Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] instrukcja wymiany oleju w RST Lunch


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ;)

 

Mam pytanie odnosnie wymiany oleju i samego oleju do amortyzatora rst lunch.

mogłby mi ktos napisac krok po kroku jak rozebrac i złozyc z powrotem ten widelec???? :P

i jaki olej powinienem wybrac??? :P

musze go rozłozyc poniewaz miałem wyciek i amor prawie juz nie chodzi...

 

z góry dziekuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Damian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję 130 mm RA.

 

Nie wiem, jak u Ciebie jest ale wydaje mi się, że z lewej strony ( jak siedzisz na bike ) to powinieneś mieć sprężynę. U mnie sprężyna była smarowana smarem. Nie miałem problemów, aby mi coś ciekło. Z tego co mi wiadomo to olej w tym amortyzatorze znajduję się w tłumiku. Ty masz go od nowości czy kupiłeś używany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nowosci :)

ale prawa strona trzyma ładnie tylko z lewej cos wycieka... własnie cos takiego jak smar :)

myslałem ze taki jest ten olej to amorów rowerowych :D

 

 

czyli w lewej jest sprezyna ze smarem a w prawej olej z tłumikiem... tak??? :P

 

no dobra.. a jak rozkrecic lewa strone tego amorka? sa tam jakies komplikacje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli w lewej jest sprężyna ze smarem, a w prawej olej z tłumikiem... tak??? :) "

 

Tak, tak.

 

smar wycieka ? hehe, dziwne troszkę bo ten smar jest gęsty trochę. Ale nie przeczę, może masz jakiś dziwny przypadek.

 

Rozebrać jest dość łatwo : odkręć tą plastikową "beznadziejną" śrubę. Podobno rst ma do tego podobno specjalny klucz, ale tu jest Polska, więc się myśli i kombinuje. Jak nie masz pomysłu to napisz na priv, powiem Ci jak i co zrobić żebyś nie popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

nie chce zakladac nowego tematu bo moje pytanie jest podobne z tym wlasnie.

chcialem wymienic olej w moim rst i poszedlem po porady do okolicznego sklepu, a tam pan mi powiedzial ze moj model nie ma oleju w srodku tylko same sprezyny i nie potrzeba u mnie tego robic(wymieniac oleju - jedyne co radzic do dodac do srodka troche smaru) jak wyjalem moj amorek z goleni to sa dwie rozne od siebie rurki i z jednej jak by wyciekala jakas maz (domyslam sie ze to stary olej) no ale pan w sklepie powiedzial ze NIE . dodam ze jestem w UK a tu jest takich kilku fachowcow co sie nazywaja fachowcami a maja to tylko i wylacznie na papierku... wiec jak to jest chlopaki i dziewczyny, mam ten olej czy nie??? dolaczam zdjecia do pomocy. moj amorek to RST CAPA TL amorek pochodzi od roweru diamond back i ma okolo 7-8 lat.

mam tez pokretla tylko ze nie mam jak ich odkrecic a po takim czasie to sie troche "zaczopowaly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jestem w domu..hmm no ok nie znam sie az tak a dopiero rozpoczynam racznkowac w mechanice rowerowej, ale zgubilo mnie 2 rozne rurki te co sa na zdjeciu. no ale ok. dzieki. smarowac slizgi czyli te rurki co sa w gornej czesci zdjecia te srebrne :)

wielkie dzieki za pomoc

hmmm ale mam drugi rowerek w Polsce a tam mam amorek marzochi wiec moze by tam wymienic???

 

w sumie to mam kolejne pytanko otoz mam drugi taki sam rower tylko ze z mniejsza rama i kupilem go za male pieniadze zeby sie troche podszkolic mechanice rowerowej i tam z kolei amortyzator nawet nie drgnie! czy to oznacza ze mam go wymienic? bo watpie zeby jakas smara moglaby tu pomoc.

z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...