Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] U-lock czy łańcuch


dahek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić zabezpieczenie i tak jak w temacie co lepiej kupić u-lock czy łańcuch, co się lepiej sprawdza, co jest bardziej poręczne, jakie firmy są warte uwagi, a może jeszcze jest inna dobra opcja zabezpieczenia roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ulock ze względu na wagę (łańcuchy te które miałem w rękach były ciężkie jak cholera), a co do poręczności to pewnie lepszy łańcuch ale jak kupisz odpowiednio dużego ulocka to też raczej będzie ci ciężko znaleźć takie miejsce gdzie nie da rady się przypiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić zabezpieczenie i tak jak w temacie co lepiej kupić u-lock czy łańcuch, co się lepiej sprawdza, co jest bardziej poręczne, jakie firmy są warte uwagi, a może jeszcze jest inna dobra opcja zabezpieczenia roweru?

Musisz odpowiedziec sobie na pytanie gdzie zostawiasz rower i ile ma stać.

Jesli sa to te samie miejsca praca/uczelnia itp i to samo miejsce zaczepienia(barierka itp) to warto by zmierzyć element do ktorego bedziesz przypinał i spraw sobie odpowiedniego u locka, takiego ktory zmiesci sie w barierce, nie bedzie za krotki itp (u locki sa pewniejsze i lzejsze)

Ja mam lancuch kryptonite i z faktu ze zapinam rower w roznych miejscach zdecydowalem sie na taki zakup a nie inny.

Lancuch generalnie lezy w pracy, ale zdaza sie go przewiezc na plecach, wazy ok 3kg. Pozatym przydal sie na wielu wyjazdach-nietypowe miesca do ktorych trzeba sie przypiac.

Generalnie roweru nie zostawiam poza praca nigdzie na dluzej. Jakis czas temu widzialem filmik jak gosciu testowal lancuchy roznych firm. Szybko mu szlo... ;/ ale z takimi nozycami po miescie raczej nikt nie paraduje byly raczej metrowe albo lepiej.

Firmy jakie polecam to Kryptonite, nie slyszalem niczego zlego o Magnumlock (OnGuard) to chyba dobrze :)

Plus jakas linka 10mm do przedniego kola jesli nie bedzie Ci sie chcialo go wypinac i przypinac do tylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nieźle postarać, żeby upaść na łańcuch. Przy kilku glebach zawsze upadałem tak, że główną siłę przejmowały dłonie albo biodra/uda. Ale nie będę nikogo przekonywał. Mi tak wygodnie i uważam to za dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

post pod postem i troche archeologia ale tak myślałem jakoś i mnie naszło.

jakby taką blokadę (przykładowo)

http://www.moto.allegro.pl/item999347513_oxford_blokada_tarczy_na_tarcze_titan_10mm.html

zakładaną na tarcze do moturu założyć na blat od korby.

kradziej nie ujedzie bo sie w łańcuch wkręci, niektóre to nawet jeszcze wyć zaczynają jak sie poruszy nimi gwałtowniej, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmie rower pod pachę i zniknie za rogiem :D

Albo poprowadzi go, dla niepoznaki, z lekko uniesionym tylnym kołem, znikając w ciemnej bramie, a tam, przy pomocy odpowiednich narzędzi zbrodni, dokona czynu haniebnego i odjedzie w siną dal, lub co gorsza od razu potnie rower brzesczotem i prosto z ciemnego podwórka uda się w kierunku skupu złomu, celem dokonania transakcji wymiany naszego dziecka drogocennego na blaszaki, za które kupi w pobliskim sklepie wino, umysł upajające i podsuwające do pustej jego głowy pomysły, o zgrozo, podobnego typu, o charakterze, na wskroś, kradziejczym ...

I interes kręci się dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam rozmyslam o kupnie zabezpieczenia i bedzie to najprawdopodobniej U-lock firmy Kryptonite. Jednak chcialbym sie dowiedziec jednej rzeczy. Wszedze podawane sa wymiary tych zabezpieczen, ale co to sa za wymiary? Calkowite czy jest to wewnetrzny wymiar ucha? Bo jesli calkowity, to taki New York Fahgettaboudit ma 153 mm - 18 mm (srednica preta) - 30 mm (srednica zamka na oko) to wychodzi, ze ucho wewnetrzne ma okolo 10,5 cm... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z U-Lockiem i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o przewożenie ustrojstwa to zawsze za pasek od spodni przekładam i jeździ się bez problemów. Z łańcuchem nie mam doświadczeń więc się nie wypowiem. Jeżdżę w różnych miejscach i w zasadzie nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do przypięcia (mój model ma bodajże około 30cm długości). Czasami trzeba się przejść 100 metrów i znaleźć miejsce ale to w zasadzie nie jest dla mnie problem wielki. Wada jest taka że często trudno przypiąć ramę i koło jednocześnie. Tak czy siak polecam U-locka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kryptonite evo mini oraz słusznej długości linkę stalową. Linką obwiązuję koła a kłódką przypinam ramę.

Wady:Kryptonite mini czasem okazuje się za krótki, szczególnie w kontakcie z bardziej staroświeckimi latarniami.

Nie w każdą kieszeń mieści się linka.

Zalety:Kłódkę można jak np. invidius przełożyc za pasek.

Czas walki niewprawionego złodzieja z zabezpieczeniem wynosi przynajmniej 10krotnośc czasu przypinania

U-lock (nawet sparowany ze stalową linką) jest lżejszy i mniej gabarytowy niż solidny łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od roku używam U-locka - Trelock LL 400. Ma tą zaletę, że w zestawie jest taki sprytny uchwyt na sztycę zmieniający U-lock w bagażnik z "ładownością" 10kg. Dla niektórych to może być profanacja ostrego ale uważam, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. U-lock jest wystarczająco długi - swobodnie można nim przypiąć rower do bardziej fikuśnej kraty, balustrady, grubszego słupa, a w transporcie jest zupełnie niekłopotliwy. Jeśli ktoś chciałby takiego Trelocka kupić to polecam rozejrzeć się za nim na niemieckim ebayu - mnie się tam udało kupić nieco używany za połowę ówczesnej polskiej ceny. Niedawno, z myślą o pewnej wyprawie dokupiłem długą linkę Kryptonite grubości 10mm - taką z dwoma oczkami na końcach do zakładania na u-lock. Mam zamiar tym spinać z rowerem wszystkie elementy przyczepki extrawheel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na zabezpieczenie. Planuję kupić coś za ok 150 PLN i mam kilka pytań, ponieważ zabezpieczeń nad którymi się zastanawiam nie ma na miejscu w sklepie.

1. http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_ZAPI%CACIE+EVOLUTION+MINI.html?PT=53109765&PZTA=8&HNT=T&PD=53010881&WSZDZ=T - Kryptonite EVOLUTION MINI - czy ono jest bardzo "mini" tzn czy pozwala na prawidłowe przypięcie roweru do stojaka?

 

2. http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_U-LOCK+KRYPTOLOK+2+LS.html?PT=53097037&PZTA=8&HNT=T&PD=53010881&WSZDZ=T - jakie jest w porównaniu z powyższym.

 

i łańcuchy: terlock BC 340, trelock MS 200, 888 (?) BBL-14.

 

Które z tych zabezpieczeń jest najpewniejsze względnie co w podobnej cenie mogę kupić. Czytałam czego używacie, więc jestem najbliższa zakupowi pierwszego, lecz opcja mini mnie niepokoi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Ulok Kryptę - szarą, ale nie tą z drugiego linku tylko wersję standard, czyli ciut krótszą od pokazanej wersji long, po upuście cena w zaprzyjaźnionym sklepie 135 zł.

 

Ulok jest ciężki, klekocze jeśli wozimy luzem, np na kierownicy, przeciąża plecak, kosi torbę. Uchwyt dołączony w zestawie jest dobry ale trzeba go z wyczuciem obsługiwać i mieć gdzie dopiąć - holender damka - nie ma gdzie z sensem. Ale holendry mają bagażniki z ekspanderem i tam jest na ulok super miejsce.

 

 

Nie zamieniłbym swojego na nic innego.

 

Często spinam ramę i kawałek przedniego koła, dlatego muszę mieć taki rozmiar. Ulok jeździ na torbie, jej pasku, przy prawym biodrze, ale jeżeli torba jest pusta to się potrafi obsuwać. Trzeba uważać żeby nie przyfasolić w coś takim ulokiem między autami. No i damskie biodro miękkie gładkie nie koniecznie lubi się z ulokiem.

 

Jak nie mam torby to wpinam go wewnątrz swojej wielkiej ramy. Uchwyt wymaga słyszalnego pyknięcia, keżeli nie puknie zapadka to ulok potrafi wypaść w czasie jazdy na ulicę. Wyjęcie z uchwytu wymaga delikatnych ruchów wajchowych całym ulokiem żeby się po mm wysunął z ciasnego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...