Skocz do zawartości

[1800zł] wybór roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam dla siebie nowego roweru do 1800zł. Powinien on być dość lekki. Rama myślę 21" (mam 183cm, teraz mam 18" i kark mnie boli jak długo jadę). Rowerem najczęściej jeżdżę po leśnych ścieżkach, ale często też po ulicy, betonowych ścieżkach rowerowych itd., więc nie wiem jaki rodzaj byłby najodpowiedniejszy?

Żeby była jasność rower dla dużego licealisty, który rekreacyjnie jeździ trasy max 50km.

Czekam na propozycje z linkami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik, dziękuję za odpowiedź. Jednak nie jestem "znawcą" tematu rowerowego i wolałbym konkretne modele w cenach 1000zł-1800zł ze wskazaniem który najlepszy jeśli chodzi o wspł. jakość/cena. Ważne żeby rower był po prostu solidny (czyt. żeby się szybko nie popsuł, żeby wszystko ładnie bez zgrzytów chodziło). Nie jestem zawodowcem, chce solidny rowerem na weekendowe wycieczki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok do 10 minut dam ci jakieś fajne linki

 

scott http://scott.pl/product.php?id_cat=231&id_prod=1278 niewiem czy coś dla ciebie bo za przedział z kasą wylatuje ciężko za małą kase znaleźć coś dla ciebie

author http://author.pl/www/rowery/?id=433 rower za 1600zł powinien hyć odpowiedni

 

http://www.kross.pl/rower/37-Hexagon_V6.html a ten to hardkor super rower dla ciebie mój kolega na nim śmiga i jest tak zadowolony że na inny nie zmieni na pewno teraz no więcej propozycji dla ciebie nie mam ale postaram się jeszcze coś zkołować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy ile ważysz (kobietą chyba nie jesteś to się nie obrazisz). Wybór roweru też zależy od przeznaczenia - leśne drogi? Masz namyśli gładkie "wyjeżdżone" drogi czy leśne pagórki i "bezdroża"? Jeśli tylko gładkie tereny to crossówka, jeśli bardziej to drugie - MTB.

Kilka propozycji MTB - Hexagon V6 (link wyżej), Kross A2/A4/A6 (allegro.pl>wyszukiwarka);

Cross'y - Kross Crow Preria (klik), Merida 20v (klik);

Ewentualnie przeglądanie allegro w ustalonych granicach cenowych, pomiędzy działami MTB a Trekkingi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dzięki za zainteresowanie. Otóż byłem dzisiaj w sklepie rowerowym koło mnie i po rozmowie ze sprzedawcą jestem pewien że potrzebuję crossówki (zresztą przed rozmową też byłem tego pewien :thumbsup:).

Zaproponowano mi 3 rowery, choć w sklepie było wiele innych crossów:

1) Hercules Jump

2) Kelly's Axis

3) Giant Roam 2

 

Giant z tego zestawienia jest podobno najlepszy (lepsza rama i możliwość wymieniania zębatek, która prawdopodobnie nigdy mi się nie przyda). Pozostałe 2 są podobno porównywalne, lecz mi bardziej z tych 2 podchodzi Kelly's.

W sklepie nie mieli Unibike'ów ani Krossa, nie wiem czy są one lepszą alternatywą?

 

Proszę o opinie odnośnie zaproponowanych mi rowerów, proszę o propozycje innych marek i porównanie tych propozycji do zaproponowanych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rower-sport.pl/index.php?products=product&prod_id=254 EXQUISITE

http://rower-sport.pl/index.php?products=product&prod_id=253 neos

http://rower-sport.pl/index.php?products=product&prod_id=260 axis

 

te rowery możesz kupić w Golinie koło Jarocina ok.65km od Poznania . Sam kupowałem rower w tym sklepie i wyniosłem z tego miejsca ,same pozytywne odczucia . Swietna obsługa , serwis na miejscu (można dokonać odpowiednich regulacji), płacąc gotówką można liczyć na gratisy typu oświetlenie , koszyk do bidonu , torebka lub podobne do wyboru... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra, odświeżam temat. Jeszcze nie wybrałem roweru oto modele, nad którymi się zastanawiam:

 

Kellys Coach

Kellys Axis

 

Zastanawiam się nad Coach, sprzedawca polecił mi go, i jest tańszy o 300zł od Axisa, a różnią się podobno tylko blokadą skoku amortyzatora. Czy to przydatne dla amatora?

 

Unibike Crossfire

 

Nie mam przekonania do tej firmy, wydaje mi się badziewna. Czytałem na tym forum recenzje tego roweru, autor skarżył się na słaby serwis i element który popsuł się po 100km. Cena niska, ale chcę rower napradę dobrej firmy, który starczy mi na długie lata i się nie posypie.

 

Kross Crow Preria

 

Do tej firmy też nie mam przekonania. Nie wiem czy polskie rzeczywiście znaczy dobre. Poza tym ten model niezbyt podoba mi się wizualnie, ale cena i osprzęt bardzo ciekawy.

 

Merida Crossway 20 V

 

Na temat tego roweru nie mam zdania. Jak on się ma do Kellysów?

 

 

Proszę o pomoc. Nie ukrywam że wolałbym wydać jak najmniej, chociaż mogę sobie pozwolić na tego Axisa, ale wolę kasę zaoszczędzić. Z drugiej strony rower ten będzie na kilka ładnych lat (może nawet 10).

Doradźcie, najbardziej się skłaniam na Coach'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnią się podobno tylko blokadą skoku amortyzatora

 

Nie prawda. Te amortyzatory różnią przede wszystkim sposobem tłumienia. Ten w COACH to wersja tylko sprężynowa, natomiast w AXISIE masz sprężynę i olej. Chyba nie muszę pisać, że ten pierwszy tłumi głównie w teorii. Poza tym AXIS ma z tyłu założoną kasetę z lepszą przerzutką, a COACH jedynie wolnobieg (zamiast kasety) i gorszą przerzutkę.

Tak więc AXIS jest ZDECYDOWANIE lepszym wyborem.

 

Firmy Unibike oraz Kross nie są badziewne. Co ma wspólnego jakiś słaby serwis z samym rowerem? Przecież to dwie różne reczy. Co do konkretnego Krossa Crow to jest to stary model ramy i faktycznie wygląda niezwykle klocowato. Firma powoli zastępuje te modele nowymi - Evado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaveli z podanych przez Ciebie rowerów zapewne Kross Crow ma najlepszy stosunek cena/wartość. Tylko ta klocowata rama :(

Ja generalnie z powyższych wybieram Kellysa Axisa, ale... w jego cenie masz Meridę TFS 100-V z trochę lepszymi korbami i kasetą. Tak więc przymierz się do obu i wybierz ten, na którym lepiej się czujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Byłem dzisiaj w kilku sklepach i bardzo zainteresowałem się Authorami.

Szczególnie w oko wpadł mi Author Reflex za 1900zł. Ma amortyzowaną sztycę od siodełka, bardzo przyjemne w dotyku żelowe profilowane rączki i ogólnie jest bardzo solidnie odrobiony. Byłem potem w innym sklepie, gdzie prowadzą Kellysy, jednak nie było Axisa, ale rzuciłem okiem na Saphixa i wydawało mi się że jest gorzej wykonany niż Authory, gorsze rączki i inne duperele, dlatego zaczynam skłaniać się ku Authorowi.

 

Jednak ten Reflex za 1900zł jest dla mnie trochę drogi. W sklepie widziałem także tańsze modele Authorów:

 

- Stratos za 1650zł z przerzutką Alivio

- Classic za 1400zł z przerzutką Acera

- Horizon za 1250zł z przerzutką Acera

 

Stratos nie różni się od Reflexa praktycznie niczym oprócz tej przerzutki, jednak ma trochę gorszy kolor.

Classic też różni się przerzutką i paroma parametrami.

Horizon również paroma parametrami się różni.

 

Wiadomo, że wolałbym jak najtańszy kupić i tu moje pytania:

 

1) Czy jako amator odczuję różnicę pomiędzy Deore, Alivio i Acera i na czym wogóle polegają te różnice w przerzutkach?

2) Czy kombinować jakoś że wezmę Horizona i spróbuję wziąć lepszą przerzutkę, np. Alivio za dopłatą? (w jednym ze sklepów mi to proponowali)

3) Czy te parametry, którymi różnią się Horizon, Classic, Stratos i Reflex są jakość mocno znaczące?

4) Który ostatecznie najlepiej dla takiego amatora jak ja? jakość/cena. Dodam, że najbardziej mi się podoba kolr ramy Reflexa, Stratosa i Classica jakoś przejdzie, a Horizon ma trochę badziewne barwy.

 

Proszę Was forumowiczów o radę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka generalna rada: nie oceniaj roweru po tylnej przerzutce. Dobry rower to taki, który jest w miarę równo skompletowany, a nie taki, który ma dobrą przerzutkę z tyłu i badziewie dookoła niej.

 

ad.1

 

Pomiędzy Deore a Acera odczujesz, natomiast pomiędzy Deore i Alivio może tak, może nie. Generalnie od Alivio zaczyna sie tzw. porządny osprzęt u Shimano i ta grupa w zupełności Ci wystarczy.

 

ad.2

 

Problemem Horizona nie jest jego tylna przerzutka tylko amortyzator, który zapewne jest g... warty. Taki bezsensowny odważnik w rowerze. Zresztą to w ogóle jest mocno budżetowy model i nie bardzo jest o czym tu pisać.

 

ad. 3 i 4

 

Dla mnie z tych Authorów warte uwagi są Reflex i może ewentualnie Stratos, ale ma marny amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...