Skocz do zawartości

[Rama] Haro Werx Xenon czy wejdzie amorek 1.5'


Paulex

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czy może ktoś wie jaka musi być główka ramy do sterówki 1.5. Wiadomo można okazyjnie kupić taki amorek na 1.5, dlatego się tym zainteresowałem. Co jest potrzebne, żeby przejść na taką sterówkę. Wiadomo stery, ale nie wiem czy moja rama jest kampatybilna z 1.5' a może to tylko kwestia sterów? Proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorka mam 1 1/8, ale tak jak pisałem można okazyjnie kupić takie 1.5 :devil: stąd moje zapytanie. A czy umiejscowienie sterówki w koronie amorka chodzi mi o średnicę jest takie samo w 1 1/8 i 1.5? i później się zmienia średnica czy cała sterówka ma określoną średnicę? Bo jak na całej długości jest jednakowa to do korony gdzie była 1.5 nie wejdzie 1 1.8 tylko trzeba by było coś spawać, albo klinować czymś, a to już nie są bezpieczne rozwiązania moim zdaniem bo w razie "W" to ładnie można by się pokaleczyć przy efektownym OTB :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wprowadzono standard 1,5 cala, wtedy widelce na całej długości miały rurę sterową o tej średnicy. Obecnie, chyba od 2-3 lat wprowadza się kolejne rozwiązanie czyli ramy z dwoma różnymi typami łożysk, gdzie dolne łożysko ma średnicę 1,5 a co za tym idzie również rura sterowa widelca, oraz górne łożysko 1 1/8 cala. Główki takich ram są charakterystyczne, bo zwężają się ku górze.

Rury 1.5 cala na całej długości stosuje się w jednopółkowych widelcach do enduro/fr a rozwiązanie mieszane będzie chyba stawało się powoli powszechne w pozostałych typach rowerów mtb, pierwszy taki patent zastosował specialized.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...