Skocz do zawartości

[obrecz, opona] kompatybilnosc i bezpieczenstwo


tomke1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zmienić w swoim rowerze koła i czytając forum doszedłem do http://www.forumrowerowe.org/topic/66200-opony-kompatybilnosc-opon-z-obreczami/

 

I nie potrafię zrozumieć faktu że obręcze które obecnie mam (Bontrager Ranger) mają rozmiar ETRTO:559-18 ERD:541 a opony to P:2,25 T:2,3.

Tylnia była wymieniana ale rozmiar był ten sam a przednia jest od nowości roweru.

Nijak według zaleceń to do siebie nie pasuje, i jak w tym przypadku wygląda kwestia bezpieczeństwa, opony pompuję do max 4 atm ?

Ma ktoś jakieś tragiczne wspomnienia ? I jeśli to ma jakieś znaczenie to hamulce mam tarczowe, czyli opony hamulcem nie rozwalę :)

 

I się dalej zastanawiam nad nowymi obręczami nie w kwestii marki bo tu wątków od groma i coś wybiorę z waszych opinii ale w kwestii rozmiaru mam zagwozdkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedziały w których możesz napompować oponę masz zawsze podane na boku opony, jeśli napompujesz więcej opona może "wyskoczyć" z obręczy co zbyt bezpieczne nie jest.

 

Tu masz tabelkę (tam prawie na samym dole) pokazującą jaka szerokość obręczy pasuje do danej szerokości opony.

 

No kwestię maksymalnego cisnienia to ja rozumiem i wiem że 60psi to jest ciutkę ponad 4 atm.

A tabelka to jest prawie ta sama co w wątku który podałem i który jest przyklejony w dziale Koła rowerowe.

 

Jedyne co mnie zastanawia to fakt dlaczego firmy sprzedają takie zestawy, które teoretycznie są źle dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka którą umieszczono w przyklejonym wątku, jest dość stara. Na stronie Schwalbe możesz znaleźć nowszą wersję tabelki.

 

Since 2006, the combination of extra wide tires and narrow 17C and 19C rims is officially approved by ETRTO.

 

Czyli ETRTO zaakceptowało fakt, że na węższe obręcze (17 i 19 mm) zakłada się szerokie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...