Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

jesli opona ,,wychodzi'' poza margines podawany w poradnikach to grunt zeby byla mocno napompowana. tak, by nie ,,spadla'' z obreczy w trakcie jazdy. swego czasu jezdzilem na oponach 29x2,25 zalozonych na obreczach 28 calowych o ich wewnetrznej szerokosci ok. 17mm. przez wiele tysiecy km nic sie nie dzialo. ale cisnienie trzymalem w granicach 3,5 bara. 

 

 

pochwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam obręcz 28 cali o szerokości wewnętrznej 19mm. Bardzo zależy mi na tym, aby założyć na nią oponę 25C, jednak z tego co widzę to ten rozmiar już nie łapie się pod moją obręcz, z powodu tego, iż opona byłaby za wąska. Stąd moje pytanie, czy faktycznie nie ma fizycznej opcji, żeby ta opona "siadła" na koło, czy jednak można jeszcze zaryzykować lekkie niedopasowanie i spróbować jeździć?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie się da , ale  za bardzo się tłuką lepiej wyjdzie 28mm

 

 

 masz fotki obrecze WTB Speed Disc 19

 

 

 

gqw1.jpg

rp56.jpg

 

 

Powiem tez ze mam tez Michelin Dynamic 25 mm i jednak mimo wszystko są szersze Conti zaniża kazda gume:D
 

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z prostej przyczyny, opona rosnie wraz z jej szerokoscia.

Jak wczesniej miales cos wezszego, a teraz zakladasz szersza opone, ta druga bedzie wyzsza.

 

 

Witam, posiadam obręcz 28 cali o szerokości wewnętrznej 19mm. Bardzo zależy mi na tym, aby założyć na nią oponę 25C, jednak z tego co widzę to ten rozmiar już nie łapie się pod moją obręcz, z powodu tego, iż opona byłaby za wąska. Stąd moje pytanie, czy faktycznie nie ma fizycznej opcji, żeby ta opona "siadła" na koło, czy jednak można jeszcze zaryzykować lekkie niedopasowanie i spróbować jeździć?

 

Fizycznie się da , ale  za bardzo się tłuką lepiej wyjdzie 28mm

Z tymi tabelkami to bym uwazal. Przy granicznych wymiarach, mozna je o kant stolu potluc.

Jezdze na obreczach o wew. szerokosci 17.2mm i na roznych oponach 23mm. Zatem 2mm szersza opona bedzie rownie doskonale sprawowac sie na 2mm szerszej obreczy. Dodam tylko, ze nie jestem w tym odosobniony. Obrecze H PlusSon Archetype, o ktorych tu mowa, sa dosc popularne i sporo ludzi uzywa je z oponami 23mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niechodzi mi o to mam dwie opony stara zdjeta z felgi ma rozmiar 28 nowa opona rowniez jest w rozmiarze 28 fak jest taki ze nowa jest troche szersza problem jest taki ze nowa opona jest zaduza na kolo obrecz mozna przelozy przez opone bez najmiejszego problemu pozatym mysalem ze wystarczy kupic opone 28 patrzac na calosc opisu okazuje sie ze stara ma rozmiar  28x1,4   37-622

nowa zas jest 28 x 1 1/2 40 x 635 jak to wytlumaczyc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanie do was odnośnie dobory opon:

 

Chodzimi po głowie aby wymienić ramę na nową i na pierwszy rzut przyszedł mi do głowy pomysł  z Accent Shannon.

 

Zastanawiam się jakby to zgrać z gotowymi kołami np. shimano 29"

które posiadają obręcz o szerokosci wew.19C.

 

Z tego co wiem to na stronie Shimano napisane jest że wejdą opony od 1.5 do 2..->

czyli w tym przypadku od ( 28 X 1.5/ 40-622) -> do ...... 28 X 2.0 50-622 -> i dalej

 

natomiast według tabeli poniżej:

http://www.forumrowe...on-z-obreczami/

 

patrząc na szer. wewnętrzną obręczy czyli 19C to oznaczałoby że na koła Shimano 29" wejdą opony

od rozmiaru :(700 X 28 / 28-622) i dalej ->

 

wiem że trzeba tez miec na uwadze cisnienie opon w takich obreczach, gdzie w MTB pompuje się np. 5 atmosfer a w szosie np. 8 atmosfer.

 

Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam zadanie niestandardowe.

 

Posiadam obręcze kół, które są przeznaczone do wózka sprzętowego (w Ochotniczej Straży Pożarnej). Pierwotnie opony na tych obręczach były w formie odlanej gumy. Takie rozwiązanie sprawdzało się jedynie gdy wózek poruszał się po twardym terenie natomiast w przypadku mniej utwardzonego podłoża nie było możliwości toczenia. Chciałbym założyć do tego wózka opony pompowane jednakże braki w wiedzy nie pozwalają mi dobrać odpowiednich. Wózek wraz z ciężarem własnym i sprzętem na nim osadzonym będzie ważył około 120kg. Wózek jest pchany więc osiąga niewielkie prędkości. Zastanawiam się czy same obręcze są odpowiednio wyprofilowane. Średnica obręczy to 480mm natomiast szerokość obręczy 27mm. Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiednich opon tak aby sprawdziły się zarówno w lesie jak i na asfalcie. 

 

Zdjęcia:

https://imageshack.com/i/nqaz6yj

https://imageshack.com/i/16h9sqj

https://imageshack.com/i/myvb2vj

https://imageshack.com/i/1a9uzdj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę. Na zdjęciach nie widać żeby te "obręcze" miały jakiekolwiek miejsce na wentyl. Dodatkowo wewnętrzna część obręczy nie ma "rancika" na którym mogłaby się zaczepić opona. I jeszcze jakby tego było mało średnica obręczy nie odpowiada żadnej standardowej oponie rowerowej: 22" - 457mm, 24" - 507mm.

Edytowane przez kabudza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiadam bardzo szerokie obręcze Dartmoor Blizzard 26" o szerokości wewnętrznej 32mm i zewnętrznej 38.4mm.
Zastanawiam się czy opona Schwalbe Smart Sam 26 x 2.25 nie będzie zbyt wąska?

Obecnie jeżdżę na Kenda Kiniption 2.3 i całkiem dobrze się to układa, ale nie chciałbym przesadzić z odchudzeniem szerokości opony.

Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...