Skocz do zawartości

[Kaseta i łańcuch]Zmiana


Kamil515

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja obecna konfiguracja wygląda następująco:

 

- korba Shimano SLX (09) M660 Hollowtech II (44x32x22T)

- łańcuch Shimano CN-HG73

- kaseta CS-HG61 (11-34T)

- piasty(jeżeli mają znaczenie)  Shimano M525 disc

 

Chciałbym zmienić kasete na XT i łańcuch na XTR. Powodem jest chęć zmienienia na coś lepszego i spadek wagi. W najbliższym czasie nie mam zamiaru zmieniać piast, ani korby. Nie chcę też kupować kasety XTR'a ponieważ jest zdeka droga.  Co wy powiecie na ten temat? Jakieś inne propozycje?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaseta to bardzo dobry wybór moim zdaniem bo mam, uzytkuje juz kikla kkm (nie liczac tych 4kkm co juz miala jak ja kupilem) i ciagle mi słuzy dzielnie wiec polecic moge. Lancuch XTR jednak bym zastapił czyms innym (np campa record c9). na pewno oplaca sie kuic 2 lub 3 lancuchy i zmieniac co ok 500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zmieniłem kasetę także na XT. Zadowolony jestem- lekka, pająk sprawia, że jest bardzo sztywna.

Co do łańcucha to także odradzam SHIMANO'wskie. Zazwyczaj wyższe łańcuchy SHIMANO mają tylko niższą wagę, więc równie dobrze mógłbyś kupić XT albo LX, jeśli chodzi o jakość. Ja jeżdżę na CONNEX WIPPERMANN 900. Może nie są one najlżejsze(ok 300g), ale na pewno bardzo mocne. Koszt ok. 80-90zł, czyli tyle co XTR. Producent podaje, że mają one wytrzymałość na rozciąganie do 10000N. Do łańccuchów oryginalnie dołączana jest spinka Wippermenna- wygodna rzecz, jak trzeba łańcuch zdjać.

Jakbyś chciał nieco lżejszy, to Wipperman robi też łańcuchy z otworami w zewnętrznych płytkach ogniw. Pewnie są nieco droższe, ale to już bajer niekonieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze nie duży, więc zastosowanie nowych elementów nie powinno stanowić problemów.(korba)

 

Co do kwoty, to jak dobrze poszukasz to uda Ci się zmieścic ten zestaw co ja podałem w cenie 260zł.

 

Ja dałem w sumie bodajrze 260/270zł, nie pamietam jzu dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wyższe łańcuchy SHIMANO mają tylko niższą wagę, więc równie dobrze mógłbyś kupić XT albo LX, jeśli chodzi o jakość.

 

Deore chyba najlepiej, bo w moich testach to to samo co XTR który ma jedynie osłonę przed rdzewieniem.

 

 

Lancuch XTR jednak bym zastapił czyms innym (np campa record c9). na pewno oplaca sie kuic 2 lub 3 lancuchy i zmieniac co ok 500km.

 

Campa wytrzyma dwa razy dłużej od łańcucha shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko, że mam 9rzedowe manetki.

Widze ze mnie nie zrozumiales :) DO napedu "Mega9" (niewiem czy obecnie mega to dobre określenie :) ) zakładasz łańcuch 8 rzedowy i dziala. Ja mam kasete M760, przednia przerzutke lx 570 manetki LX 570 i lancuch connexa 800 i sobie chwale. Lancuch sporo tanszy niz odpowiednik 9 rzedowy i raptem 0.3mm szerszy (9rzedowy 6.8mm(moj zużyty XTR ma 6.6mm) a 8 rzedwoy 7.1mm).

 

Oczywiście nikogo nie namawiam czy coś zeby nie było, ja po prostu redukuje koszty jak tylko moge a skoro działa to czemu tak nie jeździc ? Zauwazyłem ze z racji delikatnie szerszego lancucha zmiana przelorzen jest szybsza z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...