Skocz do zawartości

[klucz] dynamometryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Klucze wychylne sa bardzo niedokladne a dla aplikacji rowerowych zupelnie sie nie nadają.

Proszę nie generalizować. Istnieją atestowane klucze wychylne, których wskazania można uznać za wystarczająco wiarygodne.

 

To ze park tool produkuje taki klucz to nie czyni go dokładnym.

Mam inne zdanie. Używany przeze mnie atestowany klucz Park Tool'a TW-1, o zakresie pomiarowym poniżej 5Nm, znakomicie sprawdza się w praktyce.

 

Klucz dynamometryczny jest tym dokładniejszy, im węższy przedział pomiarowy oferuje przy odpowiednio dużym zakresie noniusza. Klucz o zakresie 0- 200Nm, jak w temacie postu - pomijając fakt, iż jest to chińska produkcja o raczej niskiej jakości i wiarygodności pomiaru - z założenia nie spełni swojej roli w serwisowaniu roweru przy ustalaniu właściwych momentów dokręcania śrubek.

Poza tym pamiętać należy, że na odczyt siły dokręcenia śrub ma wpływ kilka czynników (np. to, czy gwinty są nasmarowane, czy suche lub wręcz przyrdzewiałe; czy śruba już się kręci, czy dopiero jest wprawiana w ruch, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu mialem cisnienie na taki klucz, teraz juz mi przeszlo ... ale chyba nie dokonca :confused:

Jak dobrze umotywowac sobie chec posiadania i kupno takiego klucza? W zasadzie to raz udało mi się ukręcić gwint w mostku, sruby dokrecam do oporu majac pewnosc ze jest dokrecone. W zasadzie nie narzekam na dynamometr w reku ( mostek i tak byl stary wiec i powod do jego wymiany sie znalazl ;) )

Jedyne co mi przychodzi do głowy to: "dla miecia" :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bezpośrednio podlinkować, trzeba by do nich zadzwonić albo zamówić w jakimś sklepie rowerowym

Ja w ubiegłym roku płaciłem około 140 zł

 

140 zł to niezła cena ale jeśli można wiedzieć ... jak kupiłeś u nich klucz skoro jest napisane, że nie prowadzą detalicznej sprzedaży wysyłkowej? Mieszkasz w pobliżu tej hurtowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klucz kupiłem przed "wielkim kryzysem"

Niestety ta cena już nie jest atrakcyjna ;(

Nawet po sporym rabacie byłaby 207 zł więc proponuję zakup na allegro bo to jeszcze pewnie stare zapasy ;/

Przepraszam wszystkich których zawiodłem, ale ciągle wszystko idzie w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uraz to co zamawiamy na 2? Bedzie taniej z przesylka. I niekoniecznie z tej aukcji.

 

Napisze jeszcze do nich ile dają zniżki przy zakupie 2 bo grzechem było by zapłacić tyle ile chcą :) Jak odpiszą to dam znać.

 

Swoją drogą jeśli ktoś wie gdzie są te klucze w lepszej cenie niż na allegro to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie taki klucz kupilem i to taniej niz na allegro :-) A konkretniej tutaj : http://www.formicki-bike.pl/produkt.php?kod=1184&&id_pod_kat=0&&id_kat=54 Tak wiec plecam bo klucz jak za taka niska cene jest swietny i tylko dokupilem jednego torx 10 i klucz nasadowy 8mm i juz moge w rowerze zrobic praktycznie wszystko gdzie potrzebny jest klucz dynamometryczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak tu określić dokładność, bez odpowiedniej aparatury? Trzeba jedynie liczyć na to, że dokładność jest zgodna z opisem, tj:

 

Każdy klucz posiada certyfikat z kalibracji i jego dokładność jest nieprzekracza granicy błędu 4%.

 

Na 5 prób dokręcania z siłą ok. 4Nm błąd ok. 1%, z siłą ok. 14Nm błąd ok. 0,6% a z siłą ok. 24Nm błąd tyko 0,2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mysle ze pod koniec tego (NOWEGO) tygodnia 7-13 marca bede zamawial klucze.

 

Jesli jest ktos chetny z W-wy / Lublina prosze o informacje. Na razie cena 164-165zl / szt. (moze taniej)

 

Najchetniej odbior osobisty W-wa/Lublin lub ewentualnie dalszy sznurek przez userow.

Ja nie bardzo mam czas bawic sie w dalsza wysylke.

 

Wstepne zainteresowanie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...