Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ale w związku z tym nie porównujmy kasku z Lidla do Cratoniego, bo one mają wspólną tylko i wyłącznie co najwyżej napisane tu przez Ciebie źródło nic po za tym. Jakość wykończenie to już inna bajka, a ochrona...... no tą akurat mają na tym samym poziomie wszystkie kaski spełniające określone normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić kask i bardzo zainteresowały mnie kaski MET z wyprzedaży VELO, jednak mają one już po kilka latek i tu jest problem, słyszałem, że kask należy wymieniać co 3 lata, a tu np. kilka kasków ma już 3-4 lata, chociaż mają crash replacement 3 lata od zakupu i tu pytanie, czy taki kask działa nadal? Bo chce zmienić mojego marketowego 7 latka na coś do 150zł i za tą cenę mogę mieć w VELO coś co normalnie kosztuje koło 400zł tylko, ze kilkuletnie. Bo tutaj płace za własne bezpieczeństwo i pytanie czy lepsze coś nowego za te 150zł, czy też nowego, ale co już kilak lat leży na magazynie, ale kosztowało 2-3 razy tyle?

Jak wygląda kwestia rozmiarówki w METach, czy jak podskoczę do okolicznego rowerowego i pomierzę METy (gdzie przypuszczam, ze na 90% trafi mi się Mka) to jak zamówię w ciemno METa Mke to nie będzie jajec?
Z góry mówię kask z LIDLa mnie uwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości skąd taka teoria że trzeba kask wymieniać co 3 lata?

 

jeżeli przymierzysz taki sam model w sklepie to chyba logiczne że jak taki sama zamówisz to będzie pasował...

jeżeli inny model to już nie, każda firma produkująca kaski ma kilka linii modelowych i model modelowi nie równy

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kasku kierowałem się tym czego chcę bądź oczekuję, spełniając swoją funkcję jak i pasując do reszty stroju rowerowego (zimowy czy letni z dodatkami na chłodne dni) . Mój wybór padł na kask firmy KASK:)

 

http://www.kask.it/product.php?cat=1&product=1

 

Spełnia swoją rolę nic nie uciska, pasuje do mojej głowy,nic nie ociera, wentylacja na odpowiednim poziomie. Bardzo dobry system mocowania . rach ciach ciach i gotowe. Założenie było, że musi być włoski i jest:)

 

To jest mój pierwszy kask. Kiedy zaliczyłem ziemię po zderzeniu z wybiegającym psem, postanowiłem nie ryzykować swoim zdrowiem.

 

Edytowane przez Shmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos ostro nie brykam, ale jak pierdykne dyńką w korzeń, to który najlepiej ochroni? FullFace?

Brykam na kumplowskim jakimś specu z juniorem na przodzie i jakimś kindschockiem na tyle, fajnie się jeździ, ale pare razy się wywaliłem i miałem szczeście bo obok kamieni itp... Ale szczęście się może skończyć.

Edytowane przez Scarper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz też pod uwagę fakt, że latem w pełnym kasku może Ci się głowa ugotować. ;)

Jeśli nie brykasz agresywnie to myślę, że full będzie przerostem formy nad  treścią. Szukaj czegoś takiego jak np.: Fox Flux, Met Terra lub 661 Recon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie przeczytać tych wszystkich 65 stron :D

 

Szukam jakiegoś fajnego kasku MTB (XC,maratony) w przedziale cenowym 200-400 zł (no może 500 się uzbiera jak będzie warto). Byłem w kilku sklepach, ale nie sprowadzą mi jednej sztuki tylko do przymiarki, bo nie mają pewności czy kupię... lol Tak więc muszę posiłkować się opiniami, doświadczeniem i radami innych użytkowników ;) Ja przyznam, że już dostaję na głowę przeglądając oferty chociażby w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tutaj mają potężny wybór: http://www.bike24.com/1.php?content=7;navigation=1;mid=0;pgc=0;menu=1000,18,215

Uwex robi naprawdę dobre kaski. Z reguły lekkie, dobrze wykonane i wytrzymałe. Marki na które jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie kasku do XC, to Bell, Giro i Rudy Project (przy czym ta ostatnia, naprawdę wysoko się ceni).

Skoro lokalne sklepy podchodzą do tematu jak pies do jeża, a Ty możesz zebrać trochę większy budżet, to po ostatecznej selekcji zamów 2 rózne rozmiary. Wybierzesz lepiej pasujący Ci rozmiar, a drugi odeślesz i dostaniesz zwrot kasy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...