Skocz do zawartości

[przerzutka] Kółko dolne zwija łańcuch


BUBUs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nagle pojawił mi się problem, a mianowicie dolne kółko przerzutki tylnej(Deore XT) podnosi się do góry, łańcuch robi się wtedy bardzo luźny i spada on na ramę, ale nadal utrzymuje się na zębatkach. Dzieje się tak, gdy w czasie jazdy przestaję pedałować. Kółko od razu idzie do góry, łańcuch robi się luźny. Wraca dopiero po chwili do normalnej pozycji. Czemu to kółko się tak podnosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa o to chodzi :) to mam kasetę.

myślałem, że "zębatki nakręcane" to coś innego niż wolnobieg :P

 

to co jest powodem? :P

Łożyska piasty mogły się zasyfic lub kilka mogło popękać i blokuje ruch.

Piasta do serwisu lub sam rozbierz i sprawdz, jak masz umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim napędzie na którym przejechałem już 6.000km mam dokładnie to samo-jak przestaje pedałować to łańcuch wręcz leży na ramie.

Powodem tego jest totalnie zużyty łańcuch(naciągnięty)wyrobiona kaseta,środkowa zębatka z korby a zębatka szczególnie dolna z przerzutki(kółeczko z 11ząbkami)wygląda jak zęby od kota-bardzo ostre i szpicate.Mam świadomość że kompletny napęd nadaje się tylko do wymiany ale musze poczekać aż śnieg zniknie,a to może potrwać jakieś pół miesiąca minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardziej od łożysk piasty obstawiał bym łożyska bębenka. Koło może być zatarte wręcz sie nie ruszać a kaseta moze sie śmiało kręcić bo ma swoje łozyska (znaczy bebnek). Moga być to jeszcze kołeczka przerzutki. Jak one sie zatrą będzie ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dostała się woda do bębęnka i pokleiła zapadki.Nie zaszkodzi przy okazji posmarować łańcuch,bo też mogło połapać ogniwa.

 

to chyba najbardziej prawdopodobne. czyli mam zdjąć kasetę, wyczyścić ją w środku i nasmarować?

do tego wystarczy taki klucz: http://allegro.pl/item940239121_klucz_do_odkrecania_kasety_bike_hand_yc_126_2a.html i bacik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...