Skocz do zawartości

[licznik] Sigma STS1009, 1009, 1609


micferrari

Rekomendowane odpowiedzi

Niby kolega pisał wyżej że baterie wymieniane, no ale przez zimę zawsze mogło coś z nich zejść. Mi np całkowicie się rozładowały :) Wymiana pomogła i wszystko w mojej sts1009tce śmiga jak ta lala. Ogólnie polecam licznik - bezawaryjny i przez rok używania wygląda nadal jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zejść?

Jak kupuje się nowy licznik baterie też leżą i raczej są sprawne, zresztą to samo tyczy się baterii leżących w sklepie :)

Sprawdzę baterie, jeszcze nie miałem kiedy.

Pytanko

Czy do serwisu sigmy pytania zadaje się w języku niemieckim, angielskim, czy polskim?

Zadałem w polskim, ale odpowiedzi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem.

Zastanawiam się pomiędzy dwoma licznikami:

 

*Sigma 1009

*Sigma 1609

 

Warto dopłacać do 1609 ? Wiem, że ma dodatkowo termomentr, ale z tego, co pisaliście różnie on działa.

Jak ma się przewodowy, do bezprzewodowego (STS) ?

Naprawdę warto dokładać te 60 zł do bezprzewodowego, czy jednak z przewodem jest bardziej sprawdzony i mniej awaryjny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem żeby termometr w moim 1069 STS miał jakiś duży błąd. 1609 ma jeszce dodatkowo możliwość pracy na 2 różnych rowerach.

Ja jestem zadowolony z bezprzewodowego licznika, przez zeszły rok nie miałem żadnych problemów z jego działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rower MTB z amortyzatorem i myślę, czy wersja przewodowa mi się sprawdzi.

 

Co do 2 rodzajów rowerów- raczej mi to nie jest potrzebne, natomiast termometr dobry bajer, aczkolwiek nie jest niezbędny.

 

Do wersji bezprzewodowej zniechęcają mnie baterie i jednak mam uprzedzenia, jeśli chodzi o awaryjność. Gwarancja 2 lata, a co dalej ?

O ile w wersji przewodowej nie ma problemu ze strony technicznej- najczęściej pewnie przewód jest sprawcą kłopotów- a wymiana, to nic skomplikowanego, o tyle boję się, że w wersji bezprzewodowej już się nic samemu nie naprawi.

Jeszcze jedna kwestia- widziałem, że w bezprzewodowej jest jakiś dodatkowy element (jakaś przystawka, nadajnik?)- gdzie to się montuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj zamontowalem licznik Sigma BC 1609 wraz z czujnikiem kadencji. Po uruchomieniu, kręceniu korby, na wyświetlaczu pokazuje mi prędkośc zamiast kadencji. To samo jest kiedy kręcę przednim kołem- pokazuje mi aktualną kadencje zamiast prędkości. Czy zamiemienie czujników miejscami załatwi problem? Nie będzie błędów w pomiarach? W ogóle skąd taki problem mógl wyniknąc? Szczerze mówiąc nie spodziewalem się takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dodam moje zapytanie do tego tematu, bo nigdzie porównywalnego tut. nie znalazłem.

 

Niedawno zmieniłem licznik, dawniej przez lata używałem niezawodnego Sigma BC700, ale zginął mi niestety..

Zdecydowałem się na kupno nowego, Sigma 1009, ogólnie sprawiał dobre wrażenie i w obsłudze również nie było kłopotu.

 

Ale... po ustawieniu obwodu koła (mam maxxisa 26x 1.95) który dla pewności zmierzyłem (metoda od wentyla pełny obrót) licznik przetestowałem z endomondo na dystansie 10km, i zauważyłem dwie dziwne rzeczy, raz... licznik znacznie zawyżył v-max (ale w przypadku GPS zazwyczaj ten parametr nie działa jak należy) ale co gorsza na całym dystansie dodał mi 300m, ja wiem że GPS nie można ufać ale przy użyciu endomondo biegałem w maratonach na trasach z certyfikatami i nie było różnic większych niż 30-50 metrów... także zastanawia mnie co z tą Sigmą... ktoś miał podobny problem??

 

Dodam, że dziś testowałem licznik ponownie, zmieniałem wartość obwodu i co kilka kilometrów porównywałem to z GPS, doszedłem do wartości gdzie na 2 kilometrach różnica wyniosła niecałe 10m ale po zmianie z obwodu (zmierzonego) 2078 na fikcyjny 1970!!! co jest czymś absurdalnym! ktoś wie co robić? może to kwestia licznika, może jest wadliwy?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v-max bym nie zwracal uwagi, mi sie chyba nigdy to nie pokrylo (licznik i gps). Natomiast co do zawyzania to licznik zawyzyl Ci o 3%, co nie jest tak wielka tragedia. Wydaje mi sie ze odstepstwa na poziomie ok 2-3% mieszcza sie normie. GPS mierzy Twoj dystans w prostej linii i nie bierze pod uwage niewielkich nierownosci jak i tego ze nie trzymasz non stop idealnej linii jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v-max bym nie zwracal uwagi, mi sie chyba nigdy to nie pokrylo (licznik i gps). Natomiast co do zawyzania to licznik zawyzyl Ci o 3%, co nie jest tak wielka tragedia. Wydaje mi sie ze odstepstwa na poziomie ok 2-3% mieszcza sie normie. GPS mierzy Twoj dystans w prostej linii i nie bierze pod uwage niewielkich nierownosci jak i tego ze nie trzymasz non stop idealnej linii jazdy.

 

Tak, najprawdopodobniej będę musiał zaakceptować tę rozbieżność, bo pomiary naprawdę precyzyjne dają mi WS ~ 2075mm, a absurdalna wartość 1970mm którą na jeden test ustawiłem zaniżyła mi dystans przy 27 km o 1,5 względem GPS, także pozostane przy tej mierzonej wartości, ale poprostu po roku nie jeżdżenia z licznkiem (tylko endomondo gps) czuje się dziwnie jadąc średnią bliską 30km/h która wcześniej nie była tak łatwa do osiągnięcia... No nic, dzięki i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze na temat mojej sigmy STS. Czujnika kadencji prawie nie łapał. Żeby mieć jakikolwiek pomiar trzeba go było zamontować obok przedniej przerzutki, a i tak gubił sygnał.

Pulsometr często dostaje zawiechy, tzn. pokazuje przez 1-2 minuty tą samą wartość (niezwykle wkurza przy porannym mierzeniu tętna). Do tego jest za duży gabarytowo, a gumki dołączone w zestawie nie trzymają wystarczająco mocno nadajników.

Zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały dylemat, gdybym miał brać sigmę 1009, nie wiem czy jak będę wybierać to brać wersje przewodową, czy bezprzewodową sts... Jest sens dopłacać 60zł?

 

Dodam, że jeżdżę dużo w terenie, więc amortyzatorki często pracują. Boję się tylko ten kabelek w przewodowym, jaki on jest w sigmie 1009? Jakiś w miarę porządny przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie

Czy w ramach liczników bezprzewodowych SIGMY jest jakaś zmiana technologiczna porównując DTS i STS?

Miałem DTS i nie byłem zadowolony - teraz stoję przed wyborem STS ale jeśli problemy mają być te same czyt. jakość sygnału jest identyczna i opóźnienia w łączności to wezmę sprawdzonego "kablowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 1609 STS + CAD

przejechane na nim dopiero 1000 km, ale w tym czasie 0 broblemów. Licznik działa sprawnie, nie wystepują kłopoty z zasięgiem, brak zakłocen. Nawet gdy w tym czasie mam na rece pulsometr sigma 25.10. Jednak opierając się na opiniach zamiesczonych w internecie różnie z tą sigmą bywa. Jednym działa inni mają problemy. Czyli STS nie jest w 100 % pewny w przypadku tej firmy, czy raczej tego modelu. Kabel jest pewniejszy, Bezprzewodówka kusi. Moja 1609 działa w każdym razie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...