Skocz do zawartości

[bezpieczenstwo] Daj się oznaczyć!


Krawcowy

Rekomendowane odpowiedzi

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7828064,Nowy_bat_na_zlodziei_rowerow___grawerowanie_mikroudarem.html

 

Co myślicie o tej akcji? W sumie fajny pomysł, ale jestem ciekawy czy ludzie będą chętnie zgadzali się na grawerowanie znaku na ramie. Chociaż, jeśli miałbym wartościowy rower, to wolałbym mieć wygrawerowane np 5 cyfr, i hipotetycznie szybką możliwość odzyskania roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota, tak samo jak z wcześniejszym oznaczaniem markerem. I co? I okazało się, że jest nie skuteczne, trzeba będzie jeszcze raz iść, robić nową bazę itd. Niech się lepiej wezmą naprzeciwdziałanie kradzieżom z parkingów rowerowych.

Ja bym sobie w życiu nie dał czegoś wygrawerować a już szczególnie na ramie gdzie jest gotowy numer. Nikt nie badał jak takie grawerowanie wpływa na wytrzymałość obręczy, sztyc czy utlenianie magnezowych goleni amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower ma numer seryjny i to wystarczy. Należy stworzyć bazę takich numerów i nie trzeba niczego znakować. Jeśli ta baza była by prowadzona rzetelnie przez Policję i była by możliwość dopisania swojego numeru ramy do tej bazy to było by to wystarczające. To tak jakby znakować dodatkowo samochody mimo tego, że mają nr VIN. Kompletny bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Root Admin :) Moze by cos takiego stworzyc na Forum??? Sprawa do przemyslenia... Nie wiem tylko co zrobic zeby jakas lewizna nie odchodzila, bo przeciez kazdy moglby sobie dodac co tam chce. Trzeba by sie zastanowic nad wiarygodnoscia. Ale Nawet jesli mialo by to dzialac w czesci, to zawsze dodatkowe zabezpieczenie. Cos wiecej niz mamy do tej pory. Mozna by spisywac numery na zlotach, po okazaniu dokumentu zakupu. Albo kazdy kto doda numer bedzie na pozcatku oznaczony jako niepotwierdzony, po okazaniu dokumentow zakupu mozna by tam zmieniac status na potwierdzony. Moze ktos ma lepszy pomysl?

Do tego mozna dodac zdjecia.

Przeciez mozmy zaczac taka baze robic. Kiedys mozna ja oddac Policji jesli postanowia cos z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...