Skocz do zawartości

[narzędzia] jakie do Matts Sub 20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Serdecznie

Niedawno postanowiłem ze postaram się sam zadbać o swój rower i przestane wydawac pieniądze na serwis. Jednak przeglądając wszystkie rodzaje kluczy oraz przyrzadów potrzebnych do rozebrania roweru na częsci pierwsze roszke sie pogubiłem. Czy mogli byście mi powiedzieć jakie narzędzia będą mi potrzebne do rozebrania na części roweru merida matts sub 20. Oczywiście nie chodzi mi o wymienianie rozmiarów wszystkich imbusów :blink: z góry wielkie dzięki

PS(dziękuję za pomoc panom typu "nie bierz się za o jak nie masz doświadczenia, lepiej dodaj do serwisu,sprawdź na www.google.pl itp.. sam sobie popsuje sam sobie naprawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważniejszego serwisu, z rozbieraniem na części pierwsze jeszcze nie robiłem, ale tak na oko wydaje mi się, że z nietypowych narzędzi to tylko 4:

-skuwacz

-ściągacz do korby

-klucz do suportu

-klucz do sterów

 

Ewentualnie jakiś nietypowy imbus do amora. Sam przymierzam się do gruntownego serwisy przed nowym sezonem, ale jeszcze z tydzien-dwa miną, zanim będę mógł więcej powiedzieć. Na razie polecam poszperanie po necie, część informacji możesz odszukać tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

na pewno przyda ci sie:

- klucz imbus 4,5,6 mm czasem tez 2mm do hamulców V ewentualnie 8mm do odkręcenia bębenka shimano 10mm sachs

- klucz do kaset + bacik

- klucz do suportu nie zawadzi

- ściągacz do korby z dobrą dźwignią

- płaska 15 do pedałów lub imbus 6

- płaska 17 i bodajże 13 do piast (tych z kulkami np shimano)

- klucz do nypli

- czasem torx do tarcz korby lub hamulca tarczowego t23 chyba

- łyżki do opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...