Skocz do zawartości

[dodaj odpowiedz] zasloniete pole tresci


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

W pracy uzywam IE, od jakiegos czasu, przy dodawaniu dopowiedzi mam zasloniete pole tresci wiadomosci przez pasek zadan ‘tresci wiadomosci’.

 

Wyczyscilem cookies, temp i nic.

Wklejanie z worda jest lekko frustrujace.

 

Macie jakies pomysly jak sobie z tym poradzic?

 

Nie jestem IT men. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całe forumrowerowe wysypuje się bardzo często. Często ładuje się w połowie, często poszczególne elementy nakładają się na siebie itp. Winą prawdopodobnie jest duża objętość stron w połączeniu z niechlujnym kodem, co w przypadku tak rozbudowanych stron zdarza się nadto często. U mnie wystarcza odświeżenie strony, czasem po 2-3 razy, aż wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

'niechlujny' to pojęcie tutaj trochę lajkowate, bo kod strony jest ok. Winą jest brak standardu przegląderek IE. U siebie w szkole na starych kompach, gdzie jest IE6, też mam problemy z wyświetleniem, na safari jest już prawidłowo, natomiast w domu, gdzie regularnie aktualizuję oprogramowanie, wszystko działa prawidłowo na IE8, FF.3.5 i Opery 10. Temat był poruszany. Istnieją dodatki do tego forum informujące o niezgodności przeglądarki internetowej - przestarzała wersja. Język html, xhtml oraz CSS rozwija się bardzo szybko i już niedługo zostaną wprowadzone nowe znaczniki standardowe, których IE nie będzie obsługiwało z powodu "bo nie". Poza tym, jak zapewne kolega od 'niechlujstw' wie, IE nie trzyma żadnego standardu, także trudno wymagać, żeby przeglądarka wyświetlała cokolwiek prawidłowo.

 

Sprawa standardu wygląda tak, że kiedyś kod html/css nie był aktualizowany tak często, dlatego nigdy nie było problemów ze stronami. Czasy się zmieniły, technologia poszła do przodu.

 

Obecenie, z punktu widzenia standardów, wypadają Opera i Chrome (100%), FF (93%), IE (40%). Niechlustwo microsoftu kolego, a nie kodu.

 

Poza tym, gdyby kod był 'niechlujny' to za każdym razem strona by się źle wyświetlała sporej liczbie użytkowników. To, co opisuje chris, to tylko kwestia aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...