca i jakie było moje zdziwienie jak kontroler biletów stwierdził, że bilet na rower mam nie dobry. Anulował nie dobry (za 5 zł) i wypisał nowy (za 9 zł). Gdy oddawałem w kasie anulowany bilet (za 5 zł) dostałem 4,50 zł bo ta z kolei pani stwierdziła, że nie ma biletu za 5 zł. Dawniej jak częściej jeździłem pociągami bilety były po 4,50 bez względu czy to pośpiech, czy osobówka. Podejrzewam, że pozmieniało się to wraz z likwidacją pośpiechów (teraz wszystko to TLK). Nie chce mi się grzebać po cennikach, ale wygląda na to, że argusioldobrze gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co przewozić jak ciągle pada na wyspach?:D

 

rowery mój i mojej dziewczyny ostatnio do ostrzeszowa jechały za 2x1 zl, a z ostrzeszowa za 2x5 zł. Pani w kasie poinformowała mnie, że do niej żadne informacje o 1zł nie dotarły więc jest 5 zł. i ze kiedyś już sama musiała dopłacać z własnej kieszeni, kiedy wydrukowała bilety za 1, a było za 5 (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jadąc do Krakowa we wtorek zapłaciłem za rower 5 zł, natomiast w piątek(powrót) płaciłem 1 zł. Dowiedziałem się, że tak jest, bo w weekendy tylko złotówka za rower.

Należy dodać, że tylko do 30 września, w pociągach spółki PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...