Skocz do zawartości

[1100zł] miasto+szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić rower tak koło 1100zł, którym bym jeździł w 50 % po mieście i 50% poza miastem szosa lub chodnik ( na rybki ) lecz niestety czytając wiele tematów sam już w końcu nie wiem ;/

Mam 180 cm i ważę 65 kg.

Poprzednio miałem GTIX (z allegro ) no i nie mam miłych wspomnień.

Jakie rowery polecacie ? Może Krossa Hexagona ? Tylko czy lepiej wziąźć tego z 2010 czy 2006 bo wydaje mi się że ten z 2010 ma słabe tarczówki i jak tak to czym różnią się np v3 od v6 ? Czy może jakiegoś Gianta ?

Z góry dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak dla mnie to Hexagon jest kiepskim wyborem do miasta i na szosę. Przecież to ciężki rower MTB z szerokim oponami o terenowym bieżniku. Do tego marne korby i tarczówki wciśnięte na siłę. To już zdecydowanie lepiej wybrać rower crossowy (np. Krossy Crow / Preria z Allegro). Natomiast jeśli nie przeszkadza Ci brak amortyzacji to polecam Kross Street Scraper. Bardzo fajny, lekki rower na dobrym osprzęcie Alfine. No i do tego można go teraz kupić w doskonałej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mu hydraulika na ryby?? Kup sobie rower crossowy na kołach 29 cali i wąskich oponach z przednim amorkiem o skoku 50-60 mm i bez dampera tylnego:) Do tego dobrze żeby był na osprzecię alivio deore i miał rogi i wygodne siodło:)

 

Naprawde nie myśl o rowerze mtb bo jest ci niepotrzebny i kup rower crossowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na ryby nieraz muszę też jechać po polach i przez trudny teren, a znowu cienkie opony nie wiem czy dadzą radę pod krawężniki...

Na Hexagona v6 2010 byłem już prawie zdecydowany ale zastanawiam się jak te opony będą się spisywały po jeździe w mieście po chodniku i po ulicy oraz martwią mnie trochę te tarczówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wybrałem, znalazłem parę fajnych dróg leśnych na których będę mógł też sobie pojeździć...

Tylko teraz nie wiem czy wziąć :

Hexagona v6 2010 czy

Hexagona v4 2010

 

na plus v6 idzie oczywiście wygląd lecz minusem są te tarczówki chociaż czytając na necie zdania są podzielone, niektórzy piszą że są duuuużo lepsze od v-braeków a inni że są lipne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...