Skocz do zawartości

[GPS] przebyta trasa


aanchor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

szukam urządzenia do rejestrowania mojej trasy, ale z możliwościami późniejszej analizy na PC. najlepiej jak by to było tanie rozwiązanie. nie potrzebuję nawigacji. chce tylko wozić coś ze sobą co później podłącze pod kompa i bedę widział całą trasę, czas, prędkość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest wiele. Może być na przykład Nokia z darmowym programem Sports Tracker. Nokia powinna mieć albo wbudowany GPS, albo bluetooth przez który łączyłaby się z zewnętrznym modułem GPS. Nie wiem tylko czy Sports Tracker nie jest ograniczony do wybranych modeli Nokii. Nie pamiętam też w jakim formacie zapisuje on trasę, ale w necie jest mnóstwo konwerterów, które mogą ją zamienić na format .gpx, tak żeby można było ją przeglądać np. w Google Earth.

Na telefony komórkowe jest też przeznaczona inna aplikacja – TrekBuddy, ale z nią akurat nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli chodzi o loggera z własnym zasilaniem to może coś z tych:

1. Holux M-1000C http://allegro.pl/item1010802600_holux_m_1000c_gps_logger_do_100000_wspolrzednych.html

2. Holux M-241 http://allegro.pl/item1016231209_holux_gps_m241_m_241_32_kanaly_wysylka_gratis.html

3. Pentagram P 3106 http://allegro.pl/item994328286_pentagram_gps_pathfinder_logger_p_3106.html

 

Jeżeli chodzi o oprogramowanie na telefony, to używam BikeDashboard (Windows Mobile), a ostatnio Endomondo - działa na większość telefonów. Z obu można wyciągnąć pliki gpx

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś używał Nokia Sport Tracker?? To zapisuje ślad w formacie GPX? Można go potem uruchomić na kompie np. na google maps? Albo odpalić sobie jeszcze raz na telefonie by prowadziło po śladzie?

Ja używam. Można eksportować do Google Earth, GPX i coś tam jeszcze.

Można założyć konto na http://sportstracker.nokia.com sparować aplikację w telefonie z kontem na www i robić upload na serwer (najwygodniejsze). Tam można później oglądać statystyki trasy oraz przebieg na google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z programów na PC spoko jest OziExplorer. W zasadzie to nie wiem czy jest coś lepszego, co nie znaczy że nie ma kilku rażących w oczy niedoróbek. Można w nim oglądać ścieżki gpx na mapach rastrowych (geoportal, mapy sztabowe - dużo lepsze od "ulicznych" map google). Niestety trzeba poświęcić troche czasu na ściągnięcie i przygotowanie map. Ma to jednak taką zaletę że te mapy możemy potem od razu wrzucić do trekbuddy i używać na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć dlaczego Nokia Sports Tracker nie chce się połączyć z moim telefonem (E51)? Bluetooth włączony a urządzenia nie chcą się połączyć.

Hmm, coś tu nie tak. Nokia Sports Tracker to oprogramowanie które wgrywasz do telefonu za pomocą Nokia PC Suite lub bezpośrednio ściągając telefonem.

Nokia E51 nie ma wbudowanego GPS więc musisz mieć moduł zewnętrzny. Czy tu jest problem, że masz jakiś (jaki?) zewnętrzny moduł GPS i nie możesz go sparować z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm, coś tu nie tak. Nokia Sports Tracker to oprogramowanie które wgrywasz do telefonu za pomocą Nokia PC Suite lub bezpośrednio ściągając telefonem.

Nokia E51 nie ma wbudowanego GPS więc musisz mieć moduł zewnętrzny. Czy tu jest problem, że masz jakiś (jaki?) zewnętrzny moduł GPS i nie możesz go sparować z telefonem?

Mój błąd, źle się wyraziłem. Mam E51 i moduł Pentagram P3101. Przy Garminie łączy się od razu po odpaleniu nawigacji a przy Sports Trackerze nie chce i na ekranie gdzie pokazywane są dane podróży przy napisie "gps" jest krzyżyk symbolizujący brak połączenia. Parowałem urządzenia kilkukrotnie, bez skutku. A z Garminem cały czas działa bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, źle się wyraziłem. Mam E51 i moduł Pentagram P3101. Przy Garminie łączy się od razu po odpaleniu nawigacji a przy Sports Trackerze nie chce i na ekranie gdzie pokazywane są dane podróży przy napisie "gps" jest krzyżyk symbolizujący brak połączenia. Parowałem urządzenia kilkukrotnie, bez skutku. A z Garminem cały czas działa bez najmniejszych problemów.

Wiele w tym wypadku nie pomogę (mam wbudowanego GPS'a). Może masz złą wersję NST? Może GPS musi być podłączony w czasie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zainstalowałem Sportypal, wygląda przyjemnie, ale jest taka sama sytuacja jak ze Sports Trackerem :/ Telefon nie łączy się z modułem. Jakieś pomysły jak to rozwiązać? Po odpaleniu Garmina urządzenia od razu się znajdują więc domyślam się, że coś muszę zrobić inaczej i tu też się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś używał Nokia Sport Tracker?? To zapisuje ślad w formacie GPX? Można go potem uruchomić na kompie np. na google maps? Albo odpalić sobie jeszcze raz na telefonie by prowadziło po śladzie?

witam ja używam nokia sportstracker i tak można wyexportować slad do pliku gpx!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fakt. Teraz widzę. A czy ktoś używał uchwytu do mocowania telefonu na kierę do roweru? Nie odpada telefon? Można poszaleć czy raczej delikatni z telefonem w uchwycie?

 

telefon leży sobie bezbiecznie w kieszonce w plecaku więc szaleć można do woli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cypriano podał 3 linki, dwa loggery wyglądają całkiem obiecująco, tj. Holux GPS M241 i Pentagram GPS Pathfinder.... - czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat, ponieważ mam spory problem ze SportyPal-em. Ściągnąłem odpowiednią (Windows Mobile)wersję, przerzuciłem pliki na telefon (HTC Touch Pro) i po otworzeniu folderu okazało się, że telefon może otworzyć tylko jeden plik, o nazwie "setup", tylko że otwiera go Opera Mobile i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...