Skocz do zawartości

[Yerba Mate] Naturalny energy drink


siwyex

Rekomendowane odpowiedzi

Podobne korzystne efekty korzystne oraz inne niewspomniane, np antyoksydacyjne mają różne zielone

herbaty, także można wybrać coś innego od yerby, o lepszym smaku, wiem, bo testowałem

kilka, niektóre smakowały, jak leśne bajoro ;)

 

O Cejrowskim się nie będę wypowiadał, bo by Wam uszy zwiędły :D

 

kamfan - 100x za bardzo wierzysz w artykuły.

Badania często dowodzą sprzecznych rzeczy, a wyniki jednego

często są atrakcyjne, ale o niczym nie świadczą.

Redaktorzy i naukowcy czasem koloryzują, bo inaczej debile z góry

nie chcą dawać pieniędzy na naukę.

 

W tej chwili mam mało czasu, żeby tłumaczyć rożne trudne słowa,

które wypisaliście, ale może jeden przykład.

W papierosach te węglowodory wdychasz, więc są przyswajane w dużym procencie

i wysoce toksyczne, bo trafiają do tkanek z ominięciem wątroby.

Trucizny pokarmowe są o wiele mniej szkodliwe, stąd nie wiadomo, czy spożywanie

rzeczonej dawki węglowodorów aromatycznych powoduje jakiekolwiek szkody.

A wiesz w ogóle, jaką droga podawano myszom ten preparat i w jakiej formie?

 

Jest wiele kruczków, musiałbym to zgłębić, nie da się orzec

tak łatwo szkodliwości, lub nie.

 

Oczywiście skoro pobudza, jak kawa, bo zawiera odpowiednik kofeiny,

to tak samo nie należy jej pić nawet popołudniem, może szkodzić na sen

i cykl dobowy, dziwię się, że niektórych to zaskakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pijam Yerbę od czasu do czasu.

Do smaku szybko można się przyzwyczaić (poza tym są też Yerby smakowe - ja lubię z suszoną miętą) a susz na jeden kubek wystarcza mi na cały dzień popijania.

Yerba daje mocnego kopa energetycznego, przy zbyt mocnym zapatrzeniu za dużej ilości suszu aż mnie nosi i czuje kołatanie w sercu - więc trzeba z tym naprawdę uważać.

To czy ma skutki uboczne czy nie... jedni twierdzą, że ma więcej wad niż zalet, inni znów uważają wręcz przeciwnie... niestety wszystko co spożywamy ma swoje lepsze i gorsze strony :)

 

Znajomy z pracy non stop pije Yerbę, jeszcze go nie widziałam pijącego coś innego. Bardzo stracił na wadze bo Yerba przyspiesza metabolizm. Ale trzeba pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. Po mnie takich efektów jeszcze nie widać - może przez to, że jem więcej od niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sposób parzenia suszu yerby ma zasadnicze znaczenie. W herbaciarni gdzie jakiś czas temu piłem matę, podają w tykwie zasypaną dawkę a w imbryczku wodę. Pani prosiła by odczekać kilka minut aż przestudzi się do przedziału 70-80 st.C

W tym czasie opowiedziała jak rdzenni mieszkańcy ameryki południowej, pijący yerba matę od pokoleń zalewają ją wodą wprost ze studni czyli na chłodno. Sam tak poczyniłem później. Woda do 15 stopni chyba najlepsza. Wiadomo, że dłuższy czas nasiąkania liści może spowolnić oczekiwany efekt smakowy ale dolewki wodą o takiej temperaturze powodują, że smak jest const. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...