Skocz do zawartości

[rower] MTB do 2500zł dla 120kg


Rekomendowane odpowiedzi

Przygoda z rowerem skończyła się 2 lata temu. Przesiadka na auto dodała mi 10-12kg wagi. Ważyłem w granicach 108-110kg i latałem na Kona Caldera. W tej chwili waga to 120-122kg - wzrost 179cm. Szukam roweru mocnego do jazdy po mieście w 60%, lasu 30% i 10% na coś tam zostaje :-)

 

Z tematu rowerów dawno wyszedłem więc proszę traktować jak laika :icon_confused:

 

Zaznaczam, że Caldera miała ramę 18" i nie była dla mnie zbyt wygodna. Krocze niby odpowiedni odstęp od ramy ale pozycja niewygodna. Myślę, że teraz będę chciał kupić ramę 19". Czekam na propozycje mocnych rowerów.

 

Zaznaczam, że pomimo wagi nie jestem jakoś zbytnio ociężały fizycznie gdyż przez połowę życia uprawiałem sporty i coś z tego zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale tu max ram to 18" co spowoduje znaczne wyciągnięcie sztycy co zmniejszy sztywność ramy i może przy tej wadze spowodować wygięcie sztycy bądź złamanie. Obawiam się, że będzie mi tak samo niewygodnie jak na Calderce.

 

Jeżeli chodzi o Unibike Expert to boje się o te cienkie aluminiowe rurki, z których zrobiona jest rama :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Dla jasności Unibike bardzo by mi odpowiadał bo to konkretny sprzęt za odpowiednie pieniądze lecz skusi mnie do niego tylko to jeżeli ktoś napisze, że ma podobne gabaryty i rower sobie radzi. Wracając do Kony to nie wiem czy Caldera ma słabą czy mocną ramę ale ogólnie Kona robi mocne rowery i tym można się zasugerować.

 

Zupełnie poza tematem to dlaczego twierdzisz, że Caldera wcale nie jest mocna?? Moim zdaniem jeżeli utrzymała moje 110kg ciało w całości i nie połamała się to można powiedzieć, że rama to solidny sprzęt. Jedynie standardowe tarcze nie dawały rady ale po zmianie było już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam model Kony w kategorii "Clydesdale" to był Hoss. Ale cena o 1000 wyższa niż zakładasz.

GT miało zawsze renomę wytrzymałych ram. Może po prostu Lawinka?

 

Oczywiście jeżeli to ma być w ogóle góral - 60% miato, 30% las = cross jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie poza tematem to dlaczego twierdzisz, że Caldera wcale nie jest mocna??

Napisałem "przesadnie mocna" , czyli do cięższych zastosowań, do normalnej jazdy 110 kg. spokojnie wytrzyma.

Co do Unibike, ktoś na forum ma Flite (taka sama rama) trzeba by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że dyskusj typu "moze cross" mnie nie interesują. Ja jestem zainteresowany rowerem do jazdy po nieutwardzonym terenie. Na początek będzie to miasto w 60% żeby złapać kondycję lecz po ok 2 misiącach pedałowania ok 5 dni w tygodniu rower będzie ciężej eksploatowany tj. w cięższym terenie (lasy, korzenie itp.) Oczywiście po 2-3 miesiącach moja waga się zmieni i zmiejszy do ok 110kg albo i mniej. Trzeba wziąć to pod uwagę. Rower musi utrzymać takiego "klocka" przez ok 2 miesiące. Może jakieś propozycje z KTMa, może Gianta. Giant Terrago chyba model 2003 to był dla mnie ideał pod względem wygody :-) Może jakiś Author. Nie to żebym nasze rodzime produkcje odstawiał na dalszy plan ale niestety Romet nie kojarzy mi sie dobrze, Unibike już pisałem, Merida poprostu mi sie nie podoba. Czekam na dalsze typy i dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 105 kg. Miałem ten sam problem 2 lata temu przy wadze 110 kg. Kupiłem wtedy Krossa A6 model 2007/08. Spisywał się bardzo dobrze także ku mojemu zaskoczeniu. Jeździłem po górach, a także kilka maratonów. Żadnych negatywów.

Później kupiłem ramę FUJI Tahoe SE i zbudowałem nowy rower na lepszym osprzęcie. Rama Fuji bardzo mocna. Też byłem bardzo zadowolony, a przejechał kilkanaście maratonów i sporo w górskim trudnym terenie. Teraz przesiadłem się na 29era mój GF, na dziś po 1000 km rewelacja, a wnioski pozostałe po przejechaniu sezonu.

 

Jeszcze jedna uwaga. W Krossie i Fuji miałem powietrzną Torę. Ciężkawa trochę (ale cóż to do mojej wagi), ale spisywała się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy ważyłem > 100 kg zaczynałem na Krossie Vision i ta rama była miękka, następnie przesiadłem się na poprzedni model Unibike Flite (Expert), jeździłem przez rok bez problemów (tylko teren) sztywność ramy OK. , Tora to duży atut przy wadze bikera > 100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tym: http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/262/Giant.Terrago.2.Disc/

 

oczywiscie zmieniłbym widelec na ROCKSHOX TORA 318SA.

 

Czy to utrzyma takiego "byka" jak jak? przypominam 120kg.

 

Nie ukrywam, że na terrago jezdziło mi sie najlepiej w życiu, choć byłem wtedy dużo lżejszy. Pamiętajcie intersuje mne wytrzymałość ramy - szkoda, że producenci nie podają takich danych dla jakiego jeźćca jest ona wykonana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrążony-człowieku

Tego nie kumam niestety człowieku.

Może jakiś przykład Garego, a może ktoś chętny o napisaniu czegoś o Giancie wskazanym przezemnie.

 

na razie widzę, że każdy user wskazuje na inną markę rowerów więc zakładam, że połowa sugieruje się jakimiś osobistymi przesłankami a nie prawdziwymi parametrami roweru. Każda z informacji jest dla mnie cenna ale na razie szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki żarcik hollowman po polskiemu wydrążony człowiek.

Giant powiem ci szczerze mam sentyment do tej marki

Te Terrago wizualnie prezentuje mi się średnio ale wygląda na solidne

sorki za wywody w strony innych firm.

Wiesz co myślę jak kupisz Gianta na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakobs napisał trafnie, że większość producentów robi ramy do 100 kg i o tym nigdzie nie pisze. Mam na myśli standartowe rowery MTB. Choć są to ramy bardziej i mniej solidnie wzmocnione, lżejsze i cięższe... A piszący tu mogą Ci jedynie sugerować własne doświadczenia z różnymi rowerami. Także logiczna wydaje się propozycja Treka i GF z dożywotnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki żarcik hollowman po polskiemu wydrążony człowiek.

Giant powiem ci szczerze mam sentyment do tej marki

Te Terrago wizualnie prezentuje mi się średnio ale wygląda na solidne

sorki za wywody w strony innych firm.

Wiesz co myślę jak kupisz Gianta na pewno będziesz zadowolony

 

hehehe no co Ty dobrze, że dajesz inne firmy. Wiesz terrago było super wygodne (dobra pozycja) i tyle ale nie jest przesądzone ze to musi być ten :-)

 

PS. hollowman to od filmu człwowiek widmo (hollow man) ;-) lubię ten film :-p

 

edit:

 

co Wy na to? http://www.ssc.pl/trek2009/6300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Garym ciągałem swoje 85 kg i bonus w sakwach (bez brudu 22,5 kg, później nie wiem) i dał radę. Trek całkiem fajny (z malowaniem Pearl White/Gloss Black baaaardzo mi się podoba), tylko Dart jakoś nie budzi mojego zaufania, co nie znaczy że jest do bani. Ot, takie moje obawy.

Ktoś gdzieś wspomniał o GT Avalanche - model 1.0 Disc jest całkiem fajny, a ramy raczej solidne

 

http://www.e-busola.pl/gt-2009-rower-gt-avalanche-1.0-disc--o_l_7417.html (lub o złotówkę tańszy http://www.sport-system.pl/rower-gt-avalanche-1-0-disc-2009.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh dobra wiadomość dla mnie. ważyłem się na zepsutej wadze. ważę 109kg :-) a nie jak wcześniej podawałem 120. mam nadzieję, że rowerki nie będą trzaskać pod moim ciężarem :-)

 

http://www.ssc.pl/trek2009/6000.html - to rower do którego chętnie zrobię przymiarkę. może polecicie jakiś sklep. nie ukrywam, że najbardziej by mi odpowiadało woj podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jestem. wczoraj kupiłem Giant XTC 3 - 2009. Dziś była jazda próbna. Wypadło średnio bo przeszkadzał spory wiatr no i ból tyłka (2 lata bez roweru) dał się we znaki po ok 5km. Jeżeli będzie ktoś zainteresowany to za kilka dni zamieszczę pierwsze wrażenia z jazdy. Już dziś mogę napisać, że bałem się o hamulce Gianta - błąd zatrzymują moje 107kg wagi idealnie - modulacja dobra. Nie mam się do czego przyczepić. Jak ból tyłka minie napisze coś więcej w oddzielnym już temacie.

 

http://img412.imageshack.us/img412/2345/dsc0002lp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...