Skocz do zawartości

[manetki] jakie gripshfity


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Mój styl jazdy wygląda tak, że jeżdżę 99% po mieście. Na światłach zrzucam na 1 koronkę z tyłu i 2 albo 1 z przodu żeby ostro ruszyć spod świateł i szybko opuścić skrzyżowanie. Nie jestem zainteresowany rozpędzaniem się minutę do 20km/h ruszając z 3x5 czy podobnych przełożeń. Do tego celu najlepiej nadają się gripshifty. Widzę że robi się czerwone to przekręcam manetkę i już mam jedynkę. Nie chcę zmieniać stylu jazdy, ale muszę zmienić manetki, bo te które mam są destruktywne dla dłoni (bąble pod palcami, pęcherze). Jakie gripshifty kupić? W grę wchodzi allegro i właściwie tylko allegro. Tylna przerzutka Shimano Deore LX (low normal, odwrotna sprężyna, naciągając linkę wrzucam wyższy bieg [mniejszą koronkę]), przednia przerzutka Shimano ALIVIO down swing. Z tyłu 8 biegów, z przodu 3 biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jA osobiście jeżdze na Sram Mrx-pro (dla Shimanowskiego 3x8) kosztuja ok 80 zł. Jeśli chodzi o odwrotne sprężyny to tak jak napisał przedmówca będziesz miał odwrotne skalowanie chyba, ze poświecisz trochę czasu i przerobisz takie kółeczko w środku i pozmieniasz tam cyferki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko te, bo gripy robione przez Shimano to chłam.

Nie tylko te.

Na rynku są jeszcze produkty SACHS które są protoplastą manetek Srama. (3x8b)

Co prawda ciężko je dostać ale nie jest to niemożliwe

Dostępne są np. Power Grip Extreme i Neos (które osobiście posiadam – uzywam ich z przerzutką xtr, normalna sprężyna)

A wyglądają one tak: http://fstatic1.mtb-news.de/img/photos/1/3/6/9/8/8/_/large/sachs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare sachsy maja trwalsza gume niz gripy sramolca.

jesli juz musisz wybierac rocket czy attack - trwalosc gumy w rocketach jest lepsza. guma nie jest tak miekka i nie wyciera sie tak szybko.

rockety i attacki maja jeszcze jeden bajer, sprezyne wspomagajaca przerzucanie. grip chodzi lekko, czasami nawet ciut za lekko. w tej chwili uzytkuje dwa rowery, w jednym gripy ze wspomaganiem, w drugim starsze bez i mimo ze wczesniej bylem fanem tego systemu to jednak wydaje mi sie ze konstrukcja bez wspomagania dziala precyzyjniej. nie wiem jednak czy takie mozna jeszcze dostac. ten typ mechanizmu posiadaly np stare wersje attackow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze konstrukcja bez wspomagania dziala precyzyjniej. nie wiem jednak czy takie mozna jeszcze dostac. ten typ mechanizmu posiadaly np stare wersje attackow.

może precyzyjniej ale tak twardziej co mi się podoba. też te manetki były lżejsze. kiedyś modyfikowałem takie Attacki obecnie skończyłem 7.0 o identycznej budowie:) do 113g na pewno się da zjechać. 113g z normalnymi gumowymi chwytami nie żadnymi gąbkami ;)

przy okazji starsze Attacki bez wspomagania chyba mógłbym jeszcze dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...