Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

po przymiarkach zakupilem Uvex'a Xenowa GT. lezy idealnie, wykonanie rowniez swietne, bardzo dobra regulacja obwodu, plynna, dokladna, 21 otworow wentylacyjnych, inmould, 285g, to co mam w kasku mammuta w gory - delikatny material na pasku pod broda, pierd ale in plus, przy kilku h stricte sam pasek irytuje.

do tego okulary uvexa free o wartosci ok 100zl. tyle.

 

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem Uvex'a Xenova. Przymierzałem w sklepie. Leżał dobrze. Spodobał mi się również ten materiał pod brodą. Ot wygodniej. No i nie ma co ukrywać te okulary gratis to też argument ZA :icon_cool:.

Czy orientujesz się może czym różni się wersja Xenova GT, którą posiadasz od "zwykłego" modelu Xenova? Oprócz ceny :icon_wink:.

Różnica w cenie kolosalna nie jest, ale zastanawia mnie co wnosi ze sobą to "GT".

 

Lub ktokolwiek może się orientuje :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od początku sezonu latam w kasku, a przekonałem się do niego dość przypadkowo, sąsiad kupił jakiś kask za parę złotych bo jechał na parę dni na Słowację, ot taki żeby mieć, kiedyś z ciekawości go założyłem, przejechałem się kawałek, myślę fajne wrażenie, podobnie się czuję jak jadąc moto, mając na dyńce coś więcej niż czapkę/chustkę w których zwykle rowerem śmigałem. Potem chodząc z ciocią po sklepach pomyślałem o kupnie kasku, jak ma zasponsorować to czemu nie, miałem w pamięci historię jak potylicą przywaliłem w betonową krawędź klombu, przez chwilę leżałem nie wiedząc co się dzieje na chodniku, przechodnie nawet nie zwrócili na to uwagi, no i pomyślałem że fajnie jeździć w kasku, w sportowym tylko parę KED'ów było, ale wszystkie albo kolorek nie ten, albo za ciasne. Nic nie kupiliśmy. Potem zaczęło się rozglądanie za kaskami, chciałem orzeszka bo i głęboko wchodzi na głowę, i fajnie się prezentuje ale wentylacja za słaba. Wkurzyło mnie paru sprzedawców, bo mając parę kasków w sklepie chcieli mi jakiś wcisnąć, całkiem inna sprawa w moim ulubionym sklepie, nie znalazłem nic pasującego choć spory wybór był, ale sprzedawca powiedział żebym szukał dalej, bo wygodny i pasujący kask to ważna sprawa. Wtedy jeszcze chciałem za pieniądze które dostałem coś kupić, czyli koło setki. Powiedział też że zawsze będzie tak że kask droższy będzie lepiej pasował, pomimo tego że i ten za 60 i ten za 400 wygląda na kawałek styropianu. Wreszcie do jednego sklepu zajechałem mają bardzo duży wybór, Scottów Treków Speców i jednego Foxa, no i parę orzechów, głównie 661. Przymierzałem po parę razy każdy kask w sklepie, trochę to trwało :( Miałem kupić kask za setkę ale wróciłem za parę dni i wziąłem za 179, bo tak dobrze siedział na głowie że aż się dziwiłem. Jakiś dziwny łeb mam i większość kasków po prostu za płytko siedziała, ale i na wysoką głowę parę się znalazło. Najwygodniejszy był Fox Flux, rewelacja jak dla mnie, ale 350zł, więc kiedyś pewnie kupię :D Zdecydowałem się na Specialized Align, jako jeden z niewielu modeli Speca które mierzyłem siedzi głęboko i pewnie na głowie, wprawdzie dziwnie w nim wyglądam ale jak jadę nie widzę się w lustrze :( Jest odpinany daszek, siateczki nie ma ale w bandanie jeżdżę, i po prostu się przyzwyczaiłem, nawet "po bułki do sklepu" w kasku jadę. Jedyne co mnie wkurza to paski,jak je dociągnę za chwile się luzują, pewnie od ruszania żuchwą, nie wiem czy tak ma być, że paski są w miarę luźno pod brodą, czy mają dociskać do brody?? Chętnie się dowiem jak u Was sprawa wygląda, jeśli ktoś ma jakieś pytanie co do tego Speca chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chce kupic kask, lecz nie mam pojecia jaki wziasc.

Mysle nad orzeszkiem lecz on nie daje pelnej ochrony twarzy wiec tez mysle o pelnym.

Najczesciej smigam po miescie troche skaczac, i ucze sie trickow.

Jaki doradzicie w dosyc nieskiej cenie do 200 zl.

PS : Czy do pelnego musial bym gogle dokupywac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze wam powiem ze fakt, to przegiecie, ale wczoraj jadać z coniedzielnego wypadu na kamiensk na pociag jechałem sobie po krawezniku

:thumbsup: zemskło mi sie koło i gleba :icon_lol: gdyby nie to ze wracalem w fullface'u to głowa rozbita. A na kasku 2 rysy z boku i nic wiecej.

Ale za to reszta ciała lekko obita:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupno fullface+gogle do jazdy po mieście ... to mniej więcej tak, jak co niektórzy kupują Hammera żeby jeździć nim do Tesco na zakupy :)

 

Owszem można jak się ma kasę ... tylko po co?

 

Ale rozumiem Twoje obawy i chyba sam sobie będziesz musiał odpowiedzieć na pytanie, czy to tylko przesadzony lęk czy faktyczna potrzeba. Nie widziałem Twoich skoków po schodkach czy murkach :) Jakbym Cię zobaczył tak na mieście to bym się zastanawiał czy to dla lansu ... czy naprawdę wracasz z lasu, gdzie zapie*** i inne takie. Ale nie sugeruj się opiniami innych, tym jak Cię widzą ... zaufaj sobie, to Twoje bezpieczeństwo.

Edytowane przez lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale jeszcze sie nie moge zdecydowac bo czasem w lesie z 60 wyciagne albo wiecej i wtedy przy glebie to nawet sobie tego nie wyobrazam. Tylko problemw tym, ze w 80% jezdze w miescie :P

 

albo jeździsz po asfaltowych lasach albo ustaw sobie licznik prawidłowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Chciałbym podzielić się z Wami ze zdarzeniem, które miało miejsce w pow. tucholskim w ostatnim tygodniu, a także zachęcić do jazdy w kasku. Otóż samochód stał częściowo na chodniku i jezdni, kierowca nie spojrzał w lusterko, w momencie kiedy otwierał drzwi od auta, wyprzedzał go rowerzysta, zahaczył kierownicą o drzwi i upadł na jezdnię, który stracił przytomność. W szpitalu ZMARŁ !!!

Rowerzysta miał 68 lat, ale lekarze powiedzieli "Gdyby miał kask prawdopodobnie by żył"

 

Także zachęcam do ubierania kasku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zmieniłem mtb na szose.. teraz czas na zmianę kasku, Miałem MET Formula, który był dość szeroki i nie bardzo pasował do mnie .. Jaki kask polecacie na szosę dla kogoś o szczupłej twarzy ? Nie mam za bardzo możliwości przymierzenia różnych kasków .. Aha, cena to +/- 200 zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie możemy Ci pomóc na odległość, bo nikt nie przymierzy za Ciebie kasku i powie Ci czy będzie dobry :(

 

Jedyna opcja, żebyś nie żałował zakupu, to przejechać się do jakiegoś większego miasta w Twojej okolicy i tam po przymierzać interesujące Cię modele.

 

Dobre kaski robi Giro, MET, Bell, Uvex, Limar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak, że ktoś poda Ci kilka modeli, z których sobie coś wybierzesz bez przymierzania. Kask MUSISZ przymierzyć. Inaczej może się okazać, że będzie niewygodny.

 

@up To między innymi, bo są także inne firmy, które robią dobre kaski, ale na pewno kupując coś od któregoś z tamtych producentów, nie zawiedzemy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

poszukuję kasku do MTB XC i jazdy rekreacyjnej. Na początku chciałbym zapytać, czy orientujecie się, jakie patenty powinien spełniać dany kask (bo nie chodzi chyba o to, aby kupić jakiś za 20 zł, tylko taki, który spełnia odpowiednie standardy bezpieczeństwa - jakie?). Jeśli już znajdę kaski, które spełniają odpowiednie standardy, to czy możecie podsunąć mi kilka Waszych typów, na które warto zwrócić uwagę (chodzi mi głównie o bezpieczeństwo i dobrą wentylację). Jeśli chodzi o przedział cenowy, to nie mam niestety pojęcia ile kosztuje przyzwoity kask, więc zdaję się na Was i Waszą wiedzę. Kaski oczywiście męskie. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to używać go będę w sezonie letnim. W zimę nie jeżdżę. Z góry dzięki za informacje!!! Pozdrawiam.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie patrzę na patenty, certyfikaty etc.

najlepiej kupować produkty z pewnych źródeł i znanych marek.

 

jeżeli chodzi o przyzwoity kask to za 150zł masz już całkiem, całkiem.

 

to głównie zależy od Ciebie ile masz w kieszeni, ale myślę że minimum to 100zł.

 

http://www.cyklotur.com/x_C_Dz__PDNAZ2_kaski_i_ochraniacze_kaski_MTB__LL_10.html

tu masz tylko markowe kaski, nie martw się, szajsu nie ma :)

 

masz różne klasy kasków, wiadomo, możesz kupić za 100-200zł lub 500-600.

to jest głównie komfort, estetyka i lekkość, oraz wytrzymałość kasku - co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie patrzę na patenty, certyfikaty etc.

Życie każdy Ci uratuje, co do patentów wszelkiego rodzaju to mają one głównie poprawiać wygodę użytkowania. Lepiej jeździć nawet w takim za 30zł z Decathlona niż w ogóle nie zakładać, zwłaszcza teraz. Ja zawsze jeżdżę w kasku i chociaż miałem tylko jeden poważny upadek to patrząc na wgniecenie, które w nim mam ciesze się że nie była to moja głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nienawidze kaskow,uzywalem tylko na drogach zwirowych i w gorach przy zjazdach gdzie dochodzilem do 70 km/h lub wiecej .

Wyczynowy rower I kask to inna sprawa

a reszta to wolnosc . Wiele panstw wprowadza obowiazek jazdy w kasku, dla mnie to jest tragedia

Ja nie rozumiem po co taki koszyk na glowie na rowerze,bylem w Japonii ostatnio i w kraju gdzie rowerow jest miliony nie widzialem nikogo w garnku na glowie

Mam prawie 60 latek , jezdze od 3 roku zycia i mimo ze nawet gosc uderzyl mnie samochodem I zniszczyl moj Jaguar wyscigowy rower cialo bylo poobijane ale glowa zawsze stara sie byc gdzies bezpiecznie

Poz JS

Kolana, lokcie ,dlonie te czesci ciala do kasku

Edytowane przez epza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Senjiro

Ja jezdze z torbami i uzywam kask tylko jak pisalem wczesniej .

Ja dalej bede walczyl z kaskami ,rower to jedyna ostoja wolnosci ,nie mamy tablic ,nie musimy placic ubezpieczenia ,nie musimy sie tankowac i mozemy dalej cieszyc sie wolnoscia i bycia z natura bez zadnych czajnikow na glowie .

Obawiam sie entuzjazmu w Polsce jesli chodzi o kaski ,jesli biznes jeszcze nie zauwazyl tak jak w innych krajach ze jesli tylko jeden kask zostanie sprzedany za 5 baxow to jest to olbrzymi interes i bedzie taki staral sie zmienic przepisy przez odpowiedzialne za transport ministerstwa aby wprowadzic je obowiazkowo .

W Anglii pewnego czasu wprowadzono obowiazek kaskow ale szybko z niego zrezygnowano bo liczba rowerzystow tkzw commuters zmniejszyla sie drastycznie

Wiadomo ze tysiace dziewczyn urzedniczek i nie tylko sunie do pracy ubrana i odczesana nie che rujnowac swoich fryzur pod napieciem chelmu

Jest jeszcze jedna rzecz ,ktora zmienia sie w trendzie rowerowym ,do tkzw wygladu normalnego ,czasy obcislych spodenek z organami narzadow plciowych na strone lewa juz sie koncza .

Ubrania sa wykonywane z bardzo dobrych materialow ale w stylu wolnym gdzie schodzac z roweru i idac na zwiedzanie cyclista nie wyroznia sie od reszty tursytow .

Jesli chodzi o bezpieczenstwo to niestety kask nie pomoze widzialem jak samochod wjechal w grupe na rowerach wyscigowych ,byla to grupa lekarzy ,ktora jechala na terening specjalnym pasem dal rowerzystow w Kanacie obok Ottawy (Kanada) i kilku z nich jest na wozkach inwalidzkich do konca zycia

jakkolwiek ,kiedy bylem mlody i scigalem sie uwazam ze na szybkich rowerach lub ci goscie co zjezdzaja trasami w gorach to inna sprawa i kaski jak najbardziej OK

Oczywiscie od kasku do ubioru wszystko to jest rzecz osobista i kazdy ma prawo wyboru i z calym respektem podchodze do Twojego punktu widzenia ,jedyna rzecza co mnie niepokoji to zmiany przepisow i mandaty za nie ubieranie kasku

Poz JS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...