Skocz do zawartości

[pedały] jednostronne pedały zatrzaskowe. warto ?


RATM

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem pedałów zatrzaskowych. Chciałbym jednak wybrać się nieraz tu i tam w teren w normalnym obuwiu. Czy coś takiego jak jednostronne pedały zatrzaskowe warte jest zachodu ? Może to tylko taki 'pic na wodę' ? Nie jestem w temacie, więc chciałbym się dowiedzieć, czy macie jakieś doświadczenia z nimi związane.

 

Tu takie znalezione na szybko:

http://bike-on.pl/product.php?id=7999&id_categories=175&namek=pedaly_Accent_Sector

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialem ten sam dylemat ale kilka pierwszych tygodni uzytkowania rozwialo watpliwosci. Pojawily sie luzy i niemile trzeszczenie przy mocowaniu zatrzasku. Poza tym troche irytujace bylo szukanie odpowiedniej strony do wpiecia przy ruszaniu. Mialem tego dosyc.

Poszedlem do porzadnego sklepu rowerowego gdzie rozmawialem chwile ze sprzedawca (bylym wyczynowcem). Ten zadal mi tam bardzo dobre pytanie pod katem wyboru pedalow: "czy masz/miales problemy z kolanami" Otoz systemy oparte na Shimano unieruchamiaja stope co nie pozwala na wykonywanie ich anatomicznych malych przesuniec a co za tym idzie, ruchy te przenosza sie na kolana co przy awaryjnym kolanie moze sie odbic po kilku latach. Systemy Crank i Time dzieki wiekszym luzom prze sprezynie zachowuja przestrzen dla w/w ruchow stopy przez co oszczedzaja kolana. I mowie szczerze, jak raz pojechalem na "ubijakach" tak nie chce zadnych innych pedalow. Pewnie trzymaja podczas jazdy, kolana sie nie mecza, w razie potrzeby (wywrotka, b. silne szarpniecie) puszczaja i nie koziolkujesz z rowerem (z autopsji). Dlatego jak Twoje wycieczki beda laczone (jazda + chodzenie) to moja rada: kup sobie turystyczne buty (adidas minret lub jakis model shimano) z miejscem na bloki i pedaly ubijaki lub time. Posluzy to dlugi czas i bedziesz mial przyjemnosc z jazdy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to trochę odgrzaliście temat (jestem już po zakupie), z tym, że zdecydowałem się na Shimano PD-A530 (też jednostronne). Fakt... patrzeć sobie muszę przy wpięciu. Za długo nie jeździłem w nich jeszcze, więc trudno mi powiedzieć cokolwiek czy jest to takie uciążliwe. Ważne dla mnie jest, aby pedał miał budowę dzięki której można normalnie (czyt. nie od biedy) wyskoczyć tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...