Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Giro Indicator czy Giro Rift? Pierwszy z nich ma 20 otworów wentylacyjnych a drugi 24. Szukam kasku w granicach 150-180 zł, jazda na crossie po lekkim terenie i asfalcie. W tej cenie dosyć często polecany jest Indicator. 

Edytowane przez Daroufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giro Indicator czy Giro Rift? Pierwszy z nich ma 20 otworów wentylacyjnych a drugi 24. Szukam kasku w granicach 150-180 zł, jazda na crossie po lekkim terenie i asfalcie. W tej cenie dosyć często polecany jest Indicator. 

Fajnie jakbyś miał możliwość przymierzenia, mimo tego samego producenta i podobnej ceny każdy z tych kasków zupełnie inaczej leży na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giro Indicator czy Giro Rift? Pierwszy z nich ma 20 otworów wentylacyjnych a drugi 24. Szukam kasku w granicach 150-180 zł, jazda na crossie po lekkim terenie i asfalcie. W tej cenie dosyć często polecany jest Indicator. 

 

Jak masz w okolicy Intersport to wpadnij do nich, powinni mieć oba na sklepie. Ja też się wahałem pomiędzy tymi dwoma, a w końcu kupiłem Uvexa I-vo, którego właśnie pokazał mi sprzedawca w Intersporcie ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz w okolicy Intersport to wpadnij do nich, powinni mieć oba na sklepie. Ja też się wahałem pomiędzy tymi dwoma, a w końcu kupiłem Uvexa I-vo, którego właśnie pokazał mi sprzedawca w Intersporcie ;)

 

Pozdrawiam!

Czemu wybór padł na Uvexa? W Opolu niestety nie mieli Giro na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poradami sprzedawców to raczrj bym uważał, mnie 'poradzono' przy zakupie i niestety rozmiar jednak był za duży (na szczęście głowa kolegi okazała sie idealna dla tego kasku, a hdka siebie wziąłem mniejszy ;-)) Najlepiej pójść do sklepu z kimś kto ma doświadczenie w tej kwestii poprzymierzac, wybrać rodzaj i rozmiar i ewentualnie zamówić w internecie, ale nie zawsze to najtańsze rozwiązanie, zwłaszcza, że teraz dużo wyprzedaży jest.

 

Tapatalk 2 :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wybór padł na Uvexa? W Opolu niestety nie mieli Giro na stanie.

 

Najlepiej leżał na mojej bańce ;) Rift szybko odpadł, Indicator też mnie trochę uwierał w jednym punkcie, a Uvex leży bardzo dobrze i głęboko nachodzi na głowę, czyli nie wygląda jak wielki grzyb ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej leżał na mojej bańce ;) Rift szybko odpadł, Indicator też mnie trochę uwierał w jednym punkcie, a Uvex leży bardzo dobrze i głęboko nachodzi na głowę, czyli nie wygląda jak wielki grzyb ;)

 

Pozdrawiam!

 

Uvex jest też o tyle lepszy bo na całej powierzchni jest pokryty "plastikiem" (?), wygląda również na bardziej przewiewny niż Giro. Niestety nie mam gdzie przymierzyć tego Uvex`a. 

Edytowane przez Daroufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy jeździć bezpiecznie na rowerze to oczywiście musimy kupić kask i zawsze zakładać go przed wyruszeniem w trasę. Aby go kupić najlepiej wybrać się do sklepu sportowego i wcześniej go przymierzyć. Powinien być dopasowany i posiadać wnetylację, ponieważ wtedy zapewni nam odpowiedni komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dzisiaj kask Giro Phase zamówiony z dobrerowery.pl . Cena 150 :) (średnio 100 zł taniej niż allegro/ porównywarki cenowe, cena katalogowa 350 zł) + kurier gratis. Są jeszcze dwa w rozmiarze M w tej cenie, także polecam. Moim zdaniem w tej cenie nic lepszego nie da się kupić. Ogólnie widzę że wszystkie modele giro są u nich z dużymi rabatami (Phase moim zdaniem najlepszy w stosunku jakość- cena). Polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrania i plecaki mają całkiem niezłe, przynajmniej na tyle co mogłem sam sprawdzić - zapełniła mi lukę po Campusie i Alpinusie.... wspierają chyba naszą kadrę narciarską... choć dla mnie sposnoring do sprawa drugorzędna... wygląd, ze mają ciekawe pomysły i niezłe wykonanie, ale jak to się przekłada na kaski... niektórym  ich stylistyka sie nie podoba, sprawa gustu... chyba bardziej skupiają się na ww sprawach pomysłowowści i wytrzymałości a to dla mnie ważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę wątek, obejrzałem filmiki które wrzuciliście i mam mały problemik.

 

Chciałem przeznaczyć na kask ok. 600 zł, tylko, z tego co tu widzę, one podobno są kruche i jednorazowe. Nie wyjdzie czasem tak, że puknę nim 2 razy o ścianę przy wciskaniu się do piwnicy czy zakładaniu blokady i kask będzie do wyrzucenia? 

Dalej, jest sens wyposażyć się w kask na szosę czy raczej bierzecie je pod terenowe wypady (gdzie się uważa na gałęzie, częste upadki). Mnie może co najwyżej samochód przejechać, a wtedy kask pewnie średnio pomoże.

Przy okazji, gdzie mogę przymierzyć jakieś kaski w Poznaniu (większy wybór, żeby od razu kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

one podobno są kruche i jednorazowe.

Kask z założenia jest  jednorazowy, to on ma pęknąć a nie Twoja dyńka przy uderzeniu. Uderzeniu a nie stuknięciu o ramę drzwi.

Dalej, jest sens wyposażyć się w kask na szosę

Oczywiście że tak. Nawet jak samochód Ciebie szturchnie to upadając na asfalt walniesz kaskiem a nie głową.

 

W Poznaniu nie ma dużego wyboru w jednym miejscu ,trzeba trochę pojeździć.

Edytowane przez michuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...