Skocz do zawartości

[Stery] Rodzaj sterów, w załączeniu zdjęcia


Vantage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pisałem w dziale Meridy, ale tam głucho :)

 

Do ramy FLX miałem dołączone stery FSA ZS3, które to są niby półzintegrowane. Chciałem je wymienić, mam zakupione KCNC Radiant, ale nie mam ich jeszcze u siebie.

 

Tak wygląda główka ramy

 

p3030519.th.jpg

 

Tak wyglądają stery FSA ZS3

 

p3030521.th.jpg

 

Z tego co widzę, to ja chyba mam już fabrycznie wbite miski.

 

Proszę o potwierdzenie mojej myśli, jako iż posiadam stery półzintegrowane :)

 

PozdRower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie sie zastanawiam, jak wygląda sprawa wybicia misek z takiej ramy :/

 

Kurde, po kiego grzyba wbijają miski fabrycznie :/

 

Ktoś wie coś o wybijaniu misek z takiej ramy ? :)

 

Ta rama ma aktualnie zerowy przebieg.

 

Dzięki Fludi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku swojej aluminiowej ramy wziąłem dwa młotki jeden zwykły, a drugi gumowy. Trzonek zwykłego wsadziłem w otwór oparłem na misce, a gumowym ciupałem w niego od góry wybijając miski, w sumie to wyszły po dwóch uderzeniach. Także możliwe, że do wybicia ich tyle Ci wystarczy, tylko trochę więcej ostrożności ze względu na carbon, ale to robisz na własne ryzyko bo nie dam sobie za to głowy uciąć :thumbsup:

A nowe miski wbijałem gumowym młotkiem, ale dodatkowo miałem jeszcze na nich kawałek panelu podłogowego, żeby równomiernie wchodziły. Tylko, że z tego co się orientuje i wspominał mi sprzedawca moich sterów, gdy tłumaczył mi co i jak z ich montażem, to bodajże do carbonowych ram są chyba jakieś praski czy coś takiego, które za jednym zamachem wbijają obie miski z jednakową siłą i równomiernie rozłożoną. Także tutaj nawet nie masz co bawić się w stukanie młoteczkiem, bo jeszcze ramę rozwalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to też interesuje mnie fakt, czy pod te wbite już miski od FSA przypasują łożyska od KCNC. Wtedy nie trzeba wybijać już misek starych, tym bardziej, że to rama nówka, bez ani jednego km na koncie ? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi zwróć uwagę, że za pierwszym zgniotem, lekkim jest ok. Ale później gdy już totalnie miażdży tą ramkę, ewidentnie słychać jak pękają włókna, to że wygląda na zewnątrz ładnie i bez zniszczeń wcale nie znaczy, że rama nie nadaje się już do śmietnika. Ja bym się bał już na czymś takim jeździć...

Wybicie, rzeczywiście problemem nie jest, bo wystarczy zrobić jak pisałem, ale trochę gorzej z osadzeniem nowych misek.

Vantage nie sądzę by miski były identyczne w obu sterach, więc nici z Twojego misternego planu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fludi nie dramatyzuj tak, karbon to nie plastelina, nie ma zadnego problemu z ponownym wbijaniem misek.

Przy tych samych standartach w zaleznosci od producenta, jedne wchodza lzej drugie nieco gorzej.

Problem moze pojawic sie tylko i wylacznie w kompatybilnosci sterow i ich czesci np.to co pisal Rulez katy lozysk, czy tez wysokosc misek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miskov, biorąc pod uwagę fakt, że ten rower składałem od roku i 2 miesięcy, to ja bym się tam rozpłakał jak małe dziecko :D

 

Nie, nie ma co dywagować już, wybijamy stare miski, wbijamy nowe.

 

Dzięki za dysputę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...