Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę chyba wypadłeś z obiegu ;)

 

Veloce i zresztą wszystkie grupy Campagnolo są droższe od Shimano. Takie Veloce cenowo można by porównać do 105/Ultegry, a trzecią od góry grupę Chorusa spokojnie do DA. Także cenowo Campa się ceni bardzo, choć jakościowo stoi w większości elementów także na bardzo dobrym poziomie.

 

A teraz dla czego nie Veloce/Centaur/Athena/Potenza. Te grupy mają skopany mechanizm w klamkomanetkach oparty na plastikowej zębatce indeksu, o którą zahacza także plastikowy pazur dźwigni zmiany biegów. To powoduje, iż następuje dość szybie wytarcie się tych elementów i manetka zaczyna przepuszczać linkę. Dzieje się tak po przejechaniu ok. 10/15 tyś. km. Jest na to lekarstwo i można ten pazur zrekonstruować, ale czy tak powinno być w manetkach za 500/800zł? Dopiero wyższe grupy od Chorusa w górę, oparte są na mechanizmach całkowicie metalowych do których dodatkowo można kupić części zamienne, czego nie da się zrobić w niższych grupach i skazani jesteśmy na wymianę całego body. To jest główna przyczyna słabszej jakości niskich grup Campy. Najlepiej ekonomicznie zrobić tak, że cały osprzęt dać tańszej Atheny/Potenzy, a tylko klamki Chorusa (1kzł). Dodatkowo by uniknąć kupna bardzo drogich kaset (Chorus 11s ok. 450zł) można wejść w bębenek Shimano i zakładać tanie kasety Shimanowskie 11s. Wszystko ze sobą działa :) Jeśli chodzi o resztę to Campa stoi na bardzo wysokim poziomie i chyba niewiele jest elementów do których można byłoby się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba wypadłeś z obiegu

 

Czy aby na pewno? Niewiem jak ceny wygladaj w polsce ale ponizej masz linki do zestawow w uk( pierwsze lepsze ceny ktore wyszly mi z google). Wiec nie mozesz porownac ceny ultegry do veloce.Dodam ze nie mam zamiaru sie tu o nic sprzeczac. Co do tego co napisales ze Veloce klamkomanetki umieraja po 11 tys. km, nie moge sie zgodzic. Tygodniowo robie 200km + na veloce, rower mam 2 lata. Czyli zrobilem na nim grubo ponad 20 tys km. Bez zadnej wymiany, czegokolwiek z grupy veloce. Pewnie masz racje ze sa tam plastikowe czesci aczkolwiek moje dzialaja swietnie. Nic sie nie psuje. Biegi regulowalem zaraz po zakupie roweru i od tego czasu nic nie dotykalem. Teraz tylko czyszcze, smaruje i jezdze. Niewiem skad te informacje ale wyglada na to ze moj musi byc wyjatkiem. Kolega Anekito pytal o rower uzywany i konkretnie 105, ja napisalem swoja alternatywe. Nie kazdy musi sie z nia zgadzac. A temat typu wyzszosc shimano nad campa i odwrotnie w ogole mnie nie interesuje. Napisalem swoje prywatne odczucia z zycia wziete z pierwszej reki, nie wyczytane gdzies z sieci Jesli chodzi o campe lubie ja za to ze posiada 2 osobne zapadki do biegu w gore i w dol. W shimanoo przesowa sie klamke w prawo lub w lewo. Mi osobiscie to nie odpowiada, ale to moje wlasne odczucie.

 

pozdrawiam

 

 

http://www.probikekit.co.uk/cycling-groupsets/campagnolo-veloce-compact-groupset-34/50-2015/11083074.html?utm_source=googleprod&utm_medium=cpc&utm_campaign=gp_cycling&affil=thggpsad&switchcurrency=GBP&shippingcountry=GB&lowstock=true&gclid=CID5o-uNz8wCFdUy0wodYdIEqw&gclsrc=aw.ds&dclid=CJSP5uuNz8wCFaJR2wodKgYBEA&variation=11083096

 

http://www.wiggle.co.uk/shimano-105-5800-groupset/

 

http://www.wiggle.co.uk/shimano-6800-ultegra-11-speed-groupset/

Edytowane przez jacenty02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Shimano są osobne dźwignie dla biegu w górę i w dół. By zrzucić na niższą zębatkę - pyka się w bok w małą dźwigienkę, na wyższą zębatkę - pyka się w bok w klamkę. Zawsze w jedną stronę. Zawsze do wnętrza. Jedna dźwignia zmiany biegów jest u Srama, gdzie klamka służy wyłącznie do hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Shimano są osobne dźwignie dla biegu w górę i w dół. By zrzucić na niższą zębatkę - pyka się w bok w małą dźwigienkę, na wyższą zębatkę - pyka się w bok w klamkę. Zawsze w jedną stronę. Zawsze do wnętrza. Jedna dźwignia zmiany biegów jest u Srama, gdzie klamka służy wyłącznie do hamowania.

 

Masz racje. Zle sie wyrazilem. Widac dawno nie uzywalem shimano ze nawet dokladnie zapomnialem jak to opisac. Przepraszam moj blad. :thanks:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ostatnim czasie nie mam możliwości żeby jeździć zbyt często więc jak już idę to robię większy dystans, przykładowo jak miałem czas to robiłem kilka razy w tygodniu po 35 km a teraz jak idę to sumuje się ten cały przebieg tygodniowy zwykle na 2 wypady ale wtedy jak często jeździłem również miewałem problemy z bolącym tyłkiem ale nie tak jak teraz że również klejnoty... pewnie droga też ma na to wpływ a jak wiemy a przynajmniej z mojego doświadczenia ciężko jest zrobić taką trasę gdzie chociaż raz by się nie wpadło na jakieś dziurska nie do ominięcia. 

Siodło u mnie jest w poziomie, praktycznie maksymalnie w przód, jak siadam to noga w kolanie na pedale w dolnym położeniu jest lekko zgięta i z tego co wiem to tak jest ok. Zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości czy aby ta moja rama nie jest za duża na mój wzrost... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty, zajżyj na forum szosowe to uzyskasz dokładnie te same informacje na temat Power Shifta, kilkanaście tyś. km i pazur się ściera przepuszczając biegi. Ale... czy ty masz Power Shifta? Starsze modele Veloce miały Ultra Shifta i być może ty masz takie klamki, a to zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu złożyłem pierwszą szosę. Po 2 tygodniach jeżdżenia dostałem konkretnego ataku dyskopatii. Pierwszego od 5 lat. Do tej pory się z tym zmagam :( Skracałem, podnosiłem mostek, kombinowałem z wysokością siodełka. Wszystko na nic. Na chwilę obecną prawie w ogóle nie jeżdżę na żadnym rowerze. Wcześniej 2 lata jeżdżenia trekingiem, codziennie dojazdy do pracy ok 2x 15km, czasem trasy po 160km. Bez problemu. Po pierwszych poważnych problemach z kręgosłupem 7 lat temu zacząłem bardziej o niego dbać: od 5lat 2x w tygodniu joga, rozciąganie. Niestety jak na razie na szosę to za mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kręgosłupem nie ma żartów, potrafi dawać takie dolegliwości ze człowiekowi może się wydawać że zaraz zejdzie z tego świata... pytam bo nie wiem czy ryzykować dalej aż dostane jakiegoś ataku w czasie jazdy że spadnę z bicykla czy dać sobie spokój, ostatnio zacząłem jeździć więcej w górze ale tak to jest jak się ma taki rower to kusi żeby jeździć w dolnym chwycie :P ja od tamtego roku dopiero i w sumie to jestem jak na razie pod względem przejechanego dystansu amatorszczyzną i tak się zastanawiam czy to od roweru czy co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, kupiłem używaną szosę. Pomóżcie z identyfikacją kół bo naklejki są pozrywane.

Takie charakterystyczne niebieskie piasty które gdzieś już widziałem. Wydaje mi się ze to jakieś podstawowe shimano no ale teraz nie mogę znaleźć takiego modelu.

 

 

post-126536-0-55087700-1465104702_thumb.jpg

post-126536-0-70162500-1465104712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam mały problem. Kupiłem takie manetki http://allegro.pl/sh...item=5885815415 http://allegro.pl/sh...item=5885815366 i niestety po zamontowaniu manetka obraca się razem z śrubą. Jak temu zaradzić. Co źle zrobiłem ? I jeszcze jedno pytanie. Posiadam hamulce dura ace i braknie mi elementu zaznaczonego na zdjęciu https://zapodaj.net/...15c974.jpg.html Da się to kupić ? Z góry dzięki za pomoc   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na te klamkomanetki, tam jest taki plastikowy pazur, który się ściera i biegi przepuszcza. Dzieje się to po ok. 10 tyś. km. Ale nie ma też tragedii, można go odbudować kawałkiem cienkiej blaszki i dobrego kleju. Ja tak śmigam już z 5 tyś. i trzyma wszystko dobrze.

Reszta pewnie ok, blaty korby 50/34 mogą być małe na płaskich terenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry do jazdy, spokojnie. Jedynie dopasowanie przełożeń może ci nie odpowiadać jeśli mieszkasz na płaskich terenach, ale z tym po zajechaniu kasety/zębatek korby sobie już poradzisz kiedyś. Plusem jest napęd Campy 10s który jest tani w porównaniu do 11s. Kasetę Veloce dostaniesz za ok. 150/180zł, a te są naprawdę wytrzymałe. Koła to niewiadoma, ale może nie będzie źle. Szkoda jedynie, ze tylne ma dziwaczny zaplot. Generalnie fajny rowerek jak za 2 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A moim zdaniem właśnie kompakt jest bardziej uniwersalny, ile razy by tak naprawdę używał 53x11 ?  Przecież do kompakta może sobie dopasować odpowiednią kasetę i będzie ok.

 

Jakbyś napisał pół-kompakt to bym się zgodził. W przypadku kompaktu niestety nie masz racji, nadaje się w góry, a na płaskim jest irytujący i nie pisze tu o kimś nawet średnio wytrenowanym tylko przeciętnie. Zobacz w jakim stanie można kupić uzywane kompakty, co drugi ma zjechaną 50-tkę a 34 jak nowa, bo nadaje się ...... jak ktoś ostatnio napisał do ruszania. Tu nie chodzi o używanie 53/11, tylko o stopniowanie i częstotliwość zmiany tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...