Skocz do zawartości

[11782g] Santa Cruz Blur Ltc by RFI


RFI

Rekomendowane odpowiedzi

jeździłeś już na tym deteku? jeśli tak, to jakie wrażenia? dorzuć informację jakie endurowidelce miałeś wcześniej, żebym miał jakieś wyobrażenie, bo sam miałem parę i coś wtedy będę mógł powiedzieć jaka jest sensowność zakupu takowego dla mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem jeszcze okazji do jazdy w poważnym terenie.W niedziele jadę do Krynicy ,także po powrocie napisze coś na temat tego widelca.Gore kupiłem w CRC i jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony.

Edytowane przez RFI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą recenzją kierowałem się przy zakupie http://reviews.mtbr.com/blog/dt-swiss-exc-150-review/. Myślę ,że dowiecie się z niej więcej niż z moich bazgrołów.na razie jedyną wadą jaką zauważyłem jest zintergrowana regulacja tłumienia odbicia i obniżania skoku.Problem polega na tym ,iż obniażając skok można przypadkowo zmienić ustawienie reboundu.Podobno naprawili to w wersji 2010.Jak na razie nie mam problemu ze sztywnością widelca ,w ogóle watęk sztywności amortyzatorów wydaje mi się być mocno naciągany.O wiele większy wpływ na sterowność ma rama i koła ,a pozatym każdy amortyzator ma określony zakres warunków w których się sprawdza ,nie wspominając o wadzę użytkownika.Jeżeli ktoś waży 90 kg i narzeka na sztywność lekkich części ,to powinien schudnąc albo zmienić sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie netowe na temat dt są skrajne i co gorsze jest ich mało. trafiłem na forach tylko na jedną osobę która używała widelca protoplasty dt - pace. opinie tej osoby byla pozytywna na temat dzialania i kiepska na temat jakosci wykonania plus fatalna na temat naprawy sprzętu :P poza tym użytkowikami dt w polsce są - jeśli już - crossowcy korzystający z krótkoskocznych widelców do xc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik ten niezbyt chwalił jakość wykonania pace'a. amor 130 mm skoku, chyba protoplasta twojego.

widelec nabawił się pęknięcia goleni przy podkowie, dostępność części mizerna. jeśli dobrze pamiętam widelec nadal ma gdzieś w domu, jako eksponat.

drugim użytkownikiem jest właściciel ibisa mojo z tego forum mako7, jednak myślę że doświadczenia w użytkowaniu ma niewiele więcej niż ty. trzecią osobą jest krzysiekmz który ma dt do xc, jego nabawił się luzów.

gdzies w necie jest test z filmem z trasy, pokazujący pracę tego widelca, niestety nie pamiętam gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link pokazujacy prace tego widelca jest chyba w recenzji do której link tu podałem.Nie spotkałem się ze złymi opiniami na temat modelu exc ,a czytałem sporo.Nie dziwi

mnie fakt ,iż amor na 28 mm goleniach dostał luzów.Jeżeli ktoś kupuje ultra lekki sprzęt ,to powinien liczyć się z konsekwencjami.Myślę też ,że z jakością DT nie będzie problemu ,bo całą produkcje przenieśli do siebie.

Edytowane przez RFI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny :)

 

Ja po ostatnim wypadzie mam już tak wyobijany, że ino płakać. Strasznie się wali spodem po kamerdolcach. Nie wiem czy długo wytrzyma bo w niektórych miejscach mam już niezłe wyrwy :-)

 

A powiedz mi jak działa Ci Monarch. Ja u swojego nie zauważam różnicy czy mam włączony tzw. "propedal" czy wyłączony. Nawet pojechałem z nim do reklamacji, ale okazało się, że różnicza subtelna jest - hehe - miałem do czynienia niedawno z RP23 i różnica gdy się przełączy jest kolosalna.

 

Inna sprawa, że ta wajcha mogła by być zupełnie wywalona gdyż rowerek tak czy siak ładnie pracuje na podjazdach więc używanie jej jest bardzo sporadyczną czynnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...