Skocz do zawartości

[Łańcuch] problem z dzwiekami


matek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy to wypadało by się przedstawić . Mam problem z łańcuchem, chodzi o to gdy wyczyszczę go dokładnie to przychodzi czas na smarowanie(1 kropelka na ogniwo) następnego dnia wycieram go do sucha i pierwsza przejażdżka i po powrocie do domu łańcuch jest całkiem czysty no ma trochę syfu i dziwne odgłosy wydaje tzn. chrobocze, tak jak by był tam piach. Są jakieś metody żeby temu zaradzić ? dodam jeszcze ze używam smaru Rohloff . Jeśli coś nie tak napisałem to proszę o poprawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w miarę normalne. Oleje i smary łapią piasek i kurz, przede wszystkim wtedy jak są świeżo nałożone. Podczas zmiany biegów, łańcuch lekko pracuje na boki i wtedy przez kilka obrotów korbą znowu słychać mielony piasek. Jeśli słychać coś takiego przez chwilę, jest to niegroźne. Ważne, żeby łańcuch był dokładnie wyczyszczony raz na czas jakimś odtłuszczaczem lub czymś tam innym (np. metodą shek'a, lub za pomocą specjalnych maszynek), wtedy posłuży długo.

 

PS. Kolega Puklus trafnie uzupełnił mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch czyszczę metodą shek'a jak biorę się za czyszczenie to wszystko tzn. kaseta, łańcuch, korba.Myję wszystko w rozpuszczalniku. Jeżdże po mieście, ścieżki rowerowe i tego typu drogi.

Te dzwieki słychać cały czas, to co mam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może problem twki ze nie dość dobrym wypłukaniu łańcucha ? Mi sie tak zdarzyło po ostatnim płukaniu Ze był cały z "piasku" mimo wyciągnica z ropuchy.

 

Po przejechaniu ok 30-40km dźwięk zniknie(przynajmniej powinien) a smar/olej przestanie być tak lepki myślę ze nie ma sie czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po smarowaniu nie powinienes od razu jechac w trase, tylko pokrecic troche korba, wytrzec lancuch i odstawic na kilka godzin rower. Potem znowu wytrzec dokladnie i tyle. A piach zawsze chrzesci w lancuchu, ile bym razy nie plukal troche go zostaje. Smar troche wyschnie to i piasek odpadnie z zewnetrznych czesci lancucha i kasety :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...