Skocz do zawartości

[anodowanie] za pomoca Coca Coli i AC/DC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Z tej wiedzy której polizałem w zamierzchłych czasach na polibudzie do anodowania alu. konieczna jest odpowiednia kąpiel i technologia. Firma do której wysyłam części z alu. do anodowania liczy ok. 8,-zł za kilogram części anodowanych więc nie jest to takie niskobudżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aluminium da się anodować w prawie domowych warunkach, można użyć kwasu do akumulatorów (ale trzeba go rozcieńczyć), odpowiedniego zasilacza/transformatora (potrzebna regulacja napięcia, gdyż podczas procesu trzeba stosować odpowiednią gęstość prądu A/dm2 powierzchni przedmiotu). Czas tworzenia powłoki, którą da się zabarwić to około 1 godzina. Do barwienia można użyć specjalnych barwników, albo barwników do tkanin (które niestety strasznie długo łapią), no i oczywiście jest jeszcze alizaryna tylko że to tylko jeden kolor. Uszczelnianie powłoki - w gorącej (wrzącej) wodzie, ale jeśli element nie styka się z niczym innym to można uszczelnić pory przez położenie warstwy bezbarwnego lakieru. Efekty są niestety gorsze niż w anodowni (ja poprzestałem na zrobieniu paru detali, z czego najlepiej wyszły boostery do v-;). W pobliżu Warszawy jest anodownia w Ursusie (nie pamiętam nazwy ale można znaleźć w googlach). Poanodowanie np. korb na czarno to 20zł (nieoficjalnie płacone). Owe korby wytrzymały ze 2 lata bez żadnego śladu po bucie, podczas gdy na korbach Shimano Deore przetarcia pojawiają się po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Anodowanie w domu jest trudne i dość niebezpieczne (kwasy, prąd o wysokich natężeniach itd). Można to w zakładzie zrobić za grosze. Ja anoduje w warszawie w firmie Anodal. Z tego co wiem jakaś anodownia która da rade np z ramą jest jeszcze w kielcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Anodowanie w domu jest trudne i dość niebezpieczne (kwasy, prąd o wysokich natężeniach itd). Można to w zakładzie zrobić za grosze. Ja anoduje w warszawie w firmie Anodal. Z tego co wiem jakaś anodownia która da rade np z ramą jest jeszcze w kielcach.

 

A jakie ceny daje ta firma Anodal?

 

Co do anodowania ram to proszę popatrzcie na to: http://www.e-bikerzone.com/Newsy/Sprzet-52

 

W komentarzach jest napisane, że rama anodowana w Czeladzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - żyjemy w UE. Językiem urzędowym UE jest między innymi angielski oprócz tego żyjemy w świecie, w którym istnieją takie "cuda" jak tłumacz Google, który potrafi tłumaczyć w miarę dobrze całe strony www.

 

Inną kwestią jest to, że we współczesnych czasach głupotą jest ograniczanie się do korzystania wyłącznie z wiedzy i informacji zawartych w internecie po polsku oraz np. robienia zakupów w naszym kraju, skoro korzystanie z anglojęzycznych stron jest możliwe (a jak pisałem wyżej język nie stanowi większego problemów - ja w swojej pracy licencjackiej korzystałem z artykułów rumuńskich nie znając w ogóle tego języka). Ludzie wykażcie trochę inicjatywy i inteligencji w korzystaniu z internetu;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...