Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tatanka napisał:

Opona 50 będzie minimalnie węższa od 54.Można śmiało zakładać.

 

Teraz, Fenthin napisał:

Jak najbardziej możesz. Różnica to dokładnie 4mm (54 vs 50mm) szerokości. W praktyce może nie być żadnej, bo różnie to z realnym rozmiarem u różnych producentów bywa.

Rozważam jeszcze wymiar 47x406  20x1.75.  W przypadku tych pierwszych podanych przeze mnie wymiarów dętka może zostać ta sama a jak przy tym rozmiarze ? Dętka zostaje ta sama czy też muszę kupić nową no i czy na to koło 20x1.75 nie będzie za wąska.  Dużo jeżdżę z synem po asflacie i jednak 1.75 była by odpowiedniejsza zawsze to lżej dla 7 latka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Koledzy podpowiedzcie jaki rozmiar opon oraz producenta dobrać do roweru, jego obręcz kół to:

622-19c (YAH19 Verschleissindikator beachten).

Ważę około 90 kG, zamierzam jeździć ok. 60% asfalt, 40 % szuter

Obecnie założone (do wymiany):

przód: Rubena flash 700-42c, 42-622

tył. CST traveller 700x35c, 37-622 (c979-1)

Edytowane przez arturj123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegoś Ci obecnie brakuje w oponach? Każda opona 28' Ci wejdzie, a w przypadku 29' to pewnie ograniczy Cię miejsce w widełkach.

Schwalbe Smart Sam, albo Hurricane są niezłe na szuter i asfalt. Continetal Cyclo X-King na przód nawet się sprawdzi, a na tył Conti Speedride? Maxxis Wormdrive? Jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2018 o 20:52, arturj123 napisał:

Czy najlepiej kupić dwie takie same, czy szersza tył, wyższa przód?

Opony rowerowe mają jeden wymiar objętościowy i jak już różne to szersza/wyższa i z bardziej agresywnym bieżnikiem idzie na przód. To nie motocykl.

Wszystkie, które podałem wyżej się bez problemu mieszczą w budżecie, a jak chcesz coś bardziej w kierunku asfaltu i suchych nawierzchni to Schwalbe Marathon lub Conti Travel Contact/ Tour Ride.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow. Bardzo prosze o pomoc, sezon sie zaczyna a  tu u mnie taki klops.

Uzytkuje rowerek bulls copperhead 3 rs '2016. Wlasnie przed sezonem nadszedl czas zmiany opon, detek itp.

Bullsiak ma standardowo obrecze o nazwie XC-21D, jest to obrecz WTB 27,5 TLR o szerokosci wewn 21 (zdjecie zalaczone) i bylo to zestawione z oponami Rocket Ron 2'25 (zdjecie dolaczone) 57-584 1,8-3,7 bar.

W trakcie wymiany detki w tylnym kole zajrzalem pod opaske na obreczy, jak sie okazalo obrecz jest peknieta, nie wiem jakim cudem :( (zdjecie dolaczone)

Decyzja została podjeta - mianowicie wymiana obrecz tyl,przod - ma to byc w miare solidna obrecz, firmowa, nie zalezy mi na wadze, w rozsadnych pieniadzach, zdecydowalem ze szerokosc wewnetrzna ma byc szersza, ma byc pod preste, tak zebym pozostal przy obecnych detkach i oponach rocket ron 2,25 (i jak sie uda szprychach) 32 otwory i oczywiscie 27,5

z moich typow: 

WTB SX I23 27,5 / OBRĘCZ MTB / 32 OTWORY / NOWA - wewnetrzna szerokosc 23mm - LINK

DT Swiss Disc MTB 533d 32H 27.5" obręcz - wewnetrzna szerokosc 22mm - LINK

Przy starej obreczy i oponie RR pompowalem spokojnie na 3-3,5 bara, a czytajac opis techniczny DT SWISS 533D - obrecz jest do maks 3bar, czy teraz bede wlasnie ograniczony do tych 3 barow? Jak to wyglada w praktyce? czy moze wziasc tą WTB?

Bardzo prosze o pomoc forumowiczow, jakies sugestie, ewentualnie inne typy, z gory dzieki

 

 

 

 

 

IMG_20180417_200347_resize.jpg

IMG_20180418_175910_resize.jpg

IMG_20180418_180004_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że obecną obręcz rozerwałeś właśnie zbyt wysokim ciśnieniem, bo obręcze MTB tym bardziej pod hamulce tarczowe i bezdętkę nie są jakoś specjalnie wzmacniane i ograniczenie do 3 barów to jest raczej taki standard. No bo i po co w terenowych oponach tyle powietrza? Żeby się od każdego kamienia jak piłka odbijać?

A jakie masz piasty? Nie rozglądałeś się za całymi kołami? Ja ze swojej strony mogę DT Swiss 533D polecić, bo już im u mnie 4 tys. km leci i żadnych problemów, a warunki maratońskie. Bez problemu się też opony na nich uszczelnia. No tylko, że ja to 2 barów nie przekraczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff dziekuje za jakakolwiek reakcje :-) Pod koniec zeszlego sezonu 3 ostatnie przejazdzki to wlasnie cos mi kolo tylne zaczelo lekko bic, sezon sie skonczyl i odstawilem temat na bok, bylem swiecie przekonany ze byc moze podczas zmainy detki lub opona zle ulozona ew lekkie scentrowanie. Na cale szczescie tydzien temu zaczalem wszystko sprawdzac i dotarlem do pekniecia pod tasma - moglo sie to skonczyc tragicznie gdyby mi sie tak kolo nagle tylne zlozylo podczas jakiegos zjazdu. OK temat opowiesci zamkniety :-)

Tak jak pisalem nie chce zbytnio inwestowac i wydawac fortuny, cale nowe kola nie wchodza w gre. 

Tylnia piasta to Shimano DEORE XT FH-M8000 (w stanie idealnym) kaseta: Shimano XT CS-M8000 zakres przełożeń: 11-40 *11 speed

tarcze: Shimano SLX SM-RT68-M 180mm z mocowaniem Centerlock i technologią Ice-Tech

Stanelo na tym ze zmienie same obrecze i bedzie przekladka tylko :-) Moim marzeniem byloby tak dobrac obrecz zeby grzecznie pozostać przy starych szprychach i nyplach bo wszystko z nimi ok - czyli oddaje do serwisu, panowie przekladamy, zaplatamy i jestem do 2 dni roboczych i odjezdzam :-)

ale... parametr ERD mnie przerazil :-) poniewaz te stare obrecze WTB to jakis OEM dla bullsa to poza parametrami na naklejce nic wiecej nie moge sie doszukac, zaczalem mierzyc suwmiarką i wyszlo mi mniej wiecej: sz wewn:21 zewnetrzna: ~24-25mm wysokosc: ~19mm

moja waga obecnie to ~89kg wiec szersza obrecz sie przyda, na chwile obecna 533D jest moim typem (dziekuje za potwierdzenie)

a co z ta obrecza WTB SX I23? oj kusi mnie ta firma, szerokosc i mozliwosc zalozenia w przyszlosci szerszej gumy :-) i znowu zaczalem szukac i sie okazuje ze to jest budzetowy model wtb, bo na stronie ich nie ma, frequency jest, kom jest, asym jest, karbonowe sa, SX nie ma :-)

bardzo mozliwe ze to inna nazwa lub nastepca WTB speeddisc i23 - tu podaje link do parametrow KLIK - sa bardzo podobne, prosze spojrzec na szerokosc wysokosc

a tu kilka fotek do mojego bullsiaka: KLIK-1 KLIK-2 KLIK-3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

533D mają dokładnie 22,4 wewnętrznie, więc lekko ponad 0,5 mm mniej niż WTB - na szerokość potencjalnych opon bardzo to jakoś nie wpłynie. ERD to też nie wszystko, bo zgodnie ze sztuką to w ogóle nie powinno się stosować starych szprych, bo są już naciągnięte. Teoretycznie... Piasty masz rzeczywiście spoko.

Jest jeszcze obręcz Dartmoor Rocket - 22,4 wewnętrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w wyborze opon do mojego Unibike Flash-a 2017. Aktualnie posiadam opony Impac Smartpac 42-622 które są od zakupu. Jeżdżę głównie po asfalcie i ubitych nawierzchniach, rzadko zapuszczam się w "teren". Nigdzie nie mogłem znaleźć wewnętrznych wymiarów obręczy więc zmierzyłem i wyszło 25mm. Chciałbym zmienić opony na Impac Streetpac, tylko właśnie nie wiem czy coś poniżej 42 wejdzie na tę obręcz? nie chcę ryzykować z zakładaniem tych Streetpac w rozmiarze 35-622. Czy ktoś mógłby pomóc? ;) z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez SiWY2911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25mm dało mi wewnątrz, 34mm na zewnątrz, chyba że coś źle zauważyłem na suwmiarce ;P

Dlatego właśnie się zastanawiam czy kupować te "streetpaci" 1.4' czy lepiej kupić 1.6' bo takiej szerokości mam aktualnie "smartpaci"

Edytowane przez SiWY2911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się źle odczytuje z suwmiarki to właśnie o jakieś 6 mm się zawyża. Zmierz miarką, bo zgadzam się z kolegą wyżej w 100%.

Na obręczy ze zdjęcia jest tylko oznaczenie zalecanej opony, ale można przypuszczać że obręcz ma "standardowe" 19 mm (ewentualnie zmierz) i możesz spokojnie nawet oponę 25 mm założyć.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku obręczy widnieje napis: HERRMANS HPM 20x622-635/28  vh9 1213-0016  210916  2

ale to chyba tylko info o tym niebieskim pasku, którym jest wyłożona obręcz od środka, przynajmniej taki wynik dają google po wpisaniu tej nazwy.

Edytowane przez SiWY2911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według tabel dostępnych w sieci mogę założyć oponę 35. Prosiłbym kogoś doświadczonego, które opony lepiej wybrać na 90% asfalt, chodniki, miasto:

1. https://www.ctbike.pl/impac-streetpac-28x1-40-35-622-700x35c-opona-rowerowa-drutowa-miejska.html

2. https://www.ctbike.pl/impac-crosspac-700x38c-28x1-50-40-622-opona-rowerowa-drutowa-czarna-cross.html

rozmiary są poglądowe, bo sam nie wiem który rozmiar byłby lepszy 1.4' 1.5' 1.6' Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obręcze of fatbika to nie, nie możesz założyć opony 35mm :)

 

Jak masz obręcz kompatybilną czyli 622x17/30c, to założył bym ten pierwszy model:

https://www.ctbike.pl/impac-streetpac-28x1-40-35-622-700x35c-opona-rowerowa-drutowa-miejska.html

Ta druga to już taki semislik czyli na sporadyczne wyjazdy w szutry itp. Poza bieżnikiem, pierwsza jest też lżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...