Skocz do zawartości

[Napęd] Długość wózka


okim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z długością wózka przerzutki. Jak wiadomo np. XT shadow jest dostępny w trzech długościach wózka. Czy te długości mają coś wspólnego z wielkością tarczy, długością łańcucha lub czymś innym, czy po prostu aby zbić wagę??. Proszę o odpowiedź ponieważ jestem zdezorientowany - facet ze sklepu tak mi namieszał że nie wiem jak się do tego odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od wielkości zębatek kasety i korby.

 

 

Nie oznacza to jednak, że wózka średniego nie można zastosować tam gdzie obliczenia wskazują na długi.

Kiedy nie jeździsz na dużych przekosach łańcucha to śmiało można brać średni.

Jeśli jednak lubisz przekaszać łańcuch (jeździć na skrajnych biegach np.: 1x8, 3x2 itp.) warto wziąć długi wózek.

 

Sam mam średni wózek, lecz nie jeżdżę z dużymi przekosami i wszystko działa jak należy, a nawet lepiej niż przy długim wózku.

A to wszystko z racji tego, że przerzutki z krótszymi wózkami mogą pochwalić się nieco większą precyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szczerze mówiąc to powinno być ok. :icon_mrgreen:

Jednak mimo wszystko jeśli to rower MTB to nie zakładałbym szosowej zmieniarki we względu na wytrzymałość.

Wiadomo, że ludzie do DH zakładają szosowe przerzutki, ale można robić wszystko.

 

No chyba, że rower ma być na asfalty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kombinację Tiagra (krótki wózek) + kaseta 11-32 i korba 32?

Mam nadzieję, że wybijecie to z głowy mojemu koledze :). Aczkolwiek i tak woli single speed, ale boję się, że kiedyś może zmienić zdanie.

 

....a jeśli ma trochę $$$ to niech bierze Ultegre 200 gram arcydzieła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A po pierwszej glebie na przerzutkę trochę PLN'ów będzie w plecy.

 

Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania w MTB, chyba że rower jeździ tylko po asfalcie.

Ale nawet do XC to mija się z celem, bo taka przerzutka powinna walić o ramę niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...