Skocz do zawartości

[Czyszczenie]Jak wyczyścić przerzutki z piasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż jestem początkowym rowerzystą. Moim zadaniem jest jeździć na rowerze

Czy potrafiłby ktoś podać sposoby na wyczyszczenie przerzutek (tylniej i przedniej) po jeździe w deszczu ( dostał się piasek).

I czy zbyt długi okres nie nparawiania może skończyć się uszkodzeniem osprzętu?

Osprzęt:

tył: Shimano Deore

Przód: Shimano Alivio (opcjonalnie)

 

Wiem, że pewnie były tematy tego typu, jeśli tak to proszę mnie nie obrażać i podać link.

Za góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Osobiście polecam stosowanie odtłuszczaczy np. z Finish Line'a - sam używam i czyści elegancko. Kiedyś stosowałem metodę opisaną powyżej z użyciem myjki ciśnieniowej ale raczej odradzam - woda po dużym ciśnieniem faktycznie wypłukuje brud ale też potrafi wciskać drobinki piachu w różne zakamarki napędu w tym w elementy łożyskujące co skutecznie skraca ich żywotność. Więc tu ostrożnie i z dużej odległości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez komplikacji. Jak świeże błocko to z wiaderka wody pociągnij kilka razy. Jak mocniej zanieczyszczone to ze szczoteczki do paszczy skorzystaj. Możesz sobie pomóc rozcienczalnikiem ekstrakcyjnym

 

Sposób ze szczoteczką u mnie też się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam ten sam problem. Jakiś piasek mi się ostatnio dostał do przedniej przerzutki. Wyczyściłem całą i był piasek. trochę pogrzebałem szczoteczką i dalej piasek słychać przy zmienianiu przerzutki. Jestem pewien, że coś tam jest bo słyszę na podłodze jak taki piasek uderza o podłogę. Może moje zabiegi nie wystarczyły? Jest sens kupować jakiś odtłuszczacz? Wolałbym tego uniknąć. Najlepiej gdyby można było to zrobić czymś co można znaleźć w domu. Z zewnątrz jest czyściutko i pięknie lecz w środku ziarenka trą. Irytuje mnie to. Poradźcie coś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej wspomnieli szczoteczka do zębów + jakiś detergent. Ew. z dużego kalibra to można tanio kupić odtłuszczacz do silnikówdevil.gif

Co do przedniej przerzutki, to jest ona raczej mało podatna na zabrudzenia więc na dobrą sprawę jej czyszczenie możesz sobie całkowicie odpuścić albo robić to co drugie mycie tylnejrolleyes.gif W tym miejscu jak pociśniesz myjką to nic nie powinno się stać

 

Z droższych rozwiązań to dedykowane odtłuszczacze wszelakich producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest podatna na zabrudzenia? Podczas błota albo chociaż lekkiego deszczu to wszystko i tak ląduje dokładnie na każdej części. Już przeleciałem szczoteczką ale nic to nie dało. Może użyć jakiegoś lepszego odtłuszczacza niż Ludwik? Niestety nie wydaje mi się, żeby to pomogło bo piasku nie rozpuści. Może spróbuje jeszcze raz umyć. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...