Skocz do zawartości

[napęd] grupy Shimano


BuyBike

Rekomendowane odpowiedzi

pisząc "alu kasety" mamy na myśli kasety na aluminiowym pająku.

 

stosowałeś alu kasetę na stalowym bębnie?

 

 

Podchodząc do tego logicznie.

Kaseta bez pająka

 

Kaseta na pająku

 

 

Alu jest mniej wytrzymałe niż stal.

Kasety bez pająka mają małą styczność z bębenkiem (widać na foto cienkie ząbki) przez co alu mogą zniszczyć bardziej niż stal. Kasety na pająku mają większą styczność z bębenkiem, dzięki czemu nacisk rozkładany jest na większą powierzchnię i nie niszczą bębenka alu więc stalowego też nie zniszczą, bo jest on wytrzymalszy niż alu.

 

Więc:

-kaseta bez pająka + bębenek stalowy - OK

-kaseta na pająku + bębenek stalowy - OK

-kaseta na pająku + bębenek alu - OK

-kaseta bez pająka + bębenek aluminiowy - NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Alu jest mniej wytrzymałe niż stal.

Wcale tak nie jest bo aluminiowy karabinek średnio ma wytrzymałość 25kN przy czym taki sam stalowy ma 18kN ... subtelna różnica. Ramy alu tez są wytrzymalsze od stalowych.

 

Stopy alu sa po prostu miękkie co nie znaczy ze sa słabe.

 

Ja tez juz któryś tysiąc smigam na XT i stalowym bebenku i smiem twierdzić ze wszystko pracuje ok. Alu pająk nawet jak jest miększy od stalowej kasety styka dużo wieksza powierzchnią z bebenkiem wiec nie ma tematu. Odwrotnie to sie kaseta będzie wrzynać w bdenek chyba ze zastosuje sie zszywki ale o tym temat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod uwagę bierzemy tylko opłacalność i kompatybilność to z aktualnych grup tylko DEORE. Przykładowo korby XT (485 zł) nie są 2,57 raza lepsze od DEORE (189 zł). Przy dodatkowych kryteriach lepsza może być wyższa grupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BuyBike

 

Przede wszystkim ile pieniędzy na to kolega przeznacza ??

 

Bo według mnie może to być korba SLX kaseta XT i np. 3 łańcuchy Deore.

 

 

@Biera

 

Potwierdzam, iż nie ma problemu z używaniem kasety XT na stalowym bębenku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli pod uwagę bierzemy tylko opłacalność i kompatybilność to z aktualnych grup tylko DEORE. Przykładowo korby XT (485 zł) nie są 2,57 raza lepsze od DEORE (189 zł). Przy dodatkowych kryteriach lepsza może być wyższa grupa.

Całkowicie się z tym zgadzam. Jeśli nie jeździmy ekstremalnie i nie chcemy za wszelką cenę odchudzać roweru do Deore, a nawet Alivio w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja dodam kilka słów w tym temacie, Moim zdaniem biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny najlepiej wypada osprzęt SLX (XT jest nie wiele lepszy, a sporo droższy). W zeszłym roku w styczniu kupiłem cały osprzęt na SLXsie + 3 łańcuchy LX, zrobiłem na nim już 12 tyś km w każdych warunkach (błoto , śnieg, piach , deszcz)i naprawdę jestem z niego zadowolony, Dodam , że przy następnej wymianie jeżeli nie bedzie mnie stać na XTR to ponownie kupie SLXy, ale zgodzę się z kolegami Spootnick i Odi, że Deore również jest przyzwoitym osprzętem a przy tym sporo tańszym (biorąc pod uwage cenę całego kompletu).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...